Sari la conținut
Forum Roportal
lllucci

Cum va imaginati batranetea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu sper sa nu ajung la batranete.

 

Singur ca sa nu ma planga nimeni.

 

 

intr-un fel ar fi mai bine cum spui tu,dar nu ne putem alege soarta.eu incerc sa ma gandesc ca voi face un pic de sport... :o: ..bine,atat cat imi vor permite oasele slabite,ca voi merge la biserica..si cam atat.de citit sau de ascultat muzica deja nu cred ca iti mai arde atunci,deja esti plictisit de toate.ar putea sa ne spuna cei care au rude ajunse la 80-90 de ani,ce fac acestia toata ziua...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca sunteti foarte tineri cu totii,daca mai credeti in fericire la varsta aia.ar fi bine sa mai simti fericire.dar eu nu prea cred.cand incep sa te doara toate,cand incepi sa faci vizite la cimitir rudelor si prietenilor(ca sa nu mai zic,Doamne-fereste,vreunui copil),sa vezi ca nu mai ai prea multe persoane carora sa le pese de tine...etc.cred ca o solutie ar fi credinta in Dumnezeu.poate de aceea toti batranii devin religiosi dupa o varsta..

Eu cred ca tu esti prea tanar si nu sti ca viata o ai asa cum ti-o doresti. :x:

 

 

Eu ma vad plin de viata si fericit si lipsit de grijii. Evident, si cu multe adolescente in jurul meu. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sper sa mor inca tanar

 

si eu, aproximativ.

nicicum. presimt ca voi muri inainte sa ajung o baba decrepita care sa toc nervii celor din jur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sper sa mor inca tanar

Si eu. Cand voi fi adolescent asa pe la 98 . :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
V-ATI GANDIT VREODATA LA CUM VA VETI PETRECE ZILELE CAND VETI FI BATRANI?

 

Nu in amanunt.

Cine imi garanteaza ca voi ajunge la batranete?

Si atunci nu ar fi inutil sa-mi imaginez scenarii ce poate nu vor avea loc?

Mai bine ma gandesc la somn, mancare, secs si masini. E mult mai facil pt neuronul meu jucaus.

 

DACA VETI AJUNGE?

 

Daca voi ajunge, iti voi trmite un gand telepatic si-ti voi spune ca sunt bine, fericita, ca ma dor un pic oasele, ca am copii saritori, o gradina cu flori si un barbat pe care INCA il iubesc si care INCA ma iubeste :roll:! Asa-i povestea...stii, ca-n revistele alea ale adventistilor: varstanici cu dintii albi si regulati pe care si-i arata in toata spelndoare, cu fetele destinse intr-un ras frumos, relaxat si in acelsi timp plin de viata, cu capul usor dat pe spate, spunad parca: sunt fericit, da, sunt fericit, in ciuda varstei, in fact, n-am varsta, traiesc frumos si sanatos ....UTOPIE.

 

:x: ADICA,BATRANI DE-A BINELEA...80 DE ANI...MIE IMI E GREU SA MA GANDESC.

 

Atunci nu te gandi. E mai usor sa nu gandesti.

In plus, daca nu esti obisnuit sa faci asta, procesul de gandire poate deveni la un moment dat o adevarata acrobatiune!

 

 

TREBUIE SA FIE TARE GREU SA ITI PIERZI PERSOANE DRAGI SI PRIETENI.

Trebuie, dar mai trebuie si sa moara unii dintre ei.

Nu-ti imaginezi cum ar fi ca si la varsta de 130 de ani maica-ta sa te frece la creier cu texte vechi de 130 DE ANI :o: ?

 

TREPTAT,AI DIN CE IN CE MAI PUTINA VIATA SOCIALA.

Hehehe, multi din cei care activeaza pe acest forum in aceste momente au sub 30 de ani si au o viata sociala foarte limitata. Nu varsta impune viata sociala.Mergi in Cismigiu sa vezi viata sociala la varsta a 9 a! Pe cuvantul meu, astia socialiaza atat de mult ca o banca sau un scaun in Cismigiu in anotimpul cald nu-l vezi gol. Si sunt in palcuri: joaca sah, table, babele isi folosesc cu maxima viteza maxilarele si limba facand ceea ce stiu ele mai bine: comunicand indif de calitatea si marimea protezei. Nu e de colea, ce Dumnezeu !

 

COPIII ISI FAC FAMILIILE LOR SI VIATA LOR.

Si daca nu si-ar face, te-ai plange maine-poimaine ca ti-e fata batrana iar baiatul cu paienejeni la c*r.

Asa-i omul: nemultumit din fire.

 

VOI CUM VA IMAGINATI LA VARSTA ASTA?

La varsta ASTA, adica aia de 80 de ani de care vorbesti tu, EU NU MA IMAGINEZ.

Am o imagine atat de saraca incat nu imi potmimgaina nici interesul tau profund pt d'alde batranetii si betesugurile varstei a 9 a.

Editat de nicnic3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×