Sari la conținut
Forum Roportal
niklai

Procesoare......buneee.!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai oameni buni hai sa nu o mai ardem in google ca ne cam facem de ras ce tot atata contrabanda hai sa o dam pe aia buna pana la urma Advenced Micro Sistems e o firma de procesoare destul de buna si nu va mai tot uitati in urma ca nu are rost. Important e prezentul. Nu vedeti ca AMD sa ridicat mult cu procesorul lor AMD 64. De ce spun asta? pt ca: e adevarat si daca nu e adevarat atunci ce e? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pina la urma conteaza cu ce ne facem treaba si ne satisfacem nevoile.Ca sa ne satisfaca nevoile aceste firme trebuie sa exceleze fiecare pe felia sa si de cistigat sa aibe tot clientul asa ca ce mai tura vura noi ne certam degeaba ei trebuie sa sa certe firmele producatoare.Fiecare cumpara de pe piata libera procesorul de care are nevoie bine ca avem aceasta posibilitate :crazy: si sa dus comunismul ca altfel ne bucuram acuma de un pentium 1 sau AMD K/6/2.Oki cu bine Niklai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
American Micro Devices, sau asa ceva...

E firma americana, iar orice forum serios pe teme de hardware te va lamuri despre superioritatea unei solutii AMD la ora actuala, at

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

!! Ba da ce sa cearta astia pe aicia :unknw:

 

Unii vin cu argumente :) ... altii numai cu vorba :o: !!

 

ce sa mai .. Acuma si astia cu AMD or dat cu un leu mai putin si vor pe randurile din fatza :tease:

 

Am mai zis o data "nu neaparat ce-i mai scump e si mai bun" dar la chestii de fiabilitate se pricep mai bine producatorii nu aia care au sau au avut un sistem sau altu !!

 

Am fost sunt si voi fi fan Intel dar n'am nimik cu AMD ... chair n'am avut niciodata AMD decat ce-am vazut la unu sau la altul . !! in fine ...

 

Nu ma pricep asa bine la detalii de circuite, integrate, s.a.m.d. ... chestii minuscule, da pot face diferentza "ochiometric" cand joc fara probleme un quake4 si cand ies din joc sa vad ca o terminat de scanat tot sistemu de virusi si spamuri, sa scriu un DVD si un CD in acelasi timp pe unitati diferite si cu <alt>+<tab> sa continui fuga prin nfsmw sau sa le trag un headshoot in SniperElite !!! .... sa vin la lucru sa randez un filmuletz de un minut din ArhiCAD pe un AMD64 intr-o juma de ora si sa-l duc acasa si sa-l randez la aceeasi parametrii in 15 minute (bine acuma sefu s-0 prins ca ies pre mult la o tzigara si mi-o luat un super PIV ca mi-l taie pe ala de acasa cray.gif !! ... sa mearga compu cate 4-5 zile fara un restart macar si sa joc sau sa rulez orice program fara probleme si exemplele ar putea continua .... :P

 

Acum parerea mea : Intel e mai bun ca AMD la toate capitolele !! in afara de pret :doh: :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si eu un procesor ...amd sempron 2800+ ...ce parere aveti despre el.....ceva sugestii..cum il pot face sa functioneze cat mai bine...? multumesc anticipat!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am si eu un procesor ...amd sempron 2800+ ...ce parere aveti despre el.....ceva sugestii..cum il pot face sa functioneze cat mai bine...? multumesc anticipat!!

 

 

Daca ne uitam pe revistele de ceva anii in urma vedem ca e prin top ... acuma undeva pe la mijloc ... peste catziva anii jos !! .. te trezesti ca nici pentru office nu mai e recomandat :o:

 

Ma enerveaza la culme fazele astea da

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va salut daca nu v-am plictisit deja cu atitea intrebari as mai dori sa aflu o opinie a vostra a impatimitilor in ale pc-ului deja sau format tabere printre tifosi uni tin cu INTEL si altii cu AMD.Cine imi poate spune care sunt procesoarele mai bune si ce le face mai bune.De exemplu un INTEL P4 si un AMD Athlon pe 64 bitzi.Aici parerile sunt impartite fiecare isi da cu presupusu' dar nimeni nu stie care exceleaza.De cind ma stiu am avut pc.acasa si acum as dori sa fac o schimbare de pc as dori unul mai performant nu ca as duce lipsa de informatii de care pc sa-mi iau oricum eu sunt cu AMD-UL dar as dori sa va intreb pe voi care detine suprematia.Va multumesc oricare ar fii raspunsul,cu stima Niklai.

Ma ce itzi recomand iatzi daca ai bani un AMD ceva mai bun hmmmm pretzu indica si calitatea asta sa fii sigur de ea....ai vazut ca la joace au inceput sa zic runs great on intel pentium si ceva de nvidia cu geforce-ul lor ala penal....dar in schimb cum a mai zis cineva de pe forum reclama putzina calitate mare ii adevarat AMD si ATI RADEON rullllzzzzzzzzz deci daca vrei pt jocuri iatzi tata un proc peste 8 milioane 4 GB de RAM preferabil de la KINGMAX si PLACA VIDEO ATI undeva peste 600 USD era pretu pe la centru de calculatoare din resita....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentium D - 930, dupa parerea mea e super tare. L-am testat si Athlon-ul 64 nici macar nu maraie in fata lui. Concurentul lui direct ar fi AMD X2, dar il depaseste si pe acesta. Ia-ti un P 930 si o placa de baza cu chipset Intel 975 sau chiar si 945 sau 955 si atunci o sa vezi si tu diferenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma ce itzi recomand iatzi daca ai bani un AMD ceva mai bun ...........

 

 

"Un AMD ceva mai bun" e o contradicţie de termeni :lol2: :lol2:

Mai ales acum, de c

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E firma americana, iar orice forum serios pe teme de hardware te va lamuri despre superioritatea unei solutii AMD la ora actuala ...............

 

Da, iar Intel e chinezească, te pomeneşti :lol2: De Santa Clara County a auzit cineva? Acolo e Silicon Valley, acolo se află toate firmele care contează

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×