Sari la conținut
Forum Roportal
Morgensen

Oare ce simte pt mine?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare,

Am si eu o problema la care as avea nevoie de sfatul vostru sincer. Ce ati face voi? Ce ati crede voi?

In martie anul trecul am intalnit o fata pe net, din pacate la 800 de km distanta:( dar totusi am vbit pana in mai, momente in care ea imi spunea ca s-a indragostit de mine, desi nu ma vazuse decat in poze, si ca vrea sa merg la ea cel tarziu pana la sfarsitul lunii mai si sa ne intalnim...altfel uita de mine ca o doare prea tare. Sa nu omit, plangea la telefon cu orele ca ii este dor de mine si ca vrea sa ma vada neaparat, ca ea nu se culcase cu nimeni de cand vorbeam si ca daca nu merg...ma uita!! A...si important pentru mai incolo, IMI SPUNEA SA FIU TOT TIMPUL SI ORICE AR FACE ASA CUM MA CUNOSCUSE, DULCE SI BUN CU EA, INTELEGATOR, ETC.Asta nu era o problema pentru ca imi placea de ea si o tratam foarte frumos.In fine, la sfarsitul lui mai am fost la ea...toate bune si frumoase, ne-am placut chiar foarte tare, ne-am simtit bine si am decis sa ramanem impreuna (mai mult eu am insistat pt ca ei ii era frica de distanta, ca nu va dura din cauza ca nu ne-am fi vazut decat odata pe luna, etc.). Am ramas impreuna, desi ma suna la doua zile dupa ce ma intorsesem acasa ca ea nu stie daca o sa poata merge mai departe ca o sa sufere si ca e indragostita nebuneste de mine dar distanta e prea mare. Am reusit sa o intorc si sa ii spun ca totul va fi bine pentru ca eu tineam la ea si ca vreau sa ne fie bine, asta insemnand ca ma mut pentru ea sau ea sa se mute cu mine.

In iunie iar frumos, in iulie am fost cu ea la mare, a fost senzational de frumos...ne-am simtit exceptional. Dar problem...dupa ce a plecat acasa si eu la casa mea ma suna in fiecare seara ca ii e dor de mine si ca vrea sa se mute cu mine, ca e indragostita de mine si ca eu sunt cel pe care il vrea. In fine, vorbeam cu orele, vbeam despre casatorie si deastea. Dar...ea imi zice sa NU O IUBESC CA MA PARASESTE si ca ea trebuie sa se raceasca fata de mine ca sufera prea mult ca sunt departe si ca asta e singura solutie sa mergem mai departe!!!...i-am zis ca nu o iubesc desi sentimentul asta aparuse putin la iveala. Am mers inainte asa, ea murind de dor si eu nespunandu-i ca o iubesc pana in octombrie cand a vrut sa ne despartim...prin telefon! ca ea nu ma iubeste si ca eu de ce simt atat de intens pentru ea, ca o sufoc catodata cu dragostea mea (desi vbeam de doua ori pe zi maxim la tel) si atunci cate 15 minute...ca ea de ce nu poate simti si ca e bolnava si ca nu vrea sa sufar. In fine, i-am zis ok, ne despartim, dupa doua zile se intoarce la mine(sa aflu mai apoi ca din cauza surorii ei s-a intors ca aceasta ma avea foarte tare la inima si ca ma port frumos cu ea si sa nu ma lase). Am fost plecati pe la munte ca sa reincepem, am fost pe afara...etc, dar in decembrie imi zice ca nu mai poate si gata...ne despartim. Ca sunt cel mai potrivit barbat pentru ea si ca ar fi vrut sa se casatoreasca cu mine dar ca nu ma iubeste!!

 

Voi ce credeti, mai are rost sa ma zbat sau trebuie sa o uit si satrec peste asta?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi ce credeti, mai are rost sa ma zbat sau trebuie sa o uit si satrec peste asta?!

 

 

Ce'ti spune tie inima , dar sufletul ... merita ?

 

Pentru mine doar faptul ca ai acceptat sa'ti spui povestea si sa pui intrebarea asta retorica, e un raspuns .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine uit-o si gata.

E de inteles, ei ii este mult prea greu cu distanta asta intre voi.

Cand iubesti pe cineva, vrei sa-l ai alaturi de tine, aproape, si fizic vorbind.

Riscurile unor astfel de relatii la distanta sunt mari, absenta persoanei iubite e chinuitoare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai bine uit-o si gata.

E de inteles, ei ii este mult prea greu cu distanta asta intre voi.

Cand iubesti pe cineva, vrei sa-l ai alaturi de tine, aproape, si fizic vorbind.

Riscurile unor astfel de relatii la distanta sunt mari, absenta persoanei iubite e chinuitoare...

 

Stiu si de asta imi dau seama pt ca si pt mine a fost suuuper greu departe de ea. Nu credeam ca o sa rezist dar de dragul ei am suportat distanta si durerea. Chiar m-as fi mutat acolo cu ea daca nu venea ea aici.Si acum insista ca sa fim prieteni si sa vorbim despre orice asa cum vorbeam cand ne-am cunoscut si ca ea nu vrea sa renunte la prietenia cu mine desi i-am zis ca daca nu mai vrea sa fim impreuna nu mai vreau sa aud de ea. pt ca nu as putea fi prieten cu cineva pe care iubesc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai daca ti-a zis ca nu te iubeste ce mai vrei... zii si tu ca de fapt nu ai iubit-o de la inceput si ai vrut sa vezi doar daca e buna la pat. mie unu mi se pare cam ciudata tipa din ce ai povestit tu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intreab-o cum il cheama ... pe celalalt

Deja are pe altul ....

 

"femeile sunt ca maimutele ... nu dau drumul la o creanga pana nu se agata de alta"

 

Daca ti-a spus ca vrea sa va despartiti are deja pe altul.

Vrajeala cu suferinta din cauza departarii ... e doar vrajeala.

Daca te iubea lupta pentru iubire, pentru ca sa fiti impreuna.

Orice incercare de a va impaca nu va avea nici un rezultat ... pentru ca are langa ea pe altul iar tu esti la ani-lumina departare.

 

Asta-i viata ... next

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×