Sari la conținut
Forum Roportal
TiGeR_asH

Dezamagire... "Cineva imi fura amintirile"!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma uitam la Tv aseara si intamplator am vazut imagini din Costinesti, am vazut cum locurile unde am m-am distrat, unde am facut aprox 36*8 poze, unde am intrat in apa noaptea, unde am alergat pe plaja la 3 dimineatza.... Tot ce imi aduce aminte de cea ma frumoasa vara la mare cu uby mea acum sunt niste ruine (amintirile sunt asa cum au fost...)

Pana si vila in care am fost cazati acuma era afectata, numai spun ca in casa unde au stat niste prieteni s-a daramat si batrana a murit inecata... unul dintre prieteni fiind var cu proprietarul a sunat si i-a povestit...

 

Ma doare ca din locul unde imi cumparam bere ... pe nisipul pe care ne-am sarutat de sute de ori... prin locurile in care ne-am plimbat atatea seri... acum nu mai e nimic! :thumbsup:

 

Revin la ideea mea... Parca am licita pt propria viatza... !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate cred ca va trebui sa ne obisnuim cu astfel de "recitaluri" anuale din partea naturii. Depinde numai de autoritati daca vor reface in scurt timp statiunea sau... nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca statiunea sa fie refacuta repede, merg acolo in fiecare an si multe dintre amintirile mele frumoase sunt legate de Costinesti :thumbsup:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desi eu sunt fan Mamaia, va inteleg shi va sprijin intr-un fel... trebuie sa fie tare greu sa stii k tot ce "iubesti" iti este furat. Dar asa este dat de sus. Amintirea ramane...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu la televizor nenorocirea....si acum o luna parca eram pe plaja....nu pot sa cred ce s`a intamplat....e trist si inspaimantator!e locul unde am trait cele mai frumoase momente din viata mea....nu pot sa cred k se intampla asemenea lucruri pe lume...si cel mai dureros e sa ti se fure amintirile!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si chiar dak nu s-ar fi intamplat aceste nenorociri iti spun sigur k a doua oara nu putea fi la fel! alaturi de aceeasi persoana in acelasi loc poti trai momente mai frumoase ca prima data........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In general imi pasa... si nu ca exagerez, sau (si mai rau) ma laud...

Dar sunt sensibil la chestii de genu... si chiar imi pare rau... ca poate peste 2-3 ani (daca se va reface statiunea! :thumbsup:) o sa ma plimb pe acolo si "nimic" din jur nu`mi va mai aduce aminte de ce am TRAIT pe acolo !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din pacate suntem singurii responsabili pentru tot ce se intampla in jurul nostru..cat despre costinesti ce mai e de zis?!cred ca nu suntem singuri carora ne pare rau.si mai e si o alta problema.noi ne duceam in vacanta dar ganditi-va la acei oameni care traiesc acolo.cosmarul pare sa nu se mai termine pentru unii.in timp ce eu traiesc cu regretul ca statiunea nu va mai fi nicicand cea de alta data,altii isi traiesc sfarsitul..trist dar asta-i lumea noastra..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×