Sari la conținut
Forum Roportal
sunofjamaica

Mi-am lovit iubita.....tot ce aveam mai scump..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ceea ce este bizar este faptul ca ea , iubita mea , nu mi-a facut nimic, nu mi-a dat niciun motiv concret pentru a face aceasta mizerie.Doar mi-a zis sa mergem acasa si in acel moment mintile mi s-au intunecat si am dat in ea.....

 

Nu este nimic bizar... tipa te-a "provocat", ti-a incalcat teritoriul "masculin" si a avut "indrazneala" de a-ti spune ce sa faci (sa mergeti acasa).... in consecinta ai actionat ca un "mascul feroce" si ai pocnit-o ca sa stie cine-i barbatu' si sa constientizeze locul pe il are.

 

Ai actionat conform unui stereotip masculin. Stereotipul asta masculin nu-ti apartine, l-ai invat din jur. Ori l-ai invatat in familie, ori de la prietenii cu care te intalnesti.

 

Acum... ce sa zic... ai actionat gresit din punctul meu de vedere.... dar si ea a actionat gresit... nu trebuia sa fie atat de pasiva... dupa palma aia pe care probabil i-ai tras-o, trebuia si ea sa-ti dea un genunchi in c**ie ca sa te ajute sa intelegi ca nu in brand sa masculinitate. La fel de justificat era si daca, in timp ce de zvarcoleai pe jos de durere ti-ar fi tras si o flegma... pentru ca, intre noi fiind vorba... meritai...

 

 

Acum... singurul dar SINGURUL lucru pe care il poti face este sa stai si sa te uiti atent la viata ta si la mediul in care te plimbi, la efectul educational pe care il are asupra ta si la tipul de viata pe TU vrei sa-l duci de acum inainte...

 

Gandeste-te bine, analizeaza si ALEGE.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La fel de justificat era si daca, in timp ce de zvarcoleai pe jos de durere ti-ar fi tras si o flegma...

Dansu' e mai romantic - tre' sa'l intelegi...nu e nimic personal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

!!! Schimbate radical cu bautura !!! intere timp nu sta degeaba, caut-o cere-ti iertare intruna, arata-i ca o iubesti si mai apoi spera ca te va primii si ierta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lasa-i timp sa analizeze daca i-a placut sau nu :o:

daca i-a placut se intoarce, daca nu, lasa-te de alcool

 

 

Multumesc de incurajare...dar vreau sa precizez ca nu sunt dependent de alcool...pur si simplu a fost un gest necugetat, intr-adevar baut fiind.Eu asa am promis ca am s-o las sa analizeze si ma voi tine de cuvant pentru ca am observat ca faza cu mesajele si sunatul ne face rau la amandoi.Crede-ma ca o iubesc si ii accept aceasta decizie , desi este greu pentru mine sa nu ii mai aud vocea...chiar si ea a zis ca ii va fii dor sa ma auda la telefon. In momentul de fata mai mult nu am ce face...ii intelege durerea si faptul ca am dezamagit-o ...dar si in sufletul meu este durere si nevoie pentru a ma putea ierta eu insumi. Dupa cum am zis...nu am mai facut asta niciodata si crede-ma ca este pentru prima data in viata mea cand iubesc cu atata pasiune si daruire, si asta o zic avand in urma 6 luni extrem de fericite stricate in 5 min. In sfarsit...stiu ca ma iubeste mi-a zis-o iar faptul ca o astept o fac pentru noi...pentru ea ...pentru mine....ea a zis ca vrea...dar nu poate .Imi merit soarta momentan...nu am ce face.Multumesc inca o data ca m-ai ascultat!

 

 

!!! Schimbate radical cu bautura !!! intere timp nu sta degeaba, caut-o cere-ti iertare intruna, arata-i ca o iubesti si mai apoi spera ca te va primii si ierta !

 

 

Multumesc frumos de incurajare ...crede-ma ..am nevoie de asa ceva si de aceea am ales sa imi spun pacatul aici...pentru ca vreau sa comunic si sa aflu anumite pareri cu toate ca majoritatea nu sunt pozitive ...si e normal sa fie asa...i-am cerut destula iertare ...mai rau o chinuie si o inteleg...am sa fac asa cum m-a rugat pentru ca stiu ca e mai bine pentru noi asa...asta daca mai se vrea ceva in privinta noastra ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu o mai cauta o vreme, insa daca vezi ca trece prea multa vreme, da-i un semn ca nu ai renuntat. Are nevoie de timp sa treaca peste asta, sa uite si sa te poata vedea asa cum te vedea inainte de incident. Desiiii.... e cam greu!

 

Ai facut o mare prostie, insa macar ai curajul de a recunoaste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu o mai cauta o vreme, insa daca vezi ca trece prea multa vreme, da-i un semn ca nu ai renuntat. Are nevoie de timp sa treaca peste asta, sa uite si sa te poata vedea asa cum te vedea inainte de incident. Desiiii.... e cam greu!

 

Ai facut o mare prostie, insa macar ai curajul de a recunoaste.

 

 

Stiu Darianna....stiu asta...asta am si hotarat...de a nu ne mai cauta o vreme ...de fapt a zis ca atunci cand se va linisti ma va cauta ea pe mine...si am incredere in ea ...pt ca stiu ca ma iubeste...va fii greu chiar daca va exista un al doilea inceput...insa fac orice compromis deoarece chiar o iubesc si nu vreau sa o pierd....offf...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu Darianna....stiu asta...asta am si hotarat...de a nu ne mai cauta o vreme ...de fapt a zis ca atunci cand se va linisti ma va cauta ea pe mine...si am incredere in ea ...pt ca stiu ca ma iubeste...va fii greu chiar daca va exista un al doilea inceput...insa fac orice compromis deoarece chiar o iubesc si nu vreau sa o pierd....offf...

 

 

Nu te va cauta. Va tine un pic si la orgoliul ei. De aceea iti zic sa ii dai o luna, doua, trei si apoi sa o mai cauti. Mie mi-au trebuit 6 luni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×