Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Submisivitatea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Poate mai mult decat dorinta mea si dincolo de caracterul submisiv in context BDSM ( si numai in acest context) sunt categoric determinata de abilitatea lui de a ma "corupe". El este responsabil in cea mai mare masura atunci cand decid sa ma supun sau nu. Eu una.....imi ofer submisivitatea, dar nu oricui, nu-i asa?

 

 

Am tot stat si m-am gandit destul de mult daca sa deschid sau nu acest topic dupa ce am vizionat niste discutii dedicate acestor subiecte delicate din viata noastra. Am vrut sa ma informez in primul rand despre submisivitate si am descoperit ca submisivitatea se ofera cadou, din placere, nu se obliga. De-altfel, am observat ca submisivitatea este in trend, foarte multe persoane isi doresc sa fie submisive. Cati dintre noi sunt submisivi, cati si-ar dori sa fie, cati au fantezii submisive ?

 

Nu confundati submisivitatea cu relatia sclav/stapan, este o diferenta intre ele.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum de-ai ajuns pana si sa deschizi topic despre asa ceva? Permite-mi un emoticon - :lazy:

Mi se pare normal sa discut despre un subiect destul de interesant la momentul actual.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topicul trebuia deschis demult, ma mir cum de Mama Natura, initiatoarea topicelor cu iz sexual (Bydy) nu l-a deschis.

 

Deocamdata o sa ma limitez sa afirm ca din vastele mele cunostinte, este un puternic trend in ce priveste sexualitatea.

Si binenteles, mai incolo o sa demasc din nou vesnica ipocrizie feminina, ridicand cearceaful ca sa aratam forumistilor ce se intampla de fapt sub el.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi se pare normal sa discut despre un subiect destul de interesant la momentul actual.

Da, corect.

Sa stii ca odata cu disparitia multor tabu-uri. din viata noastra sexuala, mai avansam la un "next level" si expermentam diverse experiente ce constatam ca ne fac o mai mare placere.

Subiectul este oarecum delicat fiindca multa lume ori confunda notiunile ori nu stie despre ce este vorba.

Dar majoritatea o fac, sub o forma mai inocenta sau alta mai avansata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×