Sari la conținut
Forum Roportal
lllucci

Cum va imaginati batranetea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

N-a fost specificat ca numai de ROmania se poate vorbi la acest topic!!!

Da, asa este. Explicam doar de ce majoritatea romanilor au o parere proasta despre batranete. Aproape toti batranii pe care-i cunoastem au dificultati financiare ori sociale. Doar era vorba despre romani, nu despre americani, sau alti cetateni occidentali. Batranetea poate fi frumoasa, dar asta depinde foarte mult de tara in care locuiesti. Nimeni n-ar vrea sa devina o corvoada pentru cei dragi. Imi cer scuze daca te-am deranjat. Nu-i nevoie sa "tipi".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io ma imaginez stand si uitandu-ma la filme cu Jose Armando in timp ce barbatu-miu se uita la meci in camera de zi si citeste reviste culturale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Io ma imaginez stand si uitandu-ma la filme cu Jose Armando in timp ce barbatu-miu se uita la meci in camera de zi si citeste reviste culturale.

 

Wow... ce interesant. Hai sa va zic ceva. Fiecare om are 3 varste dupa care poti sa il raportezi. Varsta care e trecuta in buletin, varsta fiziologica si varsta sufleteasca. Dintre toate aceste 3 varste doar varsta sufleteasca conteaza cu adevarat si aceasta varsta nu are nici o legatura nici cu varsta din buletin si nici cu cea fiziologica. Aceasta varsta tine doar de felul in care vezi viata. Sunt destule persoane care la varsta de 20 de ani se poarta ca unul de 80 de ani si invers. Eu am un unchi care in 24 februarie implineste 76 de ani si este intr-o forma fizica de invidiat. In fiecare sambata el joaca tenis de camp cu nepotii ca sa se mentina in forma si culmea e ca de multe ori chiar ii invinge. Stiu asta pentru ca si eu am jucat cu el in noiembrie si m-a invins cu toate ca e o diferenta de 50 de ani intre noi :) . Concluzia la ce am zis mai intaine e ca nu varsta arata cat de batran esti, ci sufletul. Degeaba ai tu 18 sau 20 de ani daca te porti ca unul de 80...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
V-ATI GANDIT VREODATA LA CUM VA VETI PETRECE ZILELE CAND VETI FI BATRANI?DACA VETI AJUNGE? :) ADICA,BATRANI DE-A BINELEA...80 DE ANI...MIE IMI E GREU SA MA GANDESC.TREBUIE SA FIE TARE GREU SA ITI PIERZI PERSOANE DRAGI SI PRIETENI.TREPTAT,AI DIN CE IN CE MAI PUTINA VIATA SOCIALA.COPIII ISI FAC FAMILIILE LOR SI VIATA LOR.VOI CUM VA IMAGINATI LA VARSTA ASTA?

ca la 20 de ani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Numai de curiozitate, pe ce treapta de varsta te afli ca sa nu te intreb direct cati ani ai de te framinta asemenea idei????

 

intre 20-30; 30-40; 40-50; 50-60; etc.

 

 

 

 

"Nimeni nu e singur pe Pamint" ....

 

nu are importanta varsta.cred ca e vorba de cat de singur te simti.atunci incepi sa gandesti mult...la batranete si la moarte.si ma simt cam singura.dar intrebarea ramane valabila.adica isi are rostul.de exemplu poti prevedea anumite situatii.nu mai esti luat prin surprindere de viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu are importanta varsta.cred ca e vorba de cat de singur te simti.atunci incepi sa gandesti mult...la batranete si la moarte.si ma simt cam singura.dar intrebarea ramane valabila.adica isi are rostul.de exemplu poti prevedea anumite situatii.nu mai esti luat prin surprindere de viata.

 

 

Viata e plina de surprize la ori ce varsta, insa depinde de tine cat esti de pregatita pentru viata!!!!!!!

Conteaza varsta, dar si atitudinea ta cum rectionezi la ce se intimpla in jurul tau.

Despre ce va fi??? de ce nu consulti un ghicitor in palme sau boabe??? tot atitea

raspunsuri pozitive o sa-ti dea ca si majoritatea forumistilor.

Deci te simti singura! atunci de ce nu vorbesti despre asta!

Mai ales daca te lamuresti pe tine ca de acum esti baba ... numai lucruri pozitive o sa ai pe farfurie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×