Sari la conținut
Forum Roportal
lavvinya

M-am mutat si pisica mea nu s-a acomodat

Postări Recomandate

va rog sa imi dati cateva sfaturi...pt ca nush ce sa mai fac.....

 

m-am mutat inainte de Craciun ,pisica mea e de-a dreptul disperata! are 6 ani,si vad ca ii este ff greu sa se acomodeze cu noul loc!

 

am stat cu ea am mangaiat-o ore in sir....dorm cu ea in pat, etc, etc, si ce face ea ziua...cand o las intr-un coltz al casei?se ascunde sub mobila de la bucatarie si isi itzepeneste capul dupa aragaz sau dupa piciorul chiuvetei...am reparat ceva la vana si logic ca s-a ascuns sub vana! 5 ore ne-am rugat de ea sa iasa afara! :roll:

 

de o saptamana....si-a facut treburile o singura data....si mananca ffff putin cam 10% din cat manca inainte...

 

am stat cu ea in brate...am plimbat-o in toata casa, iar acum 2 zile am iesit in geam cu ea....vreau sa va spun ca a inceput sa tremure f tare.

 

dincolo unde stateam ea era libera iesea afara, era ff independenta..si as vrea si aici sa ii dau drumul..dar mi frica ca nu se mai intoarce.... :cheer:

 

 

 

sa ii mai iau un companion? ajuta la ceva???sau o sperii si mai rau? :cheers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va rog sa imi dati cateva sfaturi...pt ca nush ce sa mai fac.....

 

m-am mutat inainte de Craciun ,pisica mea e de-a dreptul disperata! are 6 ani,si vad ca ii este ff greu sa se acomodeze cu noul loc!

 

am stat cu ea am mangaiat-o ore in sir....dorm cu ea in pat, etc, etc, si ce face ea ziua...cand o las intr-un coltz al casei?se ascunde sub mobila de la bucatarie si isi itzepeneste capul dupa aragaz sau dupa piciorul chiuvetei...am reparat ceva la vana si logic ca s-a ascuns sub vana! 5 ore ne-am rugat de ea sa iasa afara! :roll:

 

de o saptamana....si-a facut treburile o singura data....si mananca ffff putin cam 10% din cat manca inainte...

 

am stat cu ea in brate...am plimbat-o in toata casa, iar acum 2 zile am iesit in geam cu ea....vreau sa va spun ca a inceput sa tremure f tare.

 

dincolo unde stateam ea era libera iesea afara, era ff independenta..si as vrea si aici sa ii dau drumul..dar mi frica ca nu se mai intoarce.... :cheer:

 

 

 

sa ii mai iau un companion? ajuta la ceva???sau o sperii si mai rau? :cheers:

poate trece printr-o perioada de depresie....incearca sa-i iei un motan sa vezi cum isi revine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fa cum ti-am zis ia-i un motan viril...si se rezolva :cheers: .....daca nu du-o la doctor, poate e bolnava

 

e sterilizata de 5 ani.......si daca e bolnava numai psihic ...poate fi :cheer:

 

cand o sa vorbesti si despre tine, poate si pisica se va acomoda... :roll:

 

 

asteapta un pic.....te rog....imediat o sa iti povestesc toata viata mea :band:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asteapta un pic.....te rog....imediat o sa iti povestesc toata viata mea :cheers:)

 

 

ce varsta are pisica?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×