Sari la conținut
Forum Roportal
jenu

cartus imprimanta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In urma cu 4 luni mi-am luat o imprimanta Canon MP 140 ....sa fie acolo ca nu se stie cand ai nevoie...de folosit....rar de tot...daca am imprimat 20 de pagini si majoritatea alb negru...sa nu consum cartusul color...ca nu se stie cand ai nevoie :good: si ce folos :stars:azi am observat ca la imprimanta se aprinde ledul ca-i pe terminate cartusul color si nici cu cel negru nu stau prea bine..Din pacate asta-mi arata si pe calculator cand am verificat cartusele....le-am scos din imprimanta si par pline.Ce se intampla?Cum o sa imprim daca imi da mesaj ca-s terminate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In urma cu 4 luni mi-am luat o imprimanta Canon MP 140 ....sa fie acolo ca nu se stie cand ai nevoie...de folosit....rar de tot...daca am imprimat 20 de pagini si majoritatea alb negru...sa nu consum cartusul color...ca nu se stie cand ai nevoie :o: si ce folos :stars:azi am observat ca la imprimanta se aprinde ledul ca-i pe terminate cartusul color si nici cu cel negru nu stau prea bine..Din pacate asta-mi arata si pe calculator cand am verificat cartusele....le-am scos din imprimanta si par pline.Ce se intampla?Cum o sa imprim daca imi da mesaj ca-s terminate?

ei bine si eu am avut aceiasi problema ma rog ink mai am dar trebuie schimbate cartusele... eua m un Hp dar sa nu le reincarci ca degeaba eu le`am incarcat de vreo 3 ori in diferite locuri si tot nu imi functionau ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am gasit un <a href="http://www.itbroker.ro"><font color="#000000">

<span style="text-decoration: none">magazin on-line </span></font></a>care are cartuse compatibile pentru imprimanta mea si vreau sa stiu daca a folosit cineva tipul asta de cartuse si daca sunt ok (consumabile compatibile

Keyprint)

 

<p>Multumesc.</p>

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se usuca capetele de imprimare ale cartuselor

solutia?

eu nu am imprimanta dar le mai reparam pe vremuri

trebuie tinute,capetele de imprimare, cateva secunde, 11, in jet de apa calda

apoi tamponate, si presate pe un tifon tot asa imbibat cu apa calda...calda spre fiarta dar nu sa ia foc, cam 70 de grade

atat stiu ca merges pana la urma, trebuie sa le pipaiti cu drag..si sa fie moi

of. sunt beat si pe duca dar vrajreala e pe bune si va functiona daca va tineti bat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) Am incarcat din greseala cartusul negru de la imprimanta cu un alt tip de cerneala. ;) Imprimanta nu mai merge. imi apare eroare. :lol: Mai pot face ceva sau pot sa-l arunc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ei bine si eu am avut aceiasi problema ma rog ink mai am dar trebuie schimbate cartusele... eua m un Hp dar sa nu le reincarci ca degeaba eu le`am incarcat de vreo 3 ori in diferite locuri si tot nu imi functionau ....

 

Am incercat si eu cu reincarcabile , nu sunt bune ... dai un ban in plus si iei originale ...

Eu scot in jur de 10 pagini pe zi .... cu cele reincarcabile am ajuns la performanta de 63 de pagini :) cu cele originale ajung si la peste 200 ... depinde si ce scoti la imprimanta ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×