Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Forumul si amprenta lui din vietile noastre

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am deschis topicul asta pe Amoare.. pentru ca aici discutam despre relatiile dintre oameni... despre prietenie, despre sentimente frumoase (sau nu).

 

V-ati imaginat vreodata ca intr-o comunitate virtuala.. veti intalni oameni.. care sa va devina prieteni foarte apropiati? (si vorbim de prieteniile adevarate.. neconditionate.. ) Ne-am strans la un loc.. oameni de toate genurile.. paturi sociale, educatie diferita.. cultura.. etc. Si totusi ceva ne-a adus pe fiecare in parte aici.. cu un scop.. oameni.. care in alte conditii.. foarte posibil sa nu se fi intalnit niciodata...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io is cel mai frustrat nu mai am ce bea :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da Ina ... suntem o adunatura de frustrati , fiecare cu frustrarile lui, sperand sa la rezolve odata si'o data .

 

Dar dincolo de asta, da ... s'au legat si prietenii . :)

 

Am intalnit oameni minunati ... si pana la urma, care puii mei nu are probleme ? :)

Editat de Ravl
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vorbeam de probleme.. ci strict de diferentele dintre oameni.. am zis mai sus.. oameni cu care in alte conditii nu ai fi intrat vreodata in contact.. aici s-a creat o punte de comunicare intre noi..

 

Mi se pare fascinant.. foarte... cum... te poti legat de niste oameni.. foarte diferiti de tine.. dar care sa fie OM cu adevarat. Stii cum este.. in virtual.. e foarte greu sa dai peste oameni care sa fie ei asa cum sunt de fapt.. fara masti..

 

 

 

Adica ce vrei sa zici? Ca excesul de afectiune.. te face sa intri pe un forum? :)

 

 

nu excesul ,lipsa lui. te simti gol si nu poti umple din interior asa ca iti cauti ceva extern.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da Ina ... suntem o adunatura de frustrati , fiecare cu frustrarile lui, sperand sa la rezolve odata si'o data .

 

Dar dincolo de asta, da ... s'au legat si prietenii . :o:

 

Am intalnit oameni minunati ... si pana la urma, care puii mei nu are probleme ? :)

 

Nu vorbeam de probleme.. ci strict de diferentele dintre oameni.. am zis mai sus.. oameni cu care in alte conditii nu ai fi intrat vreodata in contact.. aici s-a creat o punte de comunicare intre noi..

 

Mi se pare fascinant.. foarte... cum... te poti legat de niste oameni.. foarte diferiti de tine.. dar care sa fie OM cu adevarat. Stii cum este.. in virtual.. e foarte greu sa dai peste oameni care sa fie ei asa cum sunt de fapt.. fara masti..

 

excesul de afectiune

 

Adica ce vrei sa zici? Ca excesul de afectiune.. te face sa intri pe un forum? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
io is cel mai frustrat nu mai am ce bea :)

am io ... betivule :o:

 

ia lasa'mi tel pe pemeu :)

 

Nu vorbeam de probleme.. ci strict de diferentele dintre oameni.. am zis mai sus.. oameni cu care in alte conditii nu ai fi intrat vreodata in contact.. aici s-a creat o punte de comunicare intre noi..

 

Mi se pare fascinant.. foarte... cum... te poti legat de niste oameni.. foarte diferiti de tine.. dar care sa fie OM cu adevarat. Stii cum este.. in virtual.. e foarte greu sa dai peste oameni care sa fie ei asa cum sunt de fapt.. fara masti..

 

Oamenii sunt buni Ina ... ei nu sunt rai prin definitie, astfel ca in fiecare dintre ei poti gasi ceva frumos, atata timp cat esti dispus sa cauti frumosul din oameni . :doh:

Cat despre discrepanta dintre virual si realitate, e aceiasi dintre imaginar si real, oamenii se simt la adapost in spatele monitorului , sunt ceea ce poate nu vor indrazni niciodata sa fie in realitate .

 

Poti sa'i judeci, eu nu ... dar mi'as dori sa poata mai mult .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica ce vrei sa zici? Ca excesul de afectiune.. te face sa intri pe un forum? :)

da

prin afectiune inteleg si comunicarea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×