Sari la conținut
Forum Roportal
GagaMania

Suveranitate personala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua,

ce-ti veni?...mai bine candideaza la presedentie si asa putem sa ne facem toti 'regate' din aste acum zici tu .. :roll:

Editat de bydy
Nu mai cita posturi lungi !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu poti face ce vrei cu ea si pe ea.

Eu inteleg prin proprietate, posesia nelimitata si neconditionata a unui lucu.

ba da mai, pot .

 

pot sa fac pipi, kka , sau sa fac sex in fundul curtii . :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pot sa fac pipi, kka , sau sa fac sex in fundul curtii . :roll:

Incearca sa faci sex sau kka langa iesirea din curte cu portile larg deschise ca sa vada toata lumea. Dupa foarte putine demonstratii de virilitate sau iesiri animalice, vei fi saltat chiar de pe proprietatea ta. Asta e modul cel mai simplu de a te convinge. Modul mai complicat, incearca sa-ti reconstruiesti casa fara autorizatie... si la urma ... noul bordei de piatra s-a darmat, c-a venit buldozerul fortelor de ordine si l-a luat... :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar statul roman nu ascunde nimic - asta privitor la cetatenie - esti liber sa renunti la era cand vrei.

 

Bineinteles ca pot sa renunt la ea cand vreau. Fac asta de cateva ori pe zi. Mi-o iau inapoi doar pentru cateva minute, in situatiile in care sunt absolut constrans sa arat "identitatea" atribuita de sistemul-stat. Sunt "cetatean" doar cateva minute, in rest sunt fiinta umana.

 

Dar, tu care aperi statul roman, ar trebui sa cunosti textul constitutiei, privitor la cetatenie, care suna asa:

 

ARTICOLUL 5 Cetatenia

(2) Cetatenia rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar, tu care aperi statul roman, ar trebui sa cunosti textul constitutiei, privitor la cetatenie, care suna asa:

 

ARTICOLUL 5 Cetatenia

(2) Cetatenia rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ei sau alti au depus efort dar poate ca noi am prea stat ca mainile in san fara sa luam atitudine, si uite asa au ajuns ei *elita*

Vorbim de elita autentica, nu de imitatia autointitulata din ziua de azi. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic sa citesti mai atent si sa nu mai scoti din context daca vrei sa intelegi ceva .

Nu vreau sa inteleg, nu vreau sa-mi impuna nimeni ce si cum sa gandesc, ce sistem logic sa folosesc, ce patent rational sa aplic in viata mea. De ce ? Pentru ca eu sunt proprietatea mea si numai a mea. Eu hotarasc tot in ce ma priveste. Nici un sistem nu are nici un cuvant de spus asupra mea.

Razbate din afirmatia ta obsesia sistemului de a ma modela cu orice pret, de a ma face sa folosesc codul "logic" impus de ei. Are si metode de "convingere". Una ar fi ridiculizarea celui ce nu face corp comun cu "masa". Apoi urmeaza si altele mai putin "delicate".

Daca eu vreau, din textul ala de constitutie, pot intelege ce am chef, de exemplu ca in subsolul Saharei se gaseste apa. Cine ce treaba are cu ceea ce gandesc? Pai are.... "trebuie sa fie o unitate in gandire" ... ar putea spune cineva. Ihhh... ce urat suna. Suna ca in comunism. Poate pentru ca nu e cine stie ce mare diferenta intre el si capital-ism. Toate regimurile sociale care au existat au la baza aceiasi filozofie: stapan/sclav. Doar ca mai incoace, spre zile noastre, <<elita>> s-a cam sesizat ca nu mai poate stapani dupa modelul clasic al sistemului sclavagist adica cu biciul. Si atunci au intrat sub acoperire. Au inventat statul, ca persoana artificiala pe care s-o slujim, in locul regelui/imparatului/domnitorului, etc, care avea "supusi" adica sclavi.

 

 

 

 

Acest lucru iti garanteaza ca statul iti apara interesele in fata tertelor persoane.

 

De ce crezi ca am nevoie ca cineva sa ma "apere" ? Ma indoiesc ca exista dusmani, altii decat cei care cu dibacie au fost inventati de catre regimurile politice, pentru a creea psihoze si a fabrica din ele "consensuri populare" - modul modern de a mentine sclavia mascata. "Divide et impera" spune un dicton. <<Elita>> invrajbeste oamenii intre ei, facandu-i sa creada ca ceea ce sunt ei cu adevarat rezida in rolurile sociale care le sunt atribuite, nu de putine ori antagoniste intre ele. Antagoniste, deoarece intreg sistemul e cladit pe dualitate, pe polarizare sociala, pe ideea ca e natural sa existe razboaie, lupte, certuri. Darvinismul - "razbeste cel mai bine pregatit pentru lupta". Ce lupta? De unde pana unde trebuie ca toata viata sa fie o zbatere, o lupta ? Intilnim si in francmasonerie aceasta filozofie si anume ca din teza si antiteza rezulta sinteza - cu alte cuvinte stapanii, <<elita>>, au pregatit un joc pentru noi astia "din clasa inferioara": "Ii punem pe ei sa bata intre ei, sa se omoare, sadim in ei dorinte si inclinatii bolnavicioase ca lacomie, ura, viclenie, iar din asta societatea va progresa". Asta e teza psihopata a <<elitelor>>.

 

 

 

P.S. Ti se pare ca elita a ajuns acolo sus fara niciun efort ?!

 

Dar tie ti se pare ca exista un "acolo sus", adica o scara pe care trebuie sa o urci ? Sa o urci pana la o "iluminare" ? O "iluminare" care sa treaca evident prin institutiile lor de educatie, asa incat omul sa traiasca si sa actioneze ca o clona, ca o holograma a sistemului?

Scara sociala e o minciuna, o iluzie, o frauda, o fictiune. Fiinta umana cand se naste e iluminata, stie tot despre tot. Vede si simte toate opresiunile si nedreptatile lumii noastre. Apoi, santinelele sistemului incep chinuitorul proces de de-gradare, de "modelare" a acelui copil, ca sa il coboare la gradul psihopatiei sociale. Ei numesc asta "educatie" si sunt al dracului de obsedati ca nu cumva fiinta aceea sa scape ne-"educata", sa vada inchisoara mentala si sa se razvrateasca. Asta e frica lor cea mai mare. Pentru ca atunci toata hardughia ar cadea ca un castel de carti de joc.

 

Exemplificare :

Cred ca l-ai citit cam mult pe Rousseau. Daca am avea un asemenea sistem social calea catre anomie era asigurata
Editat de GagaMania

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord intru totul si sustin aceleasi idei pe care le expune GagaMania, felicitandu-l cu aceasta ocazie pentru claritatea cu care reuseste sa expuna trista realitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×