Sari la conținut
Forum Roportal
fnicolici1

"Sange proaspat"

Postări Recomandate

nasa, nu asta-i problema. problema e ca imbuibatii aia de la curtea constitutionala, toti pensionari peste 70 de ani si cu salarii de profesori universitari doctori si magistrati nu pot permite asa o lege. intelegi acuma? ia o felie de tort si mai gandeste-o. :spiteful:

 

O sa dea inapoi....asta am gandit-o dupa ce mi-ai adus tu tortul... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca ordonata in spiritul ei era pozitiva ptr cei multi, dar prost si pripit facuta

poate era mai bine sa desfinteze pensiile speciale si toti sa se supuna legii 19

si in acest caz , inversunarea ar fi aidoma

Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nasa, nu asta-i problema. problema e ca imbuibatii aia de la curtea constitutionala, toti pensionari peste 70 de ani si cu salarii de profesori universitari doctori si magistrati nu pot permite asa o lege. intelegi acuma? ia o felie de tort si mai gandeste-o. :spiteful:

 

 

Sa speram ca totusi Boc asta va reusi sa puna stop jafului astuia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu se mai aplica, cel putin o vreme caci ordonanta a fost contestata si a cazut la curtea constitutionala

adica... nu mai e

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu am inteles un lucru: Masura asta se aplica doar pe perioada crizei financiare sau e definitiva si irevocabila ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu se mai aplica, cel putin o vreme caci ordonanta a fost contestata si a cazut la curtea constitutionala

adica... nu mai e

 

 

Totusi Boc nu se lasa. L-am vazut in seara asta la TV afirmand ca va aplica legea sub o alta forma. De asemenea,in seara asta s-a intalnit si cu Basescu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cred ca ordonata in spiritul ei era pozitiva ptr cei multi, dar prost si pripit facuta

poate era mai bine sa desfinteze pensiile speciale si toti sa se supuna legii 19

si in acest caz , inversunarea ar fi aidoma

 

 

Poate ca Primul Ministru Boc si guvernul aferent au fost bine intentionati cand au emis ordonata...

Vezi afirmatiile lui Boc de astazi...

Sa vedem daca reuseste sa reziste la presiunile pensionarilor vizati de ordonata: magistrati, diplomati, etc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu se mai aplica, cel putin o vreme caci ordonanta a fost contestata si a cazut la curtea constitutionala

adica... nu mai e

 

Ce v-am zis? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×