Sari la conținut
Forum Roportal
deeas

Sa plec...sau sa raman

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna...am sa incep prin a va prezenta relatia mea cu iubitul...suntem impreuna de 4 ani ne am iubit de la inceput cel putin eu m am indragostit de la prima intalnire de el..de felul lui de a fi de ochisori lui supebi...dar pana acuma ceva timp mai exact acuma 2 3 luni..nst ce sa intamplat cu el nu ma mai baga in seama si e si brutal cu mn.. a avut de 2 ori niste reacti mult mai violente care sau intamplat la scurt timp una de cealalta...da am zis sa trec si peste asta ce na era beat,insa nu pot uita...dar ce ma framanta pa mn este ca din cauza lui sunt la pamant cu psihic ul..deci in ultimul timp nu il mai recunosc...vorbe grele si urate si pe langa asta si fapte...el zice ca nu ma bate dar totusi cateva jumatati de masura tot mi am primit...dar cu toate astea il iubesc si il iubesc mult si cred ca si el pe mn,iar de 2 zile ma tot bate gandul sa plec din tara..sa il uit cumva ...dar nu am taria asta ..ma gandesc ca daca o sasufere din cauza mea ...daca or sa rada alti de el pt gestul meu si mii si mii de ganduri.Ce ziceti mai pot sa l aduc pe drumul cel bun,ceea ce a fost o data sa fie iar?sau e o cauza pierduta si nu mai am pt cine sau ce lupta?

 

Next..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
io zic sa ramai...ca asa vei avea si tu ocazia sa apari in ziare...sau numai povestea ta!!! ( re elodia!! )

 

Desan, de ce esti rea? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna...am sa incep prin a va prezenta relatia mea cu iubitul...suntem impreuna de 4 ani ne am iubit de la inceput cel putin eu m am indragostit de la prima intalnire de el..de felul lui de a fi de ochisori lui supebi...dar pana acuma ceva timp mai exact acuma 2 3 luni..nst ce sa intamplat cu el nu ma mai baga in seama si e si brutal cu mn.. a avut de 2 ori niste reacti mult mai violente care sau intamplat la scurt timp una de cealalta...da am zis sa trec si peste asta ce na era beat,insa nu pot uita...dar ce ma framanta pa mn este ca din cauza lui sunt la pamant cu psihic ul..deci in ultimul timp nu il mai recunosc...vorbe grele si urate si pe langa asta si fapte...el zice ca nu ma bate dar totusi cateva jumatati de masura tot mi am primit...dar cu toate astea il iubesc si il iubesc mult si cred ca si el pe mn,iar de 2 zile ma tot bate gandul sa plec din tara..sa il uit cumva ...dar nu am taria asta ..ma gandesc ca daca o sasufere din cauza mea ...daca or sa rada alti de el pt gestul meu si mii si mii de ganduri.Ce ziceti mai pot sa l aduc pe drumul cel bun,ceea ce a fost o data sa fie iar?sau e o cauza pierduta si nu mai am pt cine sau ce lupta?

 

 

Eu cred ca te inseala, si eu am trecut prin asta, doar ca nu m-a batut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Desan, de ce esti rea? :o:

rea??? io??? ;) chiar deloc...o buna scuturatura fara multe vorbe nu e rautate...e mai curand"trezestete romanco din somnul tau de veci"..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

problemele intre doi oameni se discuta. Si se solutioneaza- sau nu.

Incearca sa vorbesti cu el, in prima faza.

Anunta-l ca tu esti nefericita si ... ai cam pleca din relatia asta :roll: , si intreaba-l ce e de facut: sa mai INCERCATI? Crede ca se poate schimba ceva? E dispus sa faca un efort, sau nu?

Daca da, mai da-i putin timp.

Daca nu, nu.

Isi ia fiecare boccelutza si asta e.

 

In ce priveste cauzele schimbarii de comportament, sincer nu cred ca au vreo importantza. Poate nici nu exista o cauza definita. Poate face asa pentru ca pur si simplu a vazut ca isi permite. Importante sint solutiile, nu "de ce face cum face". Explicatiile nu ajuta cu nimic.

Editat de Jadora

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si nu, nu trebuie ca romancele sa traiasca si sa putrezeasca in Romania. In ziua de azi, FOARTE USOR se poate emigra!

 

taci, vrei sa ramanem in tara cu tarfe de doi lei? :roll:

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu merita sa stai sa fii batuta....pt cine??? idiferent de cat te iubeste,sau tu cat il iubesti....MERITI MAI MULT!!!FEMEIA ALEGE BARBATU.....iti poti gasi altul atatia is pe lumea asta nu trebuie sa te lasi.... Cred ca e cel mai urat lucru posibil ca un barbat sa loveasca o femeie,iar pe deasupra tu mai vrei sa il aduci pe calea cea buna???ce a facut e dovata clara de lipsa de respect,fara scuze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
FEMEIA ALEGE BARBATU....

 

Tocmai de aceea primesc femeile bataie in scurt timp de la inceputul relatiei. Exceptie fac domnii, DOMNII ISI ALEG FEMEIA TOTDEAUNA, motiv pentru care DOMNII NU ISI BAT FEMEIA pe care o aleg.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna...am sa incep prin a va prezenta relatia mea cu iubitul...suntem impreuna de 4 ani ne am iubit de la inceput cel putin eu m am indragostit de la prima intalnire de el..de felul lui de a fi de ochisori lui supebi...dar pana acuma ceva timp mai exact acuma 2 3 luni..nst ce sa intamplat cu el nu ma mai baga in seama si e si brutal cu mn.. a avut de 2 ori niste reacti mult mai violente care sau intamplat la scurt timp una de cealalta...da am zis sa trec si peste asta ce na era beat,insa nu pot uita...dar ce ma framanta pa mn este ca din cauza lui sunt la pamant cu psihic ul..deci in ultimul timp nu il mai recunosc...vorbe grele si urate si pe langa asta si fapte...el zice ca nu ma bate dar totusi cateva jumatati de masura tot mi am primit...dar cu toate astea il iubesc si il iubesc mult si cred ca si el pe mn,iar de 2 zile ma tot bate gandul sa plec din tara..sa il uit cumva ...dar nu am taria asta ..ma gandesc ca daca o sasufere din cauza mea ...daca or sa rada alti de el pt gestul meu si mii si mii de ganduri.Ce ziceti mai pot sa l aduc pe drumul cel bun,ceea ce a fost o data sa fie iar?sau e o cauza pierduta si nu mai am pt cine sau ce lupta?

sal...sunt convinsa ca ti e greu si ca esti putin zapacita nu stii ce sa faci ...dar daca n o faci acuma cand nu ai inca o familie cu el mai tarziu va fi mai greu si cel mai probabil vei sta si vei suporta tot:( iti vb din propria exp...mama a luat bataie o viata intreaga pt ca ne avea p noi 3 fete si nu vroai sa crestem fara tata !!eu nu zic ca prietenul tau e rau ...nici tatal meu nu e rau e chiar sufletist dar cand bea si cand innebuneste uita de tot ssi de toate are numai prostii in cap1!!gandeste te la tine chiar daca vei suferi vei avea de castigat mai tarziu

poop si fortza!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×