Sari la conținut
Forum Roportal
Marlboro

RUSSIA /РОССИЯ

Postări Recomandate

mie mi-ar placea ca gazul predestinat Ucrainei sa fie vandut Romaniei si Romania la randul ei sa-l vanda Ucrainei dupa pretul favorabil Romaniei,o ideie interesanta,daca Putin a propus asta cred ca se va tine de cuvant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Predestinat?

 

Nu-mi spune ca e scris in vreun katren de-al lui Nostradamus...

 

mie mi-ar placea ca gazul predestinat Ucrainei sa fie vandut Romaniei si Romania la randul ei sa-l vanda Ucrainei dupa pretul favorabil Romaniei,o ideie interesanta,daca Putin a propus asta cred ca se va tine de cuvant

VP doar s-a folosit de statutul de soricel lihnit al Romaniei ca sa le dea un sut in kur vecinilor posesori de Cernobil.

Nu te iluziona.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
BTW, credeti ca at fi posibil ca pe langa diverse alte lucruri sa sugem gaz direct de la РОССИЯ?

poate da poate nu...

ideal...asa ar fi...insa nu stii niciodata ce si cum va fii....

dar daca ajungem sa luam direct gaz de la rusi...hmm...Ucraina se va zgaria si cu furculita pe ochii...mai ales ca intre noi e si problema veche cu teritoriu din marea neagra...cu cearta pentru petrol...deci daca iese cum vrem noi...adica sa luam gaz de la rusi probabil ca va fii un ciocan in cap pt ucraina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Predestinat?

 

Nu-mi spune ca e scris in vreun katren de-al lui Nostradamus...

 

 

VP doar s-a folosit de statutul de soricel lihnit al Romaniei ca sa le dea un sut in kur vecinilor posesori de Cernobil.

Nu te iluziona.

orikum e o situatie convenabila din punct de vedere economic pentru romania chiar daca se va folosi de ea pentru a le da un sut in kur ucrainenilor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Erena, iesi afara.

de ce sa iasa?...uite asa faci la toata lumea mai ales la persoanele de gen feminin...crezi ca noi nu avem parerile noastre? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate da poate nu...

ideal...asa ar fi...insa nu stii niciodata ce si cum va fii....

dar daca ajungem sa luam direct gaz de la rusi...hmm...Ucraina se va zgaria si cu furculita pe ochii...mai ales ca intre noi e si problema veche cu teritoriu din marea neagra...cu cearta pentru petrol...deci daca iese cum vrem noi...adica sa luam gaz de la rusi probabil ca va fii un ciocan in cap pt ucraina

Ucraina are deja destule ciocane in cao,s-a obisnuit cu asta,si-au facut iluzii ca intra in Nato au ramas pe dinafara,si-au facut iluzii ca or sa primeasca gaz ieftin vor primi la pretul de piata , mai adaugam situatia politica din tara si rezulta ca e o tara pierduta cu actuala conducere

 

Mie mi se pare EXTREM de interesanta, SCHIMBAREA la FATA a atitudinii VAJNICULUL popor ROM
Editat de .Max.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×