Sari la conținut
Forum Roportal
nori

salutari

Postări Recomandate

:thumbsup: salut tuturor.am refacut analizele si mi-au iesit transamilazele 82.Am redus silimarina,s-ar putea de aceea. Dar,este de ajuns sa fac doar tratament cu hepatoprotectoare?Medicul meu doar atit mi-a dat, Nu spune nimic de alte analize ca vieremie sau punctie sau biopsie.Pot oare sa stau linistita?Enigma,Gaby,si cei care aveti cit de cit experienta si sunteti mai informati ,voi ce spuneti ,sa stau linistita?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Nori,

 

bineinteles ca nu este indeajuns acest tratament cu hepaprotectoare. Singura sansa de vindecare este tratamentul cu interferon si ribavirina. Dupa cum vezi si tu, transaminazele tale sunt ridicate, similarina nu a ajutat cu mai nimica, trebuie de uergenta sa faci ceva. Se pare ca doctorul tau este incompetent daca nu iti spune concret ce ai de facut. Eu te sfatuiesc sa mergi la el direct si sa il tragi de maneca, ca vrei sa faci analizele corespunzatoare. Daca nu este de acord, n-ai decat sa schimbi medicul. O astfel de comportare de a lui este inadmisibila...ba chiar pune in pericol viata pacientilor pe propria raspundere...daca vrem sa o luam asa.

Editat de Enigma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×