Sari la conținut
Forum Roportal
LittleMo

Cum mai stati cu imaginatia?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma gandesc de o vreme ca n-am mai creat ceva "astonishing"...nu mi-am batut capul cum sa fabric o chestiuta faina...am de dat un examen anul asta(chiar bacul)...si parca sunt in pana de idei... :thumbsup:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parca as fi deschis eu topicul asta...serios. ma aflu exact in aceeasi situatie (bacul) si stare sterila (na, ca am facut si o aliteratie..:thumbsup: )...

 

cand zici pana de idei, la ce te referi..? eu ma gandesc ca n-am mai scris ceva..valoros, ca sa zic asa..ceva in care sa pun suflet si care sa simt ca ma reprezinta..

 

remediul nu stiu care ar fi..i'm still working on that...cand devii constient de lucrurile care te stimuleaza (artificial), ajung sa nu te mai ajute..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parca as fi deschis eu topicul asta... :thumbsup:

tare!!!!!!!

 

ma refer exact la acelasi lucru...cand eram prin clasa a IX-a erau acele teme:scoala, iubire, familie...faceam niste eseuri...mai mare dragul sa le citesti...acum...cu cat stau mai mult sa ma gandesc..nu mai are acelasi farmec...atunci scriam..era o placere...pur si simplu imi veneau idei..si totul era atat de natural,incat acum ma uit la acea vreme si parca era o alta persoana...

secretul?nu stiu...eram mai copila...nu aveam mintea ocupata cu tot felul de prostii,care acuma imi iau timpul si asa putin...cea mai mare diferenta pe care o sesizez e in domeniul iubirii...

atunci ma indragosteam cu o frecventa si o intensitate...acum sunt "me against the world"...

 

ma vreau inapoi...

post-8922-1127656913_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:thumbsup: weird..stiu exact la ce te referi...

 

question: tu, prin topicul asta vrei sa vorbim despre imaginatie si lipsa ei sau sa gasim remedii...? sau sa gasim subiecte si sa vedem cum le-am aborda..? n-am putut sa-mi dau seama f bine..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prin topicul asta vreau sa vad ce ganditi voi...restul despre imaginatie...tot ce tine de ea...

 

foarte bine ellla ..tot asa :)

 

ca am impresia ca sunt indragostita(zic asta pt ca nu s-a intamplat nicodata cu adevarat)am cele mai nastrusnice,traznite,chiar grozave idei as putea spune...

voua cand "va da pe afara" imaginatia? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imaginatia este ceva innascut...si nu ma refer la existenta ei, ci la bogatia ei......trebuie sa ai o anumita predilectie pentru asa ceva din nastere, si care poate mai apoi fi cultivata si dezvolatata prin diferite forme....totul este sa iti tii tot timpul creierul in functiune si sa il muncesti....asa ca, pune-ti-l la treaba sa nu se obisnuiasca cu statul.. :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma chinui sa am imaginatie , ma chinuie ea pe mine ca am prea multa :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

............da-mi un cuvant si eu fac un eseu...mai ceva e ca imi vine cate un gand si il fac poveste :ok:

 

Mama da nu se prea inghesuie lumea la capitolul asta, hm? Avem de-a face cu prea multi realisti pe-aici se pare :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uite...o pastila mica...realizeaza o scurta descriere pe tema:o cala torie pe calea ferata... :P

 

eu am primit asta...si profa mi-a zis sa ma las de scoala si sa ma apuc de inventii... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×