Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Ce vicii aveti?  

90 membri au votat

  1. 1. ?

    • Fumez
      61
    • Beau
      23
    • Ma droghez
      15
    • Altul (care?)
      36


Postări Recomandate

ba in ceea ce te priveste eu ma cam indoiesc... ai un mare viciu, vizibil, saritor in ochi...

...dar hai sa zicem ca-i doar un defect. :bye:

 

Sunt deschisa : spune care-i. Ca daca eu nu-l stiu, nu-l pot indrepta.

Atentie: vorbim de vicii, nu defecte, nu pasiuni (cf dexului, defectele intra la vicii, dar aici nu se discuta despre defecte-vicii, ci despre apucaturi, deprinderi care nu sunt in regula, care au o repetabilitate si a caror stopare se face cu mare dificultate sau deloc, o oarecare dependeta facandu-se simtita - personal consider ca definitia dexului este incompleta).

In plus, ca sa poti afirma despre o persoana care-i sunt viciile, trebuie mai intai s ao cunoscti.

Cum poti detecta un viciu la o persoana activand online/virtual?

Personal nu m-as putea pronunta asupra viciilor pe care le are sau nu o persoana anume de pe un forum, de pe mess, insa cu siguranta as putea spune ca X are un viciu sau noua dupa ce ma intalnesc cu el de cateva ori bune.

 

Vezi tu, a bea o cafea o data la nu-stiu-cat timp nu e un viciu.

Dar daca nu bei azi cafea si toate istecicalele pe care le faci cu altii le pui pe seama faptului ca nu ai baut cafeaua de diminieata, ca incerci sa te 'calmezi' fumanad, etc...atunci cred ca putem vorbi despre un viciu.

 

posibil..sexul? :P

 

La mine sau la mica curioasa :no:?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt deschisa : spune care-i. Ca daca eu nu-l stiu, nu-l pot indrepta.

Atentie: vorbim de vicii, nu defecte, nu pasiuni (cf dexului, defectele intra la vicii, dar aici nu se discuta despre defecte-vicii, ci despre apucaturi, deprinderi care nu sunt in regula, care au o repetabilitate si a caror stopare se face cu mare dificultate sau deloc, o oarecare dependeta facandu-se simtita - personal consider ca definitia dexului este incompleta).

In plus, ca sa poti afirma despre o persoana care-i sunt viciile, trebuie mai intai s ao cunoscti.

Cum poti detecta un viciu la o persoana activand online/virtual?

Personal nu m-as putea pronunta asupra viciilor pe care le are sau nu o persoana anume de pe un forum, de pe mess, insa cu siguranta as putea spune ca X are un viciu sau noua dupa ce ma intalnesc cu el de cateva ori bune.

 

Vezi tu, a bea o cafea o data la nu-stiu-cat timp nu e un viciu.

Dar daca nu bei azi cafea si toate istecicalele pe care le faci cu altii le pui pe seama faptului ca nu ai baut cafeaua de diminieata, ca incerci sa te 'calmezi' fumanad, etc...atunci cred ca putem vorbi despre un viciu.

am ingrosat la ce consideri tu ca ne putem referi. ceea ce am observat eu la tine, nu e un viciu "fizic" sa-i zic asa... dar cu siguranta tine de apucaturi, deprinderi care nu sunt in regula si care fara indoiala au o repetabilitate...

mai usor cu...supraevaluarea ta si mai multa atentie la ceilalti. nu te arunca cu afirmatiile "inteligente" :bye:

si asta a fost ultimul meu post cu referire la subiect ca nu vreau s-o dau in alte vicii :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am ingrosat la ce consideri tu ca ne putem referi. ceea ce am observat eu la tine, nu e un viciu "fizic" sa-i zic asa... dar cu siguranta tine de apucaturi, deprinderi care nu sunt in regula si care fara indoiala au o repetabilitate...

mai usor cu...supraevaluarea ta si mai multa atentie la ceilalti. nu te arunca cu afirmatiile "inteligente" :bye:

si asta a fost ultimul meu post cu referire la subiect ca nu vreau s-o dau in alte vicii :P

 

Irelevant si nelaobiect postul tau.

Daca te duce mintea atat cat sa sustii o afirmatie DEJA INCEPUTA, fa-o, altfel taci din gura.

 

Avea cineva o semnatura de genul: daca taci din gura nimeni nu stie ca esti prost, daca vorbesti, deja e o certitudine. Cu parere de rau iti spun ce aceste vorbe la acest topic si la aceasta interventie ... ti se potrivesc ca o manusa.

 

Si da, ai perfecta dreptate, ar trebui sa te opresti aici, ca sa nu te faci de ras mai mult decat deja ai facut-o!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×