Sari la conținut
Forum Roportal
Arcadia@

Conferinta Dan Puric

Postări Recomandate

Dan Puric, exemplara constiinta crestina a societatii civile, cunoscut regizor si actor, autor al volumului "Cine suntem", v

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie Dan Puric mi se pare foarte emfatic, mai ales de cand se screme sa ne vanda imaginea unui filosof.

La adresa talentului pentru pantimima, nu am nimic de comenat.

 

Unii au talent la un anumit lucru.

Altii la doua.

Altii la TOT ce inseamna arta.

 

El vrea doua dar nu poate decat unul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie Dan Puric mi se pare foarte emfatic, mai ales de cand se screme sa ne vanda imaginea unui filosof.

Recunosc ca m-am lasat sedusa de un interviu televizat al lui Dan Puric, in parte pentru ca citeaza foarte multi filozofi romani pe care i-am citit si nu e putin lucru sa ai o cultura atit de vasta ca a sa.

Dar, Dan Puric se lanseaza in concluzii extrem de periculoase pentru intelectualul tinar roman iar eu subscriu la ideea prezentata de tine ca isi doreste prea mult sa fie ceea ce NU ESTE.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Il stimez sincer pe Dan Puric,un intelectual rafinat si complet ,un model prin felul in care vorbeste despre Dumnezeu(multi zambesc ironic cand il aduce in discutie pe Dumnezeu) intr-o societate in care prea putini mai sunt preocupati de sensul vietii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cind afirmi ceva in care exista foarte multe componente ce se pot regasi in realitatea pe care o traim, dar concluzia in sine este falsa...faci un joc intelectual periculos.

 

Eu nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×