Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

De ce mergem la cursuri de radiestezie/inforenergie, reiki etc?

Postări Recomandate

Ingp,MUMIO sau Mumia de care vorbesti tu este cumva rasina mumia?Am auzit despre ea intr-o emisiune,si invitatul acelei emisiuni spunea ca ar avea efecte spectaculoase chiar si in cazul cancerului...Combinat cu un regim cat mai natural,evident :D

Editat de papadya

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, nu mananc niciun fel de carne de vreo 2 ani jumatate, doar cate putin peste si cat pot ma feresc de tot ce are adaosuri sintetice.

Cu zapperul ma gandeam sa incerc bioelectrificarea tot argint imi trebuie la electrozi?

Am trimis pm Ingp.

 

nu, eu personal doar am cositorit firele .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ingp,MUMIO sau Mumia de care vorbesti tu este cumva rasina mumia?Am auzit despre ea intr-o emisiune,si invitatul acelei emisiuni spunea ca ar avea efecte spectaculoase chiar si in cazul cancerului...Combinat cu un regim cat mai natural,evident :spiteful:

 

Dap... se poate, dar depinde si de organism... dupa cum vezi si in postarile anteioare de la acest subiect, a aparut cineva care a luat si nu s-a vazut mare lucru...

Pe cand daca luam doar Bitum natural(Adevaratul Mumio a lui Herodot care la randul lui la preluat de la egipteni) efectul este si mai puternic... eu facut ceva experimente pe vreo doi trei pacienti si am inregistrat anumite schimbari chiar si in mai putin de 24 de ore... dar asta nu in cazul cancerului... nu am avut un astfel de pacient si chiar daca am(nu's prea greu de gasit)...nu am destul Bitum natural....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Bagherra

Orice informatie ajunge sa fie "contaminata". Poti sa vezi asta ca o mutatie informationala. Nu e intotdeauna ceva negativ ca fiecare intelege un lucru in felul lui.

"Reiki-ul nu e nici benefic si nici malefic.E doar o metoda.Atit." Toate sunt doar metode. Dar una e sa transmiti sau sa lucrezi cu o energie care e benefica alta e cu una malefica. Asa si sabia de lumina e de lumina dar nu cred ca o consideri benefica daca ti-o iei in cap.

"Cum ceilalti nu i le vad,ramin consternati cind ai trosnesc o "sabie" in moalele capului "inocentului"." - sper ca-i si lipesti dupa :)

Cancerul din cate inteleg eu nu e o boala e un simptom al unei probleme. Simptom care poate sa aibe cauze diferite de la om la om. La unu poate sa fie ca e depresiv si nu vrea sa traiasca (program de auto-distrugere), la altul plata karmica, la altul dorinta personala la nivel subtil ca sa vada cum e, etc. O boala nu are cum sa se datoreze magiei; magia poate sa fie trigger, sa o activeze dar n-are cum sa fie cauza in mod absolut. Daca ai protectie divina si n-ai treaba cu o boala nu faci boala aia ca ti-a facut cineva magie. Sau o faci dar gasesti o solutie. Deci e si nu e, depinde cum privesti lucrurile. Acuma de ce nu s-a gasit leacu la cancer - pai sa zicem ca tu poti sa rezolvi pe cineva energetic care are cancer. Il vindeci dar ala continua sa gandeasca nociv sau nu-si rezolva problema cauzatoare. Normal ca peste o saptamana cancerul ala la nivel energetic e tot acolo. Ce faci, stai si cureti inutil continuu pana te rupi si tu in doua? Sau te bagi sa cureti pe cineva care are plata karmica sa-i preiei tu? Nu-i nevoie de Reiki/Radiestezie/alte sisteme sa scapi de cancer. Nu-i nevoie nici de pastile. Nu- nevoie decat sa-ti rezolvi problema. Sunt oameni care prin efect de tip placebo s-au vindecat complet de diverse. Desigur orice metoda poate sa ajute dar nu metoda vindeca si nici terapeutul. Astea doar te sustin si te ajuta pana te vindeci tu, pana tu intelegi ceva mai mult sau mai putin constient ca sa te schimbi si sa iesi de sub efectul bolii.

"Ciudat:cind avea dureri,ai faceam reiki si se calma.Il ajuta cumva.
In ultimele zile insa,cind am vrut sa-i aplic reiki,m-a respins iritat. :roll: De ce,oare? "
Pot sa fie cauze multiple. Enumar cateva care-mi trec prin cap momentan:
- Nu l-ai curatat / nu te-ai curatat in prealabil (complet) si i-ai bagat "mizerie". Aici mizeria poate era pur si simplu acolo, poate era trimisa, poate aveati structuri IE malefice cu activate pe tratament, etc.  
- Poate-i facea rau in momentul ala. Sunt afectiuni sau momente cand un tratament poate sa accelereze negativ evolutia. Pe principiul un medicament e bun in general pentru o problema dar in alte conditii poate sa faca rau / sa dea efecte secundare care altfel nu ar fi fost.
- Poate era parazitat de entitati negative si de aia n-a vrut (iritarea ca atitudine e un "simptom" pentru asta in general).

"Sunt contra ideii de "accept divin" si "compatibilitate". :roll: Sunt o mare gogorita." - problema ta. Gandeste "accept divin" si ca acceptul pacientului la un nivel mai subtil. Adica poate sa vrea aparent, verbal sa-l ajuti dar de fapt el insusi si-a atras o boala si si-o sustine ca vrea experienta ei sau obtine ceva de la ea. Compatibilitatea - ai incercat vreodata sa-i faci tratament cuiva care se "inchide" si nu vrea? Pur si simplu nu "curge". Sau sa faci tratament cand tie ti-e frica sa nu preiei de pe pacient? La fel nu curge bine, plus ca bagi si atragi chestii cu frica aia, etc. Problema nu e ca exista sau nu exista astea ci cum le intelegi tu si cum le interpretezi.

"doar vibratia e diferita" Poti sa ai vibratie mare si putere mica si vibratie mica putere mare. In plus cand faci un tratament una e daca faci cu puterea ta alta e daca sa zicem iti tine spatele Iisus si lucreaza el prin tine. Eu cand a trebuit sa fac caietul de practica la radiestezie am facut vreo 19 proceduri totale "pe fantoma" in 5 minute (5 minute toate 19 PT). Dar m-am dat la o parte, am fost doar canal n-am facut eu, eu doar am cerut.

Nu cred ca intelegi prea profund nici boala nici atacul. OK poti sa fi atacat si de aia ai pete negre. Da poti sa le ai ca atragi ceva nasol prin ganduri, stil de viata, etc (rezonanta). Poti sa le atragi ca scoala. Poti sa le atragi cauzal (ca la biliard lovesti o bila si pac-pac-pac se propaga lucrurile altfel decat vroiai sau credeai si intra alta bila in gaura decat aia care credeai). Poti sa atragi un atac ca sa ajuti atacatorul sa invete ce inseamna sa ataci si sa ranesti (esti victima profesor). Ca sa inveti tu (victima elev). Ca sa invete altii de langa tine. Ca sa echilibrezi un dezechilibru spiritual/karmic intre tine si atacator (il lasi sa te raneasca ca sa-si faca chefu si sa poata sa treaca peste sa nu mai tina ranchiuna sa consider ca acuma suntem chit). Si muuulte altele...

@vali "ai liber arbitru :o: eu inainte sa stiu despre am comis-o si mi-am luat-o cu varf si indesat abia cand mi-a explicat cineva de ce am inteles cum sta treaba ." - hahahaha si eu :) welcome to the club! Eu inca mai fac.

@astia care va certati - In loc sa va pierdeti vremea in discutii non-constructive mai bine invatati si practicati. Ce vreti voi si in ce credeti voi. Fiecare cu a lui. Sa dai lectii de gatit cand tu n-ai facut nici cartofi prajiti e cam aberant. Asa e cu oamenii care incep sa se certe ca au sisteme de credinta/intelegere diferite. Daca lasi la o parte dorinta de a avea dreptate si pretentia ca lucrurile sunt intr-un singur fel, poate o sa incepi sa intelegi niste lucruri interesante. Cine are dreptate - omul de stiinta ateu sau preotul dogmatic? Cam asa e in orice discutie in contradictoriu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×