Sari la conținut
Forum Roportal
Lidi@

Grupele sanguine

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu si sotul meu avem aceeasi grupa sanguina,eu am a II-a(Rh+) iar sotul meu la fel a II-a(Rh+),avem posibilitatea de a avea copii bolnavi,ce fel de copii vom avea si ce grupa sanguina!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu si sotul meu avem aceeasi grupa sanguina,eu am a II-a(Rh+) iar sotul meu la fel a II-a(Rh+),avem posibilitatea de a avea copii bolnavi,ce fel de copii vom avea si ce grupa sanguina!

cum sa aveti copii bolnavi...nu mai crede pe toata lumea care .....spune prostii...e chiar foarte bine ca aveti aceeasi grupa de sange..era mai rau daca aveati grupe diferite

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu si sotul meu avem aceeasi grupa sanguina,eu am a II-a(Rh+) iar sotul meu la fel a II-a(Rh+),avem posibilitatea de a avea copii bolnavi,ce fel de copii vom avea si ce grupa sanguina!

da, e problema cu Rh-ul. daca nu sunt compatibile exista posibilitatea de a naste copii cu probleme, dar nu e obilgatoriu. aceasta posibilitate creste insa de la al doilea copil. in aceeasi situatie sunt si parintii mei.

ambii au grupa A dar nu asta e problema, ci Rh-ul cum am spus mai sus.

copii vostri pot avea grupa 0 (cum o am eu) sau aceeasi grupa ca si voi, adica A.

multa sanatate pt voi si viitorii vostri copii!

Editat de mica_curioasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum sa aveti copii bolnavi...nu mai crede pe toata lumea care .....spune prostii...e chiar foarte bine ca aveti aceeasi grupa de sange..era mai rau daca aveati grupe diferite

Ia nu te mai baga tu sa spui prostii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lol...din cata biologie am facut eu ca am dat si bacul anul trecut doar...nu am auzit sa fie `mai rau` daca ar fi avut grupe diferite ...

 

chestia e de rh....daca mama ar fi avut rh- . fatul ar fi putut lua rh ul tatalui si ar avea complicatii la sarcina..dar asa nu sunt probleme

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×