Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ampera, e reprezentativ pentru tine subtitlul topicului ? (masti, ipocrizie, depravare etc.) Cum asa ? (fara filosofii de genul ca asa e societatea si asta ne impune...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ampera, e reprezentativ pentru tine subtitlul topicului ? (masti, ipocrizie, depravare etc.) Cum asa ? (fara filosofii de genul ca asa e societatea si asta ne impune...)

Nu-ti impune nimeni sa fii ipocrit, depravat sau sa porti masti. Daca esti, esti pt ca alegi tu sa fii asa. Si da, e reprezentativ, atata vreme cat nu cred ca omul e nascut ca sa fie monogam, atata vreme cat nu cred ca ipocrizia nu se ascunde in fiecare dintre noi si atata vreme cat cred ca toti suntem falsi si purtam masti. (masura si momentul difera de la pers la pers)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omul nu e nascut sa fie monogam, dar i-o impune societatea. Ce zici tu intra in conflict cu moralitatea. Multa lume confunda diplomatia cu ipocrizia. La modul general e corect, toti suntem falsi si purtam masti in anumite momente (depinde ce anume vrem sa obtinem), dar ma intreb io asa... oare e ok sa propovaduim si sa perpetuam modul asta de a gandi si a face lucrurile ? (Sa nu intelegi acum ca sunt vreun bisericos ceva, ca nu sunt... dar nu imi convine sa pun pe tapet si sa promovez ce ar vrea societatea de astazi - promiscuitatea, lipsa de scrupule, manipularea si folosirea semenilor ca mod de viata...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..si da...1 redbull, plateste tu cand iesi

 

redbull, plata... iesit.... despre ce naiba se vorbeste aici?

 

nu cred ca omul e nascut ca sa fie monogam

opinia generala e ca omul este un animal caracterizat de monogamie seriala..... adica mai multe persoane... dar nu toate in acelasi timp.

 

Eu unul tind sa cred ca daca esti multumit de ce ai acasa... nu prea te mai gandesti la altceva....

DAR, ca sa fii multumit de ce ai acasa pe termen lung.... aici e mai complexa problema...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Omul nu e nascut sa fie monogam, dar i-o impune societatea. Ce zici tu intra in conflict cu moralitatea. Multa lume confunda diplomatia cu ipocrizia. La modul general e corect, toti suntem falsi si purtam masti in anumite momente (depinde ce anume vrem sa obtinem), dar ma intreb io asa... oare e ok sa propovaduim si sa perpetuam modul asta de a gandi si a face lucrurile ? (Sa nu intelegi acum ca sunt vreun bisericos ceva, ca nu sunt... dar nu imi convine sa pun pe tapet si sa promovez ce ar vrea societatea de astazi - promiscuitatea, lipsa de scrupule, manipularea si folosirea semenilor ca mod de viata...)

tot societatea ne impune sa credem in giz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

etee, ce-am scos la lumina. :o: ia sa suflam noi putin praf in ochii alora de stau dupa perdele.

 

cand ai de gand sa faci urmatorul tur de CH?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vin numai pt max, MAX 30h... putin si bun..tre sa iau biletele si va anunt..apoi veniti dupa mine, pana acum nimeni n.a rezistat..oka..aia sub papucu nevestei nici nu-i socotesc

 

 

cand vrei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×