Sari la conținut
Forum Roportal
Marlboro

RUSSIA /РОССИЯ

Postări Recomandate

sunt cetatean al Republicii Moldova deci rezulta ca oficial moldovean dpv etnic-roman,am mentionat in paranteza cu ii se adreseaza afirmatia mea si acum mai precizez odata companiei de pe temele cu Irak si Georgia,care-i pupa in nas pe americani (citez pe mitica dragomir) unde-s ei cu politica lor ideala,cand le spuneam ca depind de rusi ei erau in NATO si UE sii dureau in cot de relatiile cu rusia,acum cand rusii incerca sa eie cu bombonika repede vor sari in patru labe doar sa nu inghete

mai repet odata ca nu m-am adresat tuturor romanilor ci celor care ma contraziceau pe celelalte teme la politica

 

Se pare ca un nas fin... inca:

 

"Interesanta exprimare este cea de sus - dpv gramatical...cine suntem noi care ii pupam pe unii si pe altii?

Si cine esti tu ca observator care vorbesti despre noi la persoana a II-a? Esti roman?

Sau ai alta nationalitate?"

 

Ok...nu conteaza din ce tara esti...conteaza cum simti.

Mitica Dragomir, fost PRM-mist al lui Vadim nu este cel mai bun exemplu de citat.

 

Relatiile dintre Rusia si Romania nu vor fi niciodata echitabile din multiple cauze.

Am avut rude care au emigrat din Basarabia in perioada interbelica...

 

 

 

 

pertinent comentariul, si atacabil c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate tu ai "ramas pe spate de mandrie" si te-a apucat rasul...dar nu afirma ca "o intrega tara...".

Nici macar ziaristii si comentatorii politici din Romania nu au luat ca o gluma afirmatia lui Putin catre un reporter.

 

nu chiar, nici pe spate, asta ati facut-o voi, prin presa si televiziuni .

 

Eu m-am hlizit.

 

Ah, dar daca tot vorbesti, ce ziceai ca au zis faimosii comentatori si analisti politici ? Cum au interpretat agerii nostri maestri acest gest ?

Macar au scos pachetelul de servetele sa se stearga pe ochi ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare ca un nas fin... inca:

 

"Interesanta exprimare este cea de sus - dpv gramatical...cine suntem noi care ii pupam pe unii si pe altii?

Si cine esti tu ca observator care vorbesti despre noi la persoana a II-a? Esti roman?

Sau ai alta nationalitate?"

 

Ok...nu conteaza din ce tara esti...conteaza cum simti.

Mitica Dragomir, fost PRM-mist al lui Vadim nu este cel mai bun exemplu de citat.

 

Relatiile dintre Rusia si Romania nu vor fi niciodata echitabile din multiple cauze.

Am avut rude care au emigrat din Basarabia in perioada interbelica...

 

te simti atunci cand ai ce simti

 

am folosit citatul lui mitica pentru a nu raspunde cu aceiasi moneda daca se tot afirma acolo ca eu ii ling in **** pe rusi,am preferat sa folosesc cuvantul "nas" in cazul dat

 

Aici nu e vorba de echiabilitate,aici e vorba de simpla logica,gazul este strict necesar,iar rusia detine monopol,asa ca nu este alta iesire din situatie.

In haosul interbelic,cand erau la noi la putere azui romanii si maine rusii,nu e de mirare ca au emigrat,da, viata a fost grea insa vremurile au apus de demult,trebuie sa privim la viitor nu sa intoarcem paginile istoriei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu chiar, nici pe spate, asta ati facut-o voi, prin presa si televiziuni .

 

Eu m-am hlizit.

 

Ah, dar daca tot vorbesti, ce ziceai ca au zis faimosii comentatori si analisti politici ? Cum au interpretat agerii nostri maestri acest gest ?

Macar au scos pachetelul de servetele sa se stearga pe ochi ?

 

"Ah, dar daca tot vorbesti, ce ziceai ca au zis faimosii comentatori si analisti politici ? Cum au interpretat agerii nostri maestri acest gest ?"

 

comentatori, analisti, invitati, politicieni de acum sau fosti, cuplati prin telefon, poeti boieri, fosti comentatori la posturi straine, fosti parlamentari care traiesc din 3 salarii de 7000 lei (compensare de parlamentar somer) in urmatoarele 3 luni, ziaristi, editori, ziaristi specializati, ziarul nostru, ziarul prietenilor patronului nostru, laptopu' lor si al nostru, cersetori de stiri - trimiteti la noi filme, texte, daca aveti ceva-, adunaturi de astfel de specimene la mese rotunde, lunguiete, hexagonale...obositi, blazati, saturati....si alte personaje descrise sau anticipate de Caragiale

 

Nu au zis nimic nou ...doar alte cuvinte care vand "media".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×