Sari la conținut
Forum Roportal
eloxxx

Ortodoxismul, catolicismul, cultele protestante, organizatiile religioase vinovate de crime impotriva umanitatii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Biserica ortodoxa,catolicismul,cultele protestante si restul organizatiilor religioase,vinovate de crima impotriva umanitatii.

 

In vremea noastra adevarul a fost trimbitat prin mesagerul epocii Laodicea ,profetul trimis de D-zeu pt aceasta ultima generatie,WILLIAM MARRION BRANHAM.Acesta a acuzat in predica sa bisericile si organizatiile pt respingerea cuvintului lui D-zeu a doua oara in Duh.Daca prima oara Cuvintul a fost rastignit in trupul Domnului IISUS CRISTOS,a doua oara este rastignit in toti acei care au primit Duhul Sfint incepind de la Rusalii si pina astazi.Crima si oroarea groazei cade peste oricine a respins si batjocorit Harul Dragostei de Adevar care s-a descoperit in plinatatea Sa ,in acest timp ultim de sfirsit.Minciuna servita lumii de catre tilcuitorii cuvintului,aduce cu sine Moartea amara peste cei care prin necredinta lor ,au dat dreptate minciunii satanice.In loc de Adevar,satan a facut credibile oamenilor povestiri inchipuite,basme si traditii de tot felul,acestea aducind dezbinare,lupte si razboaie intre oameni.Orice om chemat si ales pt Harul cel Vesnic,daca se intoarce la inceputurile obirsiei umane ,va observa ca,pacatul care a adus moartea a fost legatura de trup nepermisa dintre Lumina si Intuneric .Cele doua seminte,cea a femeii si cea a vrasmasului au rodit fiecare dupa soiul lor,Cristos si ai Lui si Cain si fiii sai.Daca astazi privim in jur,auzim sau vedem tot felul de crime odioase ,este din cauza pacatului din Eden ,cel mai mare pacat savirsit in trupul uman ,si anume ,adulterul.Peste tot in lume acest pacat inca este infaptuit dar,si ridicat la rang inalt prin presa,radio si televiziune.Pacatul sexual a fost inlocuit in mintea omenirii de catre preoti si pastori,lideri si conducatori,cu scopul ca ei sa detina prin manipularea mincinoasa,bogatiile lumii.Logica acestui fapt tinut ascuns de catre acestia este ca,ar pierde bagatiile,controlul si influenta asupra maselor.Oare mai este cineva in stare sa inteleaga acest Adevar uneori si al prostituatelor care mai cheama si invita la marea placere de a gusta din

Editat de nightwish
Editat titlul. (caps)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ratiunea.

controversatule cine ma tot da afara ,ai si tu parte ,esti complice ,ca vad ca esti maaare moderator!ia modereaza-ti mai pe inteles ratiunea!

 

Ratiunea nu incape in Gradina Edenului.

ba ,da un raspuns pe jumate bun,eva a rationat la ce ia prezentat diavolul.!ce ia prezentat acesta?si de ce a trebuit ea sa rationeze in loc sa creada?si ce a facut-o sa rationeze?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca gandea in felul asta, inseamna ca a fost proiectata gresit...nu trebuia sa stie diferenta dintre bine si rau inainte sa...pacatuiasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu te dau afara, dar ce ti-o place tie sa faci toate astea?

Cine esti?

nu-mi place ,dar sufar ,si cred ca fac un bine spunind care este Adevarul cu speranta ca ,va muri minciuna ,si odata cu ea si crima!Eu sint Dan,si consider ca n-am rost daca nu reusesc sa fac auzit mesajul profetului Branham.Mi-am inteles menirea si asta e singurul lucru pe care-l pot lua dincolo.!in rest n-am cu ce sa ma laud,ratat pe toate planurile!

 

Daca gandea in felul asta, inseamna ca a fost proiectata gresit...nu trebuia sa stie diferenta dintre bine si rau inainte sa...pacatuiasca.

corect,curios!inseamna ca sint femei care gindesc!D-zeu a facut femeia cu stirea ca va cadea,asta pt ca EL sa-si arate calitatile de Salvator....pt ca noi sa-L cunoastem.!Femeia a fost singurul lucru strimb facut de D-zeu!De aceea ca sa devina dreapta (spiritual),accepta cuvintul care vine prin barbat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

liber arbitru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×