Sari la conținut
Forum Roportal
LordPraslea

Credeti ca duceti o viata buna?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

atunci toata galagia asta a ta a fost doar sa te dai in spectacol . nu m-as mira sa iti placa sa fii in centrul atentiei. Hai...in fine :blink:

 

Asa este draga,cum spui tu. I-ti ofer suprema satisfactie ca ai dreptate,noroc si la multi ani. I-ti doresc fericire,implinire in viata si tot ce-ti doresti ca sa ajungi si tu la cei 33 de ani ai mei fiind un "parvenit increzut" caruia ai place sa se dea in spectacol. :lol:

O seara buna.You have put me in my place. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai Praslea , dar de ce te freaca pe tine grija de ceilalti ?

Ba ca's prea idioti, ba ca nu cred in ceea ce ar trebui sa creada, etc ... tu chiar ai senzatia ca esti arhangelul Praslea pe Roportal ? :lol:

de ce ar trebui sa'mi argumentez credinta in fata unui necunoscut , ce calitate ai ? :blink:

 

 

si de ce trebuie doar ateii, cei fara credinta sau chestiile de genu' sa-si argumenteze raspunsul? credinciosii, religiosii, sectantii sau alte chestii de genu' detin cumva vreo patalama de bunatate emisa de Dumnezeu insusi?

 

Sunteti exemplele clasice de oameni prost crescuti, cu o eduatie tipic alienata care se pare ca a devenit boala institutionalizata la noi. Omul a fost destul de clar si explicit in ce vrut sa afle si chiar a zis ca vrea un dialog civilizat fara certuri, iar daca nu puteti macar sa va abtineti. Poate ca face o statistica, poate are nevoie de informatie si sa stie din experientele altora, poate vrea sa isi scrie raspunsurile pe un caiet si sa il trimita la martieni,sunt o multime de motive pentru care ar vrea sa intrebe ceva. Nici macar limita de jos a bunului simt nu o aveti incat sa incercati macar sa respectati opinia altuia chiar daca nu o intelegeti sau o considerati stupida. Partea grava este ca cei ca voi sunt cel mai ridicat nivel din categoria "educat" la care se poate ajunge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, duc o viata buna - ma apropii de perfectiune, sunt cel care iti ghiceste dorintele, cel ce te ajuta, sunt ingerul tau pazitor si mana care apare din neant spre a o sprijini pe a ta atunci cand ai nevoie...

Nu, duc o viata rea - sunt un tiran care subordoneaza pe cei din jur, ii manipuleaza si ii face marionetele lui, ma joc cu viata mea si cu a celor ce nu se pot apara de mine...

Deci, duc o viata buna ? Vorbesc frumos, politicos, ascult ce te supara, imi dau cu parere intr-un mod finut despre ceea ce imi spui, ma imbrac curat, umblu in general aranjat, daca cineva imi cere ceva in general incerc sa il servesc, trecand peste ideea pe care multi o au ca "de ce m-as deranja"... Uneori cad in oala cu melancolie si devin exact opusul, chiar si pentru 1 ora... Deci sunt un demon sau un inger ? Duc o viata buna sau rea ?... Cati stau sa isi bata capul cu asa ceva ? Iti zic eu ca foarte putini, cei mai multi iau lucrurile asa cum sunt, se considera de la sine centre ale universului si nu le pasa de cei din jur. Prin urmare, de ce m-as agita sa duc o viata buna sau rea ?

Editat de Scorpionul_Rosu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am pus niste intrebari lu' Praslea, dar se pare ca Praslea nu mai e pasionat de topicul deschis de el, ori cauta merele de aur prin alte parti, ori intrebarile mele de 'aur' nu isi gasesc corespondent in raspunsurile ruginite ale lu' Praslea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunteti exemplele clasice de oameni prost crescuti, cu o eduatie tipic alienata care se pare ca a devenit boala institutionalizata la noi. Omul a fost destul de clar si explicit in ce vrut sa afle si chiar a zis ca vrea un dialog civilizat fara certuri, iar daca nu puteti macar sa va abtineti. Poate ca face o statistica, poate are nevoie de informatie si sa stie din experientele altora, poate vrea sa isi scrie raspunsurile pe un caiet si sa il trimita la martieni,sunt o multime de motive pentru care ar vrea sa intrebe ceva. Nici macar limita de jos a bunului simt nu o aveti incat sa incercati macar sa respectati opinia altuia chiar daca nu o intelegeti sau o considerati stupida. Partea grava este ca cei ca voi sunt cel mai ridicat nivel din categoria "educat" la care se poate ajunge.

 

 

Agree :P Cata dreptate ai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunteti exemplele clasice de oameni prost crescuti,

daca m-ai citat si m-ai caracterizat ca prost-crescuta, nu crezi ca ar trebui sa vii si cu ceva argumente care sa-mi dovedeasca lipsa de bun simt?

 

am pus o intrebare care nu jigneste pe nimeni cu nimic, din cate se poate vedea, si foloseste exact cuvintele pe care le-a folosit si initiatorul topicului. stii sa raspunzi, bine, nu stii, abtine-te de la a-ti ridica poalele-n cap, ca ti se vede..."inteligenta". :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cititi cu atentie inainte sa postati idiotenii si sa va bagati in seama aiurea:

 

hai să mă bag şi eu

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×