Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

De ce exista razboaie ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

V-as ruga sa expuneti parerile voastre relativ la existenta violentelor fizice sau psihice intre oameni. In mod deosebit in ceea ce priveste razboiul, tortura, genocidul, talharia, vatamarea corporala, violul, furtul. Oamenii sunt la baza rai ? Fiinta umana are in genele sale distrugerea sau asuprirea semenilor ? Doar oamenii omoara din placere sau mai sunt si alte animale care fac asta ?

Editat de Scorpionul_Rosu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
V-as ruga sa expuneti parerile voastre relativ la existenta violentelor fizice sau psihice intre oameni. In mod deosebit in ceea ce priveste razboiul, tortura, genocidul, talharia, vatamarea corporala, violul, furtul. Oamenii sunt la baza rai ? Fiinta umana are in genele sale distrugerea sau asuprirea semenilor ? Doar oamenii omoara din placere sau mai sunt si alte animale care fac asta ?

 

 

Asta este ceea ce ne defineste ca oameni,printre altele. Razboiul a inceput inca din Gradina Eden.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care este mecanismul care determina aparitia a ceea ce am enumerat eu ? Cum functioneaza ? Nu am pus intamplator topicul la "Psihologie". Cauze, forme, moduri de manifestare, remedii ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care este mecanismul care determina aparitia a ceea ce am enumerat eu ? Cum functioneaza ? Nu am pus intamplator topicul la "Psihologie". Cauze, forme, moduri de manifestare, remedii ?

 

 

Cauze,forme bla bla bla ? N-am chef de glume.

In privinta remediului citez pe cineva.Nu-i spun numele(poate iti dai tu seama) ca-i urat de toti prin partile astea :o: :"Pacea eterna nu va exista pe pamanat decat atunci cand ultimul om il va ucide pe penultimul"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cauze,forme bla bla bla ? N-am chef de glume.

In privinta remediului citez pe cineva.Nu-i spun numele(poate iti dai tu seama) ca-i urat de toti prin partile astea :o: :"Pacea eterna nu va exista pe pamanat decat atunci cand ultimul om il va ucide pe penultimul"

Nu sunt glume... Vreau sa pricep de ce oamenii se comporta asa, desi sustin sus si tare ca nu sunt animale (si intr-adevar, nefiind animale nu se omoara ca sa se manance si nu folosesc gheare si dinti, ci AK-47 si M4A1). D-aia am cerut pareri, sa vad ce gandeste fiecare, ce a auzit, ce stie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu sunt glume... Vreau sa pricep de ce oamenii se comporta asa, desi sustin sus si tare ca nu sunt animale (si intr-adevar, nefiind animale nu se omoara ca sa se manance si nu folosesc gheare si dinti, ci AK-47 si M4A1). D-aia am cerut pareri, sa vad ce gandeste fiecare, ce a auzit, ce stie.

 

 

Pentru ca asta e natura si firea noastra. Uram dar si iubim. Dorim razbunare dar simtim si mila pentru dusmani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiindca exista oameni la primele incarnari si oameni la a milioana reincarnare. E greu sa se inteleaga unii cu altii si sa traiasca pasnic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fiindca exista oameni la primele incarnari si oameni la a milioana reincarnare. E greu sa se inteleaga unii cu altii si sa traiasca pasnic.

 

 

asta fost o gluma ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ceea ce priveste razboiul, genocidul, talharia, furtul.

Banii

Violul - boala psihica

Oamenii sunt la baza rai ?

Fara exceptie

asta a fost o gluma ?

Speram ca da

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×