Sari la conținut
Forum Roportal
sado

Tristetea (nu faceti un colt si pt oamenii terminati?)

Postări Recomandate

sunt distrusa psihic si fizic...poate unii dintre voi cunosc senzatia.nu mai gandesc,nu mai simt decat durere,nu am in minte decat ca s-a terminat,nu imi vine sa ma duc nicaieri,nu ma pot concentra,nu pot sa mananc,fumez de ma ia naiba....de ce?din vina mea!i-am gresit again iubirii mele...nu pot da detalii pt ca ar trebui sa implic o persoana si nu e bine sa stiti numele.nu m-am dus cu acea persoana,nu m-am vazut cu acea persoana,nu m-am intalnit niciodata cu acea persoana.il privesc ca pe un amic chiar daca inainte mi-ar fi placut sa il cunosc!sunt trista,debusolata,vad negru si atat.stau singura,maine fac 18 ani...imi vine sa rad...nu vreau sa fie ziua mea maine,va fi si mai dureros!as vrea sa fie langa mine,dar nu va fi!nu pot sa accept ca s-a terminat,nu pot decat sa las timpu sa treaca,timp care incet incet ma macina!

ce pot sa fac?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa cresti - e complet ridicol sa vorbesti asa la varsta ta - asteptam mai mult

 

:tease:

 

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa fata, n-o bate si tu ca e si asa destul de necajita.

 

Da, fata mamii, zi tu mai clar ce s-a intamplat, de fapt. Eu nu am inteles decat ca "s-a termiat". Si ca esti tare necajita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca sa cresti - e complet ridicol sa vorbesti asa la varsta ta - asteptam mai mult

 

:tease:

 

:flowers:

e complet ridicol?poate,dar te-as ruga sa nu te pronunti daca nu esti tu acela care simte in locul meu.

 

Lasa fata, n-o bate si tu ca e si asa destul de necajita.

 

Da, fata mamii, zi tu mai clar ce s-a intamplat, de fapt. Eu nu am inteles decat ca "s-a termiat". Si ca esti tare necajita.

am comis-o din nou,am facut ceva cu care barbatul pe care il iubesc nu e de acord...am vorbit cu cineva cu care nu trebuia sa vorbesc.asta a pus punct relatiei.

cat despre necajita nici nu stiu,sunt ca o minge de tenis care e lovita continuu dar nu mai simte!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e complet ridicol?poate,dar te-as ruga sa nu te pronunti daca nu esti tu acela care simte in locul meu.

 

 

Iti creezi singura o senzatia/starea de euforie ... gratuit ... ca nu castigi nimic absolut chiar daca te autodistrugi cu tigari si ... inchidere in sine!!! Daca te doare ceva si nu spui la nimeni, doar tu stii ca te doare .... e destul de clara ideea si nimeni nu poate sa te sfatuiasca. Grow up!!! Ai de facut altceva la varsta asta decat sa stai in trans!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca sa cresti

 

 

Grow up!!!

 

Cand doi iti spun ca esti "beat" .... poate un "somn" ar prinde bine ? :flowers:

Rabdare

Fara tutun !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate varsta m-a facut sa gresesc,insa ea nu atarna in balanta cu durerea.am altceva de facut?si cam ce ar fi?stau in pat ca nu am forta sa ma ridic si daca reusesc sa ma ridic ma plimb pe strazi fara sa simt frig,noapte,sau alltceva!nu m-am inchis in mine.alti oameni traiesc si au nevoie de iubire,eu am nevoie de iubire ca sa traiesc!sunt mica da?sunt ridicola nu?spun banalitati...sa de-a domnu sa fie asa...dar nu e prima data cand trec prin asta cu aceeasi persoana...singura persoana de care imi pasa...stiu ce zici:"n-ai parinti,prieteni"...ba da...dar ce folos,nu au control asupra sentimentelor mele!si nici nu imi pot lua durerea!

 

Cand doi iti spun ca esti "beat" .... poate un "somn" ar prinde bine ? :flowers:

Rabdare

Fara tutun !

rabdare am..adica las timpu sa treaca,oricum altceva nici nu as putea face...astept!

 

si intra-devar am nevoie sa mai cresc sa nu mai fac prostii...prostii care cantareasc asa greu in viata mea!am trait un vis...planuri,fapte,intamplari...s-au dus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfat (din experienta) : nu zace in casa - nu ajuta cu nimic - arunca-te ( cu furie ) in invatzat - sau in orice alta activitate utila - sport, cultura, un hobby ...

Pana se mai clarifica putin atmosfera sentimentala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io ma tot uit la tot felul de filme...si stii ce zice la un film d-asta? O chestie tare, dupa parerea mea. Si anume ca iubirea adevarata nu se termina niciodata. Adica e o treaba care tine toata viata. Sa credem....sa nu credem... :tease:

Acuma intrebarea poetului vine imediat: A fost iubire adevarata? / Sau doar o scurta nebunie? E? :crazy:

Intrebarea mea e cam tot p-acolo: crezi ca se merita sa fii in starea asta? Daca esti convinsa ca se merita....asta face parte din joc. Va trece si va fi iar bine. Daca nu esti convinsa....apoi ia sa treci tu la pravalie sa vezi ce palarii noi au adus... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fara tutun !

am aproape 6 ani decand fumez si crede-ma in in asltfel de momente e cel mai greu sa te lasi...of

 

Io ma tot uit la tot felul de filme...si stii ce zice la un film d-asta? O chestie tare, dupa parerea mea. Si anume ca iubirea adevarata nu se termina niciodata. Adica e o treaba care tine toata viata. Sa credem....sa nu credem... :tease:

Acuma intrebarea poetului vine imediat: A fost iubire adevarata? / Sau doar o scurta nebunie? E? :crazy:

Intrebarea mea e cam tot p-acolo: crezi ca se merita sa fii in starea asta? Daca esti convinsa ca se merita....asta face parte din joc. Va trece si va fi iar bine. Daca nu esti convinsa....apoi ia sa treci tu la pravalie sa vezi ce palarii noi au adus... :flowers:

nu sunt genu care sa se recreeze in cumparaturi...si da merita,adaug la durerea mea si suferinta lui...e un film,filmu meu!dar sunt filme care se termina rau...

nu a fost iubire adevarata..inca este!sunt convinsa de asta!chiar daca relatia s-a incheiat iubirea ramane!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×