Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

De ce mergem la cursuri de radiestezie/inforenergie, reiki etc?

Postări Recomandate

Vorbind aseara cu cineva.. am inceput sa ma intreb.. de ce oare.. facem cursuri de info, de reiki.. de orice alt sistem.. Care este scopul nostru?

 

Acela de a ne redescoperi cine suntem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbind aseara cu cineva.. am inceput sa ma intreb.. de ce oare.. facem cursuri de info, de reiki.. de orice alt sistem.. Care este scopul nostru?

Ce anume sa te intrebi ? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Laur, nu-i bai, nu ma asteptam sa intelegi.

 

 

Otilia... da.. asa este.. dar stii prea bine... ca de multe ori.. motivele sunt mult mai egoiste de atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Laur, nu-i bai, nu ma asteptam sa intelegi.

 

 

Otilia... da.. asa este.. dar stii prea bine... ca de multe ori.. motivele sunt mult mai egoiste de atat.

:doh: Nici eu. :lol:

Intrebam doar ca sa stiu din ce punct de vedere vrei un raspuns.Dar m-am dumirit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

mergem ca sa ne regasim pe noi insine si ca sa ne autoeducam. Sa invatam sa fim mai buni si mai intelepti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbind aseara cu cineva.. am inceput sa ma intreb.. de ce oare.. facem cursuri de info, de reiki.. de orice alt sistem.. Care este scopul nostru?

 

De ce ?

 

Pentru ca in orgoliu nostru credem ca stim cum se invarte lumea ia nevazuta , iar asta ne mangaie vanitatea .

Nu contest, unele lucruri sunt bune , ne sunt utile, aflam lucruri care ne pot face mai buni , dar cu conditia sa nu ne spalam creierele definitiv in scolile alea.

In final vom asista la o reformare a sistemlui religios , iar orgoliu nostru va creste , de ce ?

Pentru ca ne vom considera diferiti de turma , cu un coi in plus ... .

 

Nu cred ca avem un scop precis, la baza accesului acestor informatii sta doar nevoia si setea noastra de cunoastere , dar stau si ma intreb care cunoastere, a cui ?

A mea ? ... In nici un caz ... .

 

cunosterea Ina nu poate veni decat prin inrtospectie, meditatie, simtire ... bunatate , mila, iertare , etc ... asta's lucrurile care conteaza cu adevarat in viata, restul ... vanare de vant .

 

Sa ma ierte cei care cred in sistemele astea . :doh:

 

 

 

P.S .

Unelle tehnici sunt bune, atata timp cat Crezi in ceea ce faci, in ceea ce esti .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cunoasterea vine , parerea mea, prin a invata sa percepi ceea ce este in jurul tau. A invata sa simti ceea ce in mod normal nu poti, a invata ca tot ce faci te va urmari in eternitate, fie bune fie rele. iar acestea nu se fac dupa ureche. De aceea e bine sa mergi la curs. Sa ti se arate, sa te ajute sa intelegi si sa te evalueze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cunoasterea vine , parerea mea, prin a invata sa percepi ceea ce este in jurul tau. A invata sa simti ceea ce in mod normal nu poti, a invata ca tot ce faci te va urmari in eternitate, fie bune fie rele. iar acestea nu se fac dupa ureche. De aceea e bine sa mergi la curs. Sa ti se arate, sa te ajute sa intelegi si sa te evalueze.

 

Fiecare om este unic, fiecare experienta este unica ... de ce crezi tu ca trebuie sa urmezi calea altuia si nu pe a ta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×