Sari la conținut
Forum Roportal
deeas

Sa plec...sau sa raman

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna...am sa incep prin a va prezenta relatia mea cu iubitul...suntem impreuna de 4 ani ne am iubit de la inceput cel putin eu m am indragostit de la prima intalnire de el..de felul lui de a fi de ochisori lui supebi...dar pana acuma ceva timp mai exact acuma 2 3 luni..nst ce sa intamplat cu el nu ma mai baga in seama si e si brutal cu mn.. a avut de 2 ori niste reacti mult mai violente care sau intamplat la scurt timp una de cealalta...da am zis sa trec si peste asta ce na era beat,insa nu pot uita...dar ce ma framanta pa mn este ca din cauza lui sunt la pamant cu psihic ul..deci in ultimul timp nu il mai recunosc...vorbe grele si urate si pe langa asta si fapte...el zice ca nu ma bate dar totusi cateva jumatati de masura tot mi am primit...dar cu toate astea il iubesc si il iubesc mult si cred ca si el pe mn,iar de 2 zile ma tot bate gandul sa plec din tara..sa il uit cumva ...dar nu am taria asta ..ma gandesc ca daca o sasufere din cauza mea ...daca or sa rada alti de el pt gestul meu si mii si mii de ganduri.Ce ziceti mai pot sa l aduc pe drumul cel bun,ceea ce a fost o data sa fie iar?sau e o cauza pierduta si nu mai am pt cine sau ce lupta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat nu il mai recunosti... Daca iti place bataia poti sa ramai cu el, daca nu, trimite-l la dracu`.

Il uiti tu pana la urma...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lupul isi schimba parul dar naravul ba

Editat de loneliness4ever

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iar de 2 zile ma tot bate gandul sa plec din tara..sa il uit cumva

 

aaa...asta'i pe principiul "alungati monotonia si fugiti din Romania " ?! :o:

 

 

 

 

 

Cat despre "iubi" al tau, ce'as mai putea spune , ai spus tu suficient.

 

In final tu vei decide ce fel de viata iti doresti , doi ochi frumosi si multa umilinta, ori un barbat care sa te respecte .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

numai iubire nu mai este intre voi.. depinzi de el din vreun punct de vedere ? .. tie iti pasa mai mult de el in situatia asta ? ... ti-e frica sa nu ramai singura ? ..

 

ce atata sensibilitate, ia fa-ti bagajele, mai ales ca ne lasi de inteles ca poti sa pleci (nu conteaza unde, departe de el)

 

nu mai aprofunda nimic, ca te vei tine pe loc si nu va imbunatati cu nimic situatia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa-ti pot da un sfat, dar si eu eu sunt intr-o stare jalnica, eu m-am trezit dupa 7 ani ca sunt inselata...in conditiile in care am fost mereu trup si suflet langa el si l-am ajutat sa se ridice si am crescut amandoi...iar el isi dadea mesaje cu o alta femeie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum poti sa spui ca il mai iubesti, daca tu te-ai indragostit de el pentru felul lui de-a fi, care acum in mod evident este cu totul altul? Il iubesti numai pentru ochisorii care au ramas? Mami, ochisori gasesti la orice colt de strada.

Si de ce sa pleci din tara ca sa il uiti? Care e problema sa ii dai papucii si gata? Alta metoda sa il scoti din viata ta nu gasesti decat sa fugi? Si ce iti pasa tie ca o sa rada altii de el? Te gandesti la orgoliul lui de macho, dar la orgoliul tau de femeie de ce nu te uiti, care sufera din cauza umilintelor?

Ia nu-i mai raspunde la telefoane, la mesaje si la mess. Sa vezi atunci ce o sa aiba de suferit orgoliul lui. Si tu o sa te simti mai bine. De ce nu preiei tu controlul situatiei?

ce naibii mai vrei sa schimbi la el, nu vezi ca deja s-a schimbat? Nu se mai repara asta, daca a inceput-o cu bataia si cu reactiile violente.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti incerca sa discuti cu el, sa inteleaga ce urmari are comportamentul lui asupra ta.

Dar, daca vezi ca nu e nici o schimbare, lasa-l. Nu are rost sa te chinui daca se poarta urat cu tine. Nu trebuie neaparat sa parasesti orasul, tara, doar pe el sa-l parasesti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vremea trece - oamenii se schimba - doi oameni care au fost la un moment dat perfect facuti unul pentru celalalt au evolutii care ii separa ....

 

Nu cred ca mai e viitor in relatia voastra - poate simptomele lui sunt doar un fel de a iti spune ca vremea voastra s-a sfarsit ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna...am sa incep prin a va prezenta relatia mea cu iubitul...suntem impreuna de 4 ani ne am iubit de la inceput cel putin eu m am indragostit de la prima intalnire de el..de felul lui de a fi de ochisori lui supebi...dar pana acuma ceva timp mai exact acuma 2 3 luni..nst ce sa intamplat cu el nu ma mai baga in seama si e si brutal cu mn.. a avut de 2 ori niste reacti mult mai violente care sau intamplat la scurt timp una de cealalta...da am zis sa trec si peste asta ce na era beat,insa nu pot uita...dar ce ma framanta pa mn este ca din cauza lui sunt la pamant cu psihic ul..deci in ultimul timp nu il mai recunosc...vorbe grele si urate si pe langa asta si fapte...el zice ca nu ma bate dar totusi cateva jumatati de masura tot mi am primit...dar cu toate astea il iubesc si il iubesc mult si cred ca si el pe mn,iar de 2 zile ma tot bate gandul sa plec din tara..sa il uit cumva ...dar nu am taria asta ..ma gandesc ca daca o sasufere din cauza mea ...daca or sa rada alti de el pt gestul meu si mii si mii de ganduri.Ce ziceti mai pot sa l aduc pe drumul cel bun,ceea ce a fost o data sa fie iar?sau e o cauza pierduta si nu mai am pt cine sau ce lupta?

 

Ca sa pot sa iti dau un sfat trebuie sa imi zici mai intai ce varsta ai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×