Sari la conținut
Forum Roportal
Arcadia@

Conferinta Dan Puric

Postări Recomandate

STOP!

 

Tot respectul pentru comentariile tale, dar hai sa-ti spun ceva: legionarii au fost tapii ispasitori pentru toate crimele odioase comise de nenorocitii care au introdus comunismul in Romania!

 

Legiunea Arhanghelul Mihail, numită pe scurt Mişcarea Legionară, a fost o organizaţie naţionalistă din Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu zice nimeni... ia sabia si apara-ti neamul... dar nu o fa "sfanta" si nu incerca sa legi religia lui Cristos de CRIMA!

 

Is satul de argumente de genul celor cu Neagoe Basarab. Imi fac greata pentru ca mintea mea vede modul in care ele sunt folosite pentru a manipula lumea.

 

Nu vad valida nici o forma de justificare pentru crima... NICI UNA!

Iar daca ai impresia ca aberez folosind cuvantul CRIMA... gandeste-te putin ce inseamna sabia lui Basarab? CE? Iubirea lui Cristos? Intoarcea obrazului?

 

Partea cea mai nasoala e ca vad efectul pe care il are propaganda celor de tagma lui Puric asupra tineretului si-mi aduc aminte de ce a spus Cristos:

 

nu-s decat justificari pentru violenta! Si, cum spunea Asimov, violenta este ultima resursa a incompetentilor. Palma pe care o dai unui copil e o tampenie preluata in preistorie...

 

Bătr

Editat de diclona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(...)In privinta lui Dan Puric, initial am fost un admirator sa spunem, pana cand l-am vazut prin niste talk-show-uri,(...)

Same here.

Ţin minte că odată c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-s nici mai bun dar nici mai rau decat majoritatea...

 

Incerc sa-mi duc viata pe cat de bine pot... sunt departe de ce as putea fi...

 

Aşadar, nu ţi-au plăcut cele spuse de mine, te-am judecat, am folosit tehnica "oglinzii", am fost violentă. Am făcut exact ce ai făcut şi tu, de ce te superi acu'?

Nu s-a discutat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am făcut exact ce ai făcut şi tu, de ce te superi acu'?

Aaa... in primul rand... nu m-am suparat! :jester:

In al doilea rand... eu am atacat ce a spus Puric... tu m-ai atacat direct la persoana. Replicat ta e un caz tipic de Ad Hominem.

Faptul ca l-am considerat periculos a fost argumentat, a fost o concluzie.

 

 

 

Unii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aaa... in primul rand... nu m-am suparat! :jester:

In al doilea rand... eu am atacat ce a spus Puric... tu m-ai atacat direct la persoana. Replicat ta e un caz tipic de Ad Hominem.

Faptul ca l-am considerat periculos a fost argumentat, a fost o concluzie.

 

Nu zice nimeni nu, sa actioneze lumea... sa foloseasca energia iubirii... sa-si redescopere identitatea de fii ai Luminii...

 

Ah, dar şi tu ai recurs la argumentaţie de tip ad hominem

Editat de diclona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×