Sari la conținut
Forum Roportal
forgotten child

Parintii mi-au distrus viata

Postări Recomandate

la faptul ca "o sa mor de foame" ma refeream la faptul ca am un tata care e somer si nu isi gaseste loc de munca si la faptul ca,pe data ce mama va da viata acelor gemeni pensia mea va ajunge in jur de 100 RON.iar studiile vreau sa le continuu.. sunt la unul dintre cele mai bune licee din oras si am medie bunicica.. da' cu facultate in orasul meu.. nu cred ca voi ajunge departe...

De ce nu discuti cu mama ta care este situatia,o sa-ti faca bine si poate o sa intelegi multe lucruri care te framanta acuma pe tine.

Daca mama ta a lucrat minim 6 luni se da contributia aia pe luna...sau cum io' zice... deci tot nu o sa mori de foame.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce nu discuti cu mama ta care este situatia,o sa-ti faca bine si poate o sa intelegi multe lucruri care te framanta acuma pe tine.

Daca mama ta a lucrat minim 6 luni se da contributia aia pe luna...sau cum io' zice... deci tot nu o sa mori de foame.

am incercat sa vorbesc cu mama.. ceea ce mi-a zis a sunat cam asa "ai 17 ani te descurci si singura.daca nu,omoara-te,nu ma intereseaza.eu il iubesc pe el mai mult ca pe tine si nu am de gand sa ma cert cu el pentru tine." deci.. ce as putea sa mai discut cu ea.am cautat-o la locul de munca,le-a zis portarilor sa nu ma lase sa intru. m-am intalnit cu ea pe strada nici macar nu mi-a raspuns la "saru-mana!" de parca as fi fost un caine,pana si la maidanezi le mai arunci o coaja de paine din mila..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu inteleg...si daca stai cu tatal tau,nu are el grija de tine ca de o fiica...ce-i cu pensia?!!

nu stiu daca ai inteles din tot ce s-a discutat aici ca tata NU ARE loc de munca... sufera cand ma vede.. mereu isi face griji pentru mine si ii e teama sa nu ma las prostita de vreun baiat.. e painea lui Dumnezeu..

 

Si tatal tau ce sentimente are fata de tine, ca sa spun asa?

Chiar nu gaseste de lucru?

tata are in jur de 54 de ani.. la ultimul loc de munca renuntase din cauza mamei... care era colega cu el si l-a inselat cu un sef de pe acolo...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca nu vrei sa te dai batuta lupta ,incearca sa iti gasesti ceva de lucru cu program redus si sa fregventezi centre care te pot ajuta e u lucru bun ca inca mai ai ambitie in tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

forgotten child , sper că nu te deranjează că amintesc asta aici,dar am citit pe un alt topic despre faptul că ai fost agresată sexual de către un bărbat "şmecher/important/periculos" ,pe care

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×