Sari la conținut
Forum Roportal
deeas

Sa plec...sau sa raman

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa-ti rezolvi problemele. Mai raceste-te fata de el si intre timp uita-te cam ce potentiali parteneri mai exista pentru tine prin cercurile prin care te invarti. Daca gasesti unul mai bun, spune-i tipului care se imbata si te loveste ca va despartiti si du-te dupa altul. Dar pana atunci, te sfatuiesc sa te detasezi. Cand bea lasa-l in legea lui acolo. Fii ok cand e tandru si asa cum iti place tie si in rest fa-te ca ai treaba, poate se prinde ca e ceva in neregula. Personal mi se pare nedemn si lipsit de onoare pentru un barbat sa loveasca o femeie, indiferent de circumstante.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmm eu daca as fi in locul tau...nu as pleca din tara dar i-as spune ca nu mai poate continua relatia caci daca a dat odata in tine este posibil sa nu mai existe o a 2-a dar daca a existat si a 2 oara...e clar ca asta o sa patesti mereu, si nu-i gasi scuze ca a fost beat ca asta nu e nicio scuza.Si nu cred ca iti doresti o casnicie in care sotul sa te bata doar pentru simplul motiv ca e beat... departeaza-te un pic de el...si daca se schimba totusi e posibil sa tina la tine. dar eu nu as ierta un monstru care ma loveste. Gandeste-te bine la tine...nu la el...daca o sa sufere sau nu, ca nici el acum nu se gandeste la tine daca suferi pentru tot ce-ti face. Nu are rost sa te sacrifici pentru unul dintre cei 3 mld de barbati :blink: sunt destui care sa stie sa aprecieze persoana de langa ei. Gandeste-te bine la ce-ti doresti tu de la o relatie, fericire , siguranta si liniste sau neplaceri, certuri si batai.Incearca sa vorbesti cu el...asa se rezolva toate:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca dupa 4 ani a devenit brusc alta persoana, ceva clar a intervenit intre voi. Poate incearca sa te faca sa-l parasesti. Asta facea taica-miu dupa ce s-a aflat ca o insela pe mama, si ea totusi voia sa continuie relatia; se purta foarte urat pentru a o determina pe ea sa plece din proprie initiativa, ca sa nu se simta el vinovat. Eu te sfatuiesc sa pleci. Barbatul care da intr-o femeie are s-o faca din nou, nu conteaza ca acum, peste un an sau peste 10. Cunosc genul si nu se schimba niciodata, fie ca sunt buni din alte puncte de vedere. Asa ceva nu se face. Nu se face, pur si simplu. Am un avocat in familie, si dac-ai sti cate cazuri am auzit, cate povesti...Toate incepeau la fel... Barbati care erau "buni ca painea calda", pana intr-o zi, cand o luau razna, si vazand ei ca nu se intampla nimic, mergeau din ce in ce mai departe...O fi o gena...nu stiu. Daca isi pierd controlul cand beau, ceva nu e in regula cu ei, pentru ca bautura poate scoate la iveala ce e mai rau in om, dar acel rau trebuie sa existe in ei de la bun inceput. Am auzit atatea...Femei care la fel, nu voiau sa-si lase barbatii pentru ca nu voiau sa fie singure, fusesera cu ei de prea multa vreme, nu voiau sa-i paraseasca si sa le faca rau... Dar gandeste-te ca poate sa-ti nenoroceasca viata si sa te regasesti ca alte mii de femei peste cativa ani, in aceeasi situatie, tot in cumpana, daca sa-l lasi sau nu. Si cu cat astepti mai mult, cu atat mai departe va merge.

Editat de WillingToHelp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deeas te respect cu adevarat.

ma ce-mi plac femeile care isi iau bataie. din dragoste ma. parca-l vad pe mircea radu :flowers:

bravo, iubesti un barbat adevarat. ca femeie trebuie sa accepti supunerea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deeas te respect cu adevarat.

ma ce-mi plac femeile care isi iau bataie. din dragoste ma. parca-l vad pe mircea radu :flowers:

bravo, iubesti un barbat adevarat. ca femeie trebuie sa accepti supunerea

 

 

Sper ca glumesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu glumesc. trebuie sa recunoastem ce e BARBATIA. mai ales ce se intelege la noi in tara prin BARBATIE. ce-i in alte parti treaba lor. noi aici traim si aici o sa putrezim.

Editat de virgin tudor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este mai simplu sa fugi ...decat sa rezolvi o problema..., daca pleci inseamna ca nu iubesti cu adevarat. Daca iubesti cu adevarat vei ramane pentru a rezolva problema nu afugi de ea (problema ) si vei lupta pentru voi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu, nu glumesc. trebuie sa recunoastem ce e BARBATIA. mai ales ce se intelege la noi in tara prin BARBATIE. ce-i in alte parti treaba lor. noi aici traim si aici o sa putrezim.

 

Adica brabatia e sa dai intr-o femeie? Si sa nu ti se intample nimic...? Ce fel de comportament e asta, de care un barabt sa fie mandru...? Ce jenant, ce lamentabil!

 

Si nu, nu trebuie ca romancele sa traiasca si sa putrezeasca in Romania. In ziua de azi, FOARTE USOR se poate emigra!

Editat de WillingToHelp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica brabatia e sa dai intr-o femeie? Si sa nu ti se intample nimic...? Ce fel de comportament e asta, de care un barabt sa fie mandru...? Ce jenant, ce lamentabil!

daca ele de asta au nevoie ce sa facem... :cheer: oamenii sunt niste animale:P

sunt o gramada de fete ok care se indragostesc de-ala care le da cate-un tunu-n gura si le trateaza ca pe carpa.:roll: daca ala le lasa, eventual isi gasesc un fraier pe care sa-l prosteasca. dar sufera in tacere pt una e sa fii indragostita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×