Sari la conținut
Forum Roportal
catalin breazu

Vand BMW 523i e39 + inca unul dezmembrat = 8500 euro negociabil

Postări Recomandate

Vand BMW 523i e39

Data fabricatiei - 12.1996

Km parcursi - 230.000

Motor - 2494 cmc

CP - 192

Masina poate fi vazuta in Bucuresti si ocazional Constanta si Brasov.

Catalin - 0724834136

 

<Masina merita vazuta>

- are schimbat tot pe la roti (discuri, placute, capete de bara, bucsi etc)

 

Dotari:

- computer de bord

- tempomat (pilot)

- comenzi pe volan

- vopsea optionala - visiniu perlat cu negru

- interior din piele crem

- bord de culoare maro

- inchidere centralizata

- comenzi pe volan

- covorase originale (gen mocheta)

- cauciucuri noi de iarna

- dublu-climatronic

- cd bussines cu magazie de 6 cd-uri

- oglinzi electrice, cu incalzire

- 4 geamuri electrice

- cutie manuala in 5 trepte

- stopuri schimbate cu modelul 2002 (originale bmw) cu semnalizari albe

- faruri schimbate cu modelul 2002 facelift(originale bmw) cu angeleys si semnalizari albe

- xenon - faruri

- xenon - proiectoare

 

Defecte:

- un releu de la alternator e blocat - nu are nici un efect negativ deoarece alternatorul incarca perfect

- mai am o eroare la un pretensiometru de centura...nu stiu de ce apare pt. ca totul functioneaza perfect - un mecanic mi-a spus ca e intrerupt un fir de la senzor.

(puteam sa opresc martorii din bord dar nu ma ocup cu asa ceva) :pardon:

- carbunii de la toba sunt sparti si are un sunet sport (mie nu-mi place dar multi m-au intrebat ce i-am facut pt ca vor si ei)

 

"Istorie":

- masina e adusa din Franta acum 7 luni si in tara este la al doilea proprietar (primul a avut-o doar cu numerele rosii)

- am schimbat motorul cu unul de acelasi fel pentru a nu mai plati taxa de prima inmatriculare - am facut schimb cu motorul de la cea dezmembrata (la care platise fratele meu 2600 euro taxa inainte sa o loveasca) - totul in service autorizat si omologat RAR.

- a fost lovita in fata dar cu exceptia capotei care a fost chituita in rest le-am schimbat

- usile din dreapta au fost de asemenea lovite dar spre deosebire de capota, usile au fost schimbate

(nu se vede dar eu spun tot despre masina - daca vrea cineva sa o cumpere bine...daca nu...o tin eu ca e buna masina).

 

Accept orice test (inclusiv la reprezentanta).

Masina merita vazuta - este pentru pasionati.

 

Masina dezmembrata este tot 523i e39 din 1996 si motorul este tot 2494 cmc (nu a fost despartit de cutia de viteze). A fost a fratelui meu care a lovit-o rau in spate si nu a mai avut ce sa faca cu ea(costa prea mult reparatia).

Masina dezmembrata o socotesc doar la 1000 euro (inclusi in cei 8500) pentru ca nu sunt mecanic si nu nici nu ma ocup de dezmembrari (doar motorul si cutia de viteze fac atata + la care se mai adauga tot ce vrei si ce nu vrei de pe o masina - de la scrumiere si pana la haion si computere). Dupa cum am zis eu nu pot sa vand nimic din piese pentru ca nu am timp si la multe nici nu stiu cum le zice :blink: si le-am tinut pentru cazul in care am nevoie de ceva.

 

O vand pentru ca as vrea un BMW e60 sau e90.

 

Mai multe poze la cerere pe e-mail.

post-198519-1231157802_thumb.jpg

post-198519-1231158000_thumb.jpg

post-198519-1231158020_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×