Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

De ce mergem la cursuri de radiestezie/inforenergie, reiki etc?

Postări Recomandate

Raul, pana la urma.. fiecare analizeaza tot ce i se intampla prin "sinele" lui sau ei.. Pe langa asta.. nu poti afirma cu tarie ca nu sunt bune cursurile.. n-ai de unde sa stii. Nu toti cei ce le urmeaza sunt intr-atat de slabi de inger.

nu sunt slabi de inger , ci predispusi ... , dar ma rog , nu'mi doresc sa jignesc pe nimeni .

 

sau , pur si simplu dornici de cautare .

 

Probabil ca cel mai corect ar fi.. sa spunem ca aceste cursuri.. au menirea (sau ar trebui) sa te deschida intr-o oarecare masura.. Plus ca se spune ca toate au un timp in care se intampla...

 

am mai spus, unele tehnici sunt bune , dar asta nu ne face deloc speciali , din contra ... ne mangaie vanitatea .

 

 

 

 

 

 

eh , eu cam atat am avut de spus ... . :doh:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbind aseara cu cineva.. am inceput sa ma intreb.. de ce oare.. facem cursuri de info, de reiki.. de orice alt sistem.. Care este scopul nostru?

 

plictiseala, dorinta de cunoastere... vad ca sunt unii care le considera doar pierdere de timp...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai si unde am zis ca mergand la aceste cursuri.. automat devii special?

ce oare.. facem cursuri de info, de reiki.. de orice alt sistem..

Care este scopul nostru?

 

Pentru ca deja te'ai identificat cu sistemul , deja exista un scop -probabil unul nobil , in subconstientul tau .

 

Doar ca realitatea poate fi diferita ... in cele mai multe cazuri .

 

 

Ma rog , fiecare e liber in actiunile sale . :doh:

Editat de vali_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Raul - Da' tu de unde stii.. care este realitatea celorlalti?

 

 

neh, ce sa stiu eu ... . :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca fac un curs il fac ca sa invat ceva.

Eu nu pot sa am al treilea coi ( sau ochi?) asa ca nu pt asta ma duc :lol: si nici ca sa ma simt speciala... Eu sunt speciala oricum... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Motivul de obicei depinde de curs. Daca e curs de specialitate sau de continuare a educatiei...e de la sine inteles de ce ar merge omul la el.Celelalte intra la categoria hobby si mai mere omu de plictiseala,de placere,de curiozitate,poate chiar si sa scape de rutina zilnica sau de monotonia de acasa,altii sunt overachievers si vor sa stie si sa faca tot sub soare...

Cine stie ce-i in mintea oamenilor cand se inscriu la vreun curs.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca motivul pt. care mergi la curs este in fiecare din noi. Pe linga motivele personale care difera de la om la om, tot ai ceva de cistigat. Cunosti niste oameni (colegii), care este imposibil ca toti sa fie,, prosti". Inveti sa comunici cu ei, sa ai rabdare si sa incerci sa-i intelegi. De la cel care tine cursul, ceva ceva tot inveti. Si uite asa , decit sa stai la televizor sau in birt, sa lasi viata sa treaca aiurea, apare oportunitatea de a mai trai o experienta alaturi de altii, din care unii se aleg cu ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru experienta in domeniul profesional

ca daca ai avea bani suficienti astfel incat sa fii propriul tau angajat (patron) intr-o afacere in care sa ai cat de cat habar cum sa o conduci ,poate ca nu ti-ai mai manca zilele cu atatea studii

 

la urma urmei, ce e viata?pentru ce sunt banii?in niciun caz ca sa stai jum din ea la facultati,cursuri,masterate,doctorate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×