Sari la conținut
Forum Roportal
user_1

Parul cret

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am observat k din ce in ce mai multe fete/femei viseaza sa ai ba parul cret sau ma rog, ondulat :drunk:" , dar eu cum fac sa scap de el, k nu`l mai suport!!!!!!!! :thumbsup: una la mana ar fii k nu sta aranjat in nici un fel, a doua la mana k dak il indrept, nu sta drept mai mult de 18 ore.... :dance4: tin sa precizez k parul este cret natural, ahh, un adevarat cosmar.... ce imi recomandati sa folosesc k macar sa stea si el intr`un fel??? :cheers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am observat k din ce in ce mai multe fete/femei viseaza sa ai ba parul cret sau ma rog, ondulat :party:" , dar eu cum fac sa scap de el, k nu`l mai suport!!!!!!!! :thumbsup: una la mana ar fii k nu sta aranjat in nici un fel, a doua la mana k dak il indrept, nu sta drept mai mult de 18 ore.... :dance4: tin sa precizez k parul este cret natural, ahh, un adevarat cosmar.... ce imi recomandati sa folosesc k macar sa stea si el intr`un fel??? :cheers:

 

Pe mine ma ajuta tunsoarea scurta (gen periuta) inainte sa ma hotarasc sa-l las mai lung sa vad cum e

:beer:

 

Parul cret e foarte incapatanat si nu stie decat de frica :drunk:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai si eu ce ar trebui sa fac, sa ma tund periuta? :cheers:

sunt fata. :drunk:

 

Buna! Subscriu la problema. Eu am gasit o solutie temporara. Dupa ce ma spal imi dau parul cu spuma Nivea (nu prea multa) si cand este aproape uscat cu putina ceara. In felul aceste il aranjez :thumbsup: aproape cum vreau eu. A doua zi dimineata cand ma uit in oglinda :dance4: , dar ii vin de hac cu un perdaf (ca cel pentru rufele de calcat) cu apa minerala. Am citit intr-o revista ca ajuta la sanatatea parului. In felul acesta sper sa nu se degradeze.

Succes :party:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parul meu nu este cret insa e destul de ondulat. ;) Am incercat si eu sa-l mentin drept si in ultimul timp am gasit, zic eu, solutia. Mi-am cumparat de la L'oreal-Els

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lol, eu am gasit o solutie mai demult, dar tot ma enerveaza cateodata...eu am parul cret, de retinut, nu doar ondulat ;) . solutia mea este urmatoarea: crema sunsilk pentru bucle disciplinate. este super buna, credeti`ma pe cuvant k nu am dc sa va mint ;) . eu ma spal pe cap de 2 ori pe sapt, adik fac baie odata la 3, sau 4 zile :wub: . tine smecheria. folosesc crema pe parul ud, dupa ce ma pieptan, bineinteles :giggle: . iar aopoi il usuc cu foehn`ul, si am volum la par :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hello forumule! :unsure: shi eu am paru cretz .. da cretz d nu mai pot, e natural si e super mijto .. le dau cu sunsilk shi arata super marfa, matasoase shi pline d volum ..

o sa va intrebati probabil .. "shi krei problema ta?" :rock:

pai faza e k mi sa cam luat de par cretz, de knd ma stiu il am asha, shi kum toti simtim nevoia de ceva nou, ei bine, yo vreau parul drept ... DREPT, nu ondulat nu nimic, sunt obsedat... vreau sami fac eventual nishte suvitze blonde (eu sunt saten) si sa mil ciufulesc bine de tot, imi place la nebunie stilul asta).

uf stiu k toti zic asta dar nu mai pot .. vreau sa fie drept drept drept drept DREPT si aja sa ramana kt mai mult timp ... acum incepe nebunia .. sa incerc sunsilku pt bucle disciplinate, sa incerc thermalsilku, si anti-frizz serum ... ce sa mai incerc ? voi sugeratimi si incerc orice, promit! :rock:

o sa dureze pana gasesc cea mai buna cale, si sunt sigur k o sa am mari batai de cap, dar nu renunt fara lupta, macar sa am ce incerca, dasta va rog din suflet spunetimi ce sa mai fac oricat de nashpa ar fi ..

 

multumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am parul cret acum ...natural ,pana la 14 ani parintii mei nu m-au tuns niciodata ...aveam parul drept ,DREPT si prin cl .a VIIIa parul meu a inceput sa se onduleze ,de-atunci nu mai stiu ce sa fac sa mi-l indrept ...am fost la cuafor l-am indreptat si dupa prima spalare ziceai ca-i permanent, l-am dat cu spuma dar la fel, acum mi-am luat placa de par cu aburi si asa stau zi de zi si-l indrept ...m-am saturat ... :P

 

si eu am parul cret acum ...natural ,pana la 14 ani parintii mei nu m-au tuns niciodata ...aveam parul drept ,DREPT si prin cl .a VIIIa parul meu a inceput sa se onduleze ,de-atunci nu mai stiu ce sa fac sa mi-l indrept ...am fost la cuafor l-am indreptat si dupa prima spalare ziceai ca-i permanent, l-am dat cu spuma dar la fel, acum mi-am luat placa de par cu aburi si asa stau zi de zi si-l indrept ...m-am saturat ... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Offff cum va plangeti voi din cauza parului cret si eu nu stiu cum sa fac sa il mai ondulez. :)

Ti`l dau eu pe al meu, k m`am saturat de el :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×