Sari la conținut
Forum Roportal
Nicu_Sandor

Vand 2 planoare in stare foarte buna!

Postări Recomandate

Sunt din Constanta si vand 2 planoare in conditie foarte buna. Pretul unui planor e de 12.000 de euro (TVA inclus). Modelul planoarelor e cel de mai jos:

frumoase, dar 12.000 euro mi se pare totusi un pret exagerat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pretul de 12.000 de euro nu este deloc unul exagerat avand in vedere ca aceste planoare sunt practic noi. Tara lor de provenienta e Italia si fiecare a avut doar cam 40 de zboruri pana acum. Si ce am uitat sa zic e ca varianta de planor pe care o am eu e exact la fel ca cea din pozele de mai sus, numai ca ale mele au un motor care are o elice mica situata deasupra planorului cu care poti sa decolezi fara sa ai nevoie de un alt avion care sa te ridice. Si ce mai e importat de stiut e ca daca vrei sa conduci un astfel de motoplanor ai nevoie de un brevet care se poate obtine facand un curs, dupa care sa dati un examen, care e foarte asemanator cu cel pentru permisul de masina. Si daca aveti pana in 23 de ani acest curs e gratis. Daca aveti peste atunci va costa, dar nu foarte mult.

 

Si nu trebuie sa va faceti griji de siguranta, ca am testat eu personal aceste planoare si pe langa asta au toate inspectiile la zi. Eu va zic ca nu e nimic mai frumos decat sa faceti drumul Constanta - Bucuresti cu planorul si sa evitati astfel traficul si stresul de la volan. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lipseau datele tehnice.

 

Care este lungimea aripilor?

 

daca tot esti hotarat sa le vinzi, de ce nu incerci pe un site de specialitate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un prieten care e mare fan de motoplanoare si stiu ca dorea sa isi achizitioneze unul. Am doar 2 intrebari. Aceste motoplanoare pe ce combustibil functioneaza? Si daca ai brevetul de planorism poti sa le conduci sau ai nevoie si de un curs special pentru utilizarea motorului?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt din Constanta si vand 2 planoare in conditie foarte buna. Pretul unui planor e de 12.000 de euro (TVA inclus). Modelul planoarelor e cel de mai jos:

 

img1647ng6jv6.jpg

 

img1656zf9kc9.jpg

 

img1660ct3mt4.jpg

ce bine arata!!!!! IS 28 B2 - reconditionate? Oricum sint in gaura cu banii si n-am licenta ...si nici nu as avea ce face cu un planor ca n-am Vilg

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

scrie-mi te rog un email la bmanoiu@gmail.com daca unul dintre planoare este de vanzare.

 

as vrea sa vad si o poza sa vad cum este instalat motorul.

 

merci,

 

Bogdan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti sa cumparati un planor, sunt mai multe persoane care aduc planoare si avioane ultrausoare din Ungaria, incepand de la un pret de aproximativ 4000 de euro. Numai sa nu faceti greseala si sa le radiati imatricularea din Ungaria si sa incercati sa va faceti una in Romania, pentru ca o sa va termine birocratia. Prietenul meu, de care vorbeam in postul de mai sus, a facut greseala asta si din martie se tot chinuie sa isi imatriculeze avionul ultrausor in Romania si inca nu a reusit. Asa ca daca va hotarati sa va cumparati un planor sau avion, pastrati imatricularea din ungaria, pentru ca cu ea puteti sa zburati in toata Uniunea Europeana fara probleme si nu va complicati cu birocratia din Romania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×