Sari la conținut
Forum Roportal
Arcadia@

Conferinta Dan Puric

Postări Recomandate

iar eu subscriu la ideea prezentata de tine ca isi doreste prea mult sa fie ceea ce NU ESTE.

Culmea ironiei, cartea lui se numeste "Cine suntem".

Iar el nu stie cine este el insusi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cristos nu ne-a vrut nationalisti, nu ne-a vrut ortodocsi...Nu cu ura si cu "sfanta palma" se vindeca lumea...

 

 

Nici Isus nu a ur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pacat... :P

Am sa citez ceva:

voalata sau ne voalata... e o sugestie spre violenta... iar in aceasta sugestie spre violenta.... e o incalcare DIRECTA a invataturii lui Cristos...

Lumea nu realizeaza ca fanaticii care ajung sa comita atrocitati de genul celor comise de nazisti sau genul celor comise in Romania de legionari nu sunt sedusi cu mizerii scarboase... ci sunt otraviti incetul cu incetul de limbi mieroase... de limbi ce le vorbesc elocvent si ce o data cu duceata unor idealuri frumoase... le baga in sistem si otrava... ura, xenofobism, homofobism, antisemitism...

 

STOP!

 

Tot respectul pentru comentariile tale, dar hai sa-ti spun ceva: legionarii au fost tapii ispasitori pentru toate crimele odioase comise de nenorocitii care au introdus comunismul in Romania!

Ce au facut comunistii? Au venit din Rusia, au racolat toate nulitatile din Romania, le-au instalat pe functii importante si au indepartat toti potentialii "dusmani ai poporului"! Ce definitie geniala! Poporul nestiutor s-a simtit protejat, iar legionarii, din tagma carora vreau sa fac parte si eu, au fost decimati si li s-au pus in carca toate crimele, justificate sau nu, din acele vremuri postbelice, cand oamenii nu aveau o tinta in viata si traiau doar de azi pe maine!

Sa-ti spun ceva: din cauza franchetii cu care tratau problemele reale ale Romaniei, legionarii au pierdut din start partida!

 

respect!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am citit prea mult de Dan Puric... dar din ce am citit si din ce am auzit... mi-a trezit un sentiment profund de dezgust.

 

De asta consider eu ca oamenii ca Dan Puric sunt printre cei mai periculosi oameni ce pot fi ascultati... otrava indulcita.

 

Nu cu ura si cu "sfanta palma" se vindeca lumea... ci cu iubire... si cu atentie... atentie, atentie, atentie...

 

N-ai citit, da-ţi place b

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
voalata sau ne voalata... e o sugestie spre violenta... iar in aceasta sugestie spre violenta.... e o incalcare DIRECTA a invataturii lui Cristos...

In primul rand, sunt socat sa nu fim antagonici in privinta unui personaj.

E adevarat ca din ratiuni total diferite.

 

Insa ai un mod lupinist de a judeca, cel putin pasajul respectiv.

Palma Sfantului Nicolae nu inseamna neaparat violenta sau instigare, poate sa insemne si autoritate, demnitate.

 

In privinta lui Dan Puric, initial am fost un admirator sa spunem, pana cand l-am vazut prin niste talk-show-uri, unde de atata scremut filozofic m-am gandit ca o sa ii imbogateasca pe producatorii de hartie igienica.

Nu stiu de ce, dar ca si pretentii filosofice imi aduce aminte de Gheorghe Zamfir, care, dupa cum spuneam, are talent la cantatul din nai dar cauta cu tot dinadinsul sa scoata niste citate filosofico-patriotice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
STOP!

 

Tot respectul pentru comentariile tale, dar hai sa-ti spun ceva: legionarii au fost tapii ispasitori pentru toate crimele odioase comise de nenorocitii care au introdus comunismul in Romania!

Ce au facut comunistii? Au venit din Rusia, au racolat toate nulitatile din Romania, le-au instalat pe functii importante si au indepartat toti potentialii "dusmani ai poporului"! Ce definitie geniala! Poporul nestiutor s-a simtit protejat, iar legionarii, din tagma carora vreau sa fac parte si eu, au fost decimati si li s-au pus in carca toate crimele, justificate sau nu, din acele vremuri postbelice, cand oamenii nu aveau o tinta in viata si traiau doar de azi pe maine!

Sa-ti spun ceva: din cauza franchetii cu care tratau problemele reale ale Romaniei, legionarii au pierdut din start partida!

 

respect!

Imi pare rau pentru tine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×