Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

De ce mergem la cursuri de radiestezie/inforenergie, reiki etc?

Postări Recomandate

Raul - Da' tu de unde stii.. care este realitatea celorlalti?

M'am gandit ceva la intrebarea asta ... si intr'adevar, nu stiu .

 

Fiecare om are o realitate proprie , nu putem cunoaste niciodata un om cu adevarat, ii raportam pe ceilalti prin prisma realitatilor si sistemelor noastre , dar in realitate suntem singuri ... .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbind aseara cu cineva.. am inceput sa ma intreb.. de ce oare.. facem cursuri de info, de reiki.. de orice alt sistem.. Care este scopul nostru?

Sincer... nu este naparat asa necesara urmarea unei scoli spiritule...

Daca aplici Virtutea Iubire care conctine absolut orice virtute... cunoastere, putere(divina), timp, bunatate, grija fata de aproape, inteligenta, intelepciune, curaj, iertare, credita, rabdare, vointa,sacrificiu,....etc, etc... Ai aplicat intreaga Invatatura Divina ... Iubeste Neconditionat....

Alte chestii care trebuie sa le faci atunci cand iubesti:

 

"SA NU JUDECI"(toata lumea incalca asta...fie ca recunosc fie ca nu...e bun sau rau...)

"SA NU ASTEPTI PLATA LA BINELE CARE L-AI FACUT SAU RECUNOASTERE"(are grija Dumnezeu sa hotarasca daca meriti sau nu)

"SA OFERI IUBIRE SI SA NU NU CAUTI IUBIRE".

 

 

Asta e o explicatie... respecti astea... o sa ai toata cunoasterea lumii... si toata puterea universului... caci iubirea este inepuizabila...

 

Dar sa fiu sincer... asta e o cale foarte grea... care se invata in timp.... cel mai greu lucru e sa iubesti neconditionat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

invatam de cind ne nastem

sa vorbim, sa mergem, sa mincam, sa gindim, etc...

la un moment dat in timpu vietii realizam, cel putin unii dintre noi, hai sa fiu rau, cei alesi (pentru ceva), ca nu ne mai ajung cunostintele pe care le avem pentru a evolua

simtim nevoia de evolutie, si atunci, citim tot ce apucam fiecare pe domeniul lui de interes, si la un moment dat nici asat nu mai e de ajuns

si atunci... ajungem la cursuri

diverse si diferite

daca intradevar vrei sa inveti ceva, sa "cresti", sa evoluezi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbind aseara cu cineva.. am inceput sa ma intreb.. de ce oare.. facem cursuri de info, de reiki.. de orice alt sistem.. Care este scopul nostru?

 

Pentru ca vrem sa fim mai cu mot decat altii si credem scanteia va veni doar ascultand si notand niste informatii.Pe langa asta,si pentru ca cei ce le predau stiu cum sa-si vanda marfa. :doh: Celor cu adevarat alesi sa practice astfel de tehnici , sa ajute sau sa se ajute cu ajutorul lor, li se reveleaza prin alte metode aceste calitati,talente...cum vreti sa le numiti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mergem la cursuri pentru a ne imbunatati cunostintele intr-un anumit domeniu

 

de regula cand vine vorba de bioenergie &co,nu ai ce cunostinte sa imbunatatesti la cursuri.Cititi mai atent la ce arie postati

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbind aseara cu cineva.. am inceput sa ma intreb.. de ce oare.. facem cursuri de info, de reiki.. de orice alt sistem.. Care este scopul nostru?

bre gingin...aici zice de orice domeniu nu de bioenergie in special :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu respecti lucrurile alea?

Ai 'cunoasterea lumii'?

Am afirmat acest lucru?...

nu... ma "chinui" sa respect aceste lucruri... si usor, usor sa aplic... cat mai des...

cam asa ar trebui sa facem cu totii... si daca am respecta ce am dat mai sus... ce zici ar mai exista crime?...sau hotii, tradari... am fi cu totii egali cu adevarat... si nu ne am mai considera unii superiorii altora si invers... am actiona ca un intreg...

 

bre gingin...aici zice de orice domeniu nu de bioenergie in special :pardon:

Inforenergetica = bioenergie...

reiki... poate tot ceva asemanator...

unde e vorba de palme...

 

Radiestezia nu contine numai bioenergie... are si alte ascpecte... la fel si reiki...

si tot asa si pentru restul stiintelor...

 

 

Nu vreau sa critic... am adus o completare sa nu inteleaga lumea alceva...

si da ai dreptate nu e vorba doar de un anumit tip de stiinta... ci despre toate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M'am gandit ceva la intrebarea asta ... si intr'adevar, nu stiu .

 

Fiecare om are o realitate proprie , nu putem cunoaste niciodata un om cu adevarat, ii raportam pe ceilalti prin prisma realitatilor si sistemelor noastre , dar in realitate suntem singuri ... .

Io ti-am mai zis la un moment dat ca ce expui pe forum.. este doar parerea si experienta ta. Nu cunoastem in detaliu nici realitatea celor apropiati.. daramite pe a celor din jur (cunostinte sau nu).

 

Si nu neg ca n-or fi personaje care merg la astfel de cursuri din dorinte nu tocmai curate.. dar sunt si ceilalti.. si nu poti sa afirmi ceva ca litera de lege pentru toti. :lol:

 

Dar sa fiu sincer... asta e o cale foarte grea... care se invata in timp.... cel mai greu lucru e sa iubesti neconditionat...

Eu ma intreb cati inteleg ce este "iubirea neconditionata". :lol:

 

de regula cand vine vorba de bioenergie &co,nu ai ce cunostinte sa imbunatatesti la cursuri.Cititi mai atent la ce arie postati

Exact. :)

 

bre gingin...aici zice de orice domeniu nu de bioenergie in special :blink:

"Bre lidia", am postat pe aria de Paranormal cu un scop. Discutia se refera la cursurile de reiki, inforenergie (radiestezie) sau orice alt sistem care implica energia/bioenergia. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×