Sari la conținut
Forum Roportal
LittleMo

Cum mai stati cu imaginatia?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca imaginatia este strans legata de sentimentele si trairile noastre si de intensitatea acestora, de multe ori suntem influentati de iubirea din interior, sau de lipsa acesteia ... :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am imaginatie doar daca vine vorba de..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am imaginatie cat sa hranesc Somalia.

Si cred ca oricine poate inventa ceva, atata timp cat ii functioneaza putin creierasu' :ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu destula , daca e imaginatie , sau ce o fi ... Din scoala generala imi veneau tot felul de idei , si am inceput asa , am tinut jurnal ani de zile , dar la inceput eram chiar teribila , dadeam nume jurnalelor si ma adresam paginilor , jurnalelor mele . Apoi aveam adevarate scenarii in cap si asa am ajuns ca pana si in ziua de azi sa scriu atunci cand ceva ma inspira . O melodie , niste versuri , o replica , un film ...ceva , un mic imbold si se nastea povestea . Eu nu pot sa scriu decat daca exista o muza , sa ii zic asa . De exemplu , muzica instrumentala ma ajuta foarte mult . Poate spune multe asta si depsre personalitatea mea . Eu nu traiesc gandindu-ma la viitor , eu traiesc prezentul , viitor au doar personajele mele si nu aveti idee cat e de placut sa traiesti asa ...fara sa te temi de ce va fi maine .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imaginatia exista cand esti o fire creativa :o: de exemplu mama nu ar putea compune ceva frumos dar asta nu inseamna ca nu e inteligenta . are o logica foarte buna si solutionare la multe probleme. revenind la imaginatie , am destula :nea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imaginatia exista cand esti o fire creativa ;) de exemplu mama nu ar putea compune ceva frumos dar asta nu inseamna ca nu e inteligenta . are o logica foarte buna si solutionare la multe probleme. revenind la imaginatie , am destula 8)

 

Mo, imaginatie =! inteligenta =! creativitate, desi fiecare le presupune pe celelalte si sunt interconectate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mo, imaginatie =! inteligenta =! creativitate, desi fiecare le presupune pe celelalte si sunt interconectate.

 

gandirea euristica , la asta te referi tu

 

imaginatie + muze = creatie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×