Sari la conținut
Forum Roportal
niklai

Procesoare......buneee.!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va salut daca nu v-am plictisit deja cu atitea intrebari as mai dori sa aflu o opinie a vostra a impatimitilor in ale pc-ului deja sau format tabere printre tifosi uni tin cu INTEL si altii cu AMD.Cine imi poate spune care sunt procesoarele mai bune si ce le face mai bune.De exemplu un INTEL P4 si un AMD Athlon pe 64 bitzi.Aici parerile sunt impartite fiecare isi da cu presupusu' dar nimeni nu stie care exceleaza.De cind ma stiu am avut pc.acasa si acum as dori sa fac o schimbare de pc as dori unul mai performant nu ca as duce lipsa de informatii de care pc sa-mi iau oricum eu sunt cu AMD-UL dar as dori sa va intreb pe voi care detine suprematia.Va multumesc oricare ar fii raspunsul,cu stima Niklai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

suprematia!! :thumbsup: pai la vanzari Intel cu peste 75% din piata... dar ce conteaza... AMD exceleaza in mai toate aplicatiile...

Oricum ca raport calitate pret AMD bate tot... desi mai nou au crescut preturile. Eu unul am Athlon 64 acasa... si nu ma plang... este cel mai bun procesor pe care l-am incercat pana acum.

Nu are sens sa cumperi altceva. In plus AMD64 este technologia aleasa ca baza pentru viitoarele aplicatii pe 64 de biti atat de catre Microsoft cat si de catre INTEL!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

totu-i clar ,majoritatea incep sa treaca de partea AMD ,caci dupa ce au privit o reklama la TV la care se spunea ca procesoarele Intel sunt cele mai bune, in cele din urma ramin dezamagiti de performantele lor ,pe cind AMD mai putina reklama dar in schimb performanta si pret avantajos :evil:

 

de data asta ai perfecta dreptate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai AMD cu Athlon 64 i-a batut atata de rau pe Intel incat mi-ar lua o ora sa scriu toate chestiile unde si-a luat-o peste bot...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea...athlon 64 pt jocuri si p4 pt aplicatii ( sse3 & l2 cache mare)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
parerea mea...athlon 64 pt jocuri si p4 pt aplicatii ( sse3 & l2 cache mare)

Mah instrucctiunile SSE3 le are si amd cele cu stepping Venice si San Diego, iar cache-ul nu este cel mai imprtant lucru pt. ca un procesor sa triumfe(amd are multe alte lucruri)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai AMD cu Athlon 64 i-a batut atata de rau pe Intel incat mi-ar lua o ora sa scriu toate chestiile unde si-a luat-o peste bot...

 

[/quote ]

Mai usor cu "atita de rau", .... sa nu exageram ...

Asta este un topic, asa cum stii si tu, care poate duce f. usor la un flame.

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Corect, de aia am postat la hardware diferentele dintre procesoare, ca sa fie lumea impacata :tongue:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×