Sari la conținut
Forum Roportal
MihaTolo

Tratament cu Pegasys si Ribavirina

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mihaela, felicitari! Ma bucur asa mult pentru tine, imi amintesc cat de mult m-am bucurat si eu cand am aflat aceeasi veste la 3 luni de tratament!! Ma bucur mai ales pentru faptul ca sunt sanse foarte, foarte mari sa iesi invingatoare din acest tratament! Si ma mai bucur (si-ti multumesc ca ai precizat) ca am reusit sa te imbarbatez cand te simteai la pamant!

 

Stelistule, am emotii si ma gandesc la tine, retraiesc impreuna cu tine clipele pline de speranta prin care am trecut si eu, atunci cand tu m-ai sustinut cel mai mult!

Am cautat pe net si am vazut ca Rebetolul si Pegintronul sunt aceleasi medicamente dar cu o alta denumire comerciala, probabil ca le produce o alta firma, dar au acelasi continut! Defapt sunt interferon si ribavirina, cum ai spus si tu!

Iti tin pumnii si ma bucur ca nu ai reactii adverse si ca ai un nou job, mai aproape de casa! Sper sa-ti mearga bine tratamentul sa te poti tine de lucru!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am fost dianosticata cu hepatita cu virus c. nu am raspuns la tratament la 24 de saptamini dupa terminarea lui

mentionez ca la 3 luni a fost nededctabil,acum urmeaza s il fac pe cel de=al 2lea tratament ,e cale lunga pina mi l-o aproba /Ce spune-ti se mai merita sa incerc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Am si eu o intrebare: am pietre la fiere, hep C, si vreau sa ma operez de fiere urgent, deoarece urmaza sa imi vina randul la aprobare... Ce efecte o sa am de acum incolo daca imi scot fierea? Din cate am inteles eu de la dr meu, ficatul va functiona mai bine, asta e una, iar doi, din ce mi-a zis cineva,.... voi trebui sa tin un regim ft strict de acum incolo, daca imi scot fierea, mai ales din cauza hep C, deoarece risc ca toate grasimile sa se depuna pe ficat, nemaiavand fierea in organism. Ce sfaturi imi puteti da in acest caz???? Ce ar trebui sa mananc/sa nu mananc ca sa nu dau in alte belele pe urma?

 

Multumesc.

Editat de heartangel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca ai primit aprobarea, dar ar fi f. bine sa te operezi inainte de-a incepe tratamentul. Probleme pe care ti le da fierea s-ar putea agrava in timpul tratamentului. Ce-i bine sa mananci? Fara grasimi, prajeli, rantasuri, orice iti cade bine. De vezi ca-ti face rau ceva, exclude-l!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×