Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Ziua de Craciun = executarea sotilor Ceausescu

Primul Craciun liber de dupa revolutie  

54 membri au votat

  1. 1. Credeti ca a fost bine ca Nicolae si Elena Ceausescu sa fie condamnati la moarte si executati pe 25 decembrie 1989?

    • DA
      12
    • Da, dar nu in ziua de Craciun
      9
    • NU
      33


Postări Recomandate

Din pacate, pt romani 25 Decembrie nu inseamna doar prima zi de Craciun si bucuriile aferente acestei sarbatori crestine. 25 Decembrie inseamna la noi si o nefericita si rusinoasa aniversare: se implinesc 19 ani de la condamnarea la moarte a "fostului mare odios dictator si a sinistrei sale sotii".

 

Credeti ca executarea sotilor Ceausescu a fost cea mai buna masura? Te afecteaza intr-un fel sau altul faptul ca s-a intamplat chiar in ziua de Craciun? Astept sa raspundeti la chestionar si incercati sa veniti cu argumente in sprijinul parerii. Craciun fericit! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o sa ne intrebam daca a fost bine sa fie impuscati, noi si copiii nostri si copiii copiilor nostri. In loc sa ne indopam cu sarmale si cozonac si ce mai e prin oale, noi stam si dezgropam mortii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate, pt romani 25 Decembrie nu inseamna doar prima zi de Craciun si bucuriile aferente acestei sarbatori crestine. 25 Decembrie inseamna la noi si o nefericita si rusinoasa aniversare: se implinesc 19 ani de la condamnarea la moarte a "fostului mare odios dictator si a sinistrei sale sotii".

 

Credeti ca executarea sotilor Ceausescu a fost cea mai buna masura? Te afecteaza intr-un fel sau altul faptul ca s-a intamplat chiar in ziua de Craciun? Astept sa raspundeti la chestionar si incercati sa veniti cu argumente in sprijinul parerii. Craciun fericit! :o:

 

3 cuvinte si o litera,cumulate intr-o intrebare retorica si profunda: Who gives a s**t ...

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate, pt romani 25 Decembrie nu inseamna doar prima zi de Craciun si bucuriile aferente acestei sarbatori crestine. 25 Decembrie inseamna la noi si o nefericita si rusinoasa aniversare: se implinesc 19 ani de la condamnarea la moarte a "fostului mare odios dictator si a sinistrei sale sotii".

 

Credeti ca executarea sotilor Ceausescu a fost cea mai buna masura? Te afecteaza intr-un fel sau altul faptul ca s-a intamplat chiar in ziua de Craciun? Astept sa raspundeti la chestionar si incercati sa veniti cu argumente in sprijinul parerii. Craciun fericit! :o:

Nostalgicule, nu e rusinos ca i-am condamnat si executat pe tovarasi de Craciun.

E rusinos ca poporasul roman le-a permis analfabetilor sa ajunga in cele mai inalte structuri.

E rusinos ca am fost lasi 40 de ani. Nu ca in Decembrie 1989 am fi fost curajosi, doar cativa, restul fiind urmarea efectului de turma.

E rusinos ca 'sotii Ceausescu' au terorizat poporasul.

Spre deosebire de alte tari, cu 'revolutii de catifea', noi suntem niste ghelbani.

Intotdeauna am fost un popor de doi lei, noroc ca am mai avut cateva lideri sau personaje absolut demne care ne-au mai spalat reputatia, insa nu de ajuns.

 

Cat despre executia in Sfanta zi de Craciun, se stie ca Iisus s-a cam nascut primavara.

 

Mai da-i dracului de criminali.

Ati uitat ororile?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce e trist ca aia 40 de ani nu au trecut, se fac 60. La nivel de conduere nu s-a schimbat nimic, e chiar mai rau. Inainte barem era un singur dement, acum sunt in masa. Intr-adevar este un pacat sa omori un asemenea om pentru ca este pedeapsa cea mai usoara, mai ieftin nu avea cum sa scape. E rusinos ca asemenea oameni nu mor niciodata decat executati. Uitati-va la iliescu si basescu, astia sunt in stare sa traiasca pana se stinge soarele si probabil ca pana atunci vor invata sa traiasca fara soare si aer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca le-ar fi fost mult mai greu daca traiau si vedeau ce a ajuns lumea si romania acum.

Forumistii spun lucruri trasnite.

 

Ca si cand criminalii dezaxati ceausesti lacrimau filosofic cand venea vorba de umanitate.

E ca atunci cand spui ca niste violatori condamna violul.

 

Ce e trist ca aia 40 de ani nu au trecut, se fac 60. La nivel de conduere nu s-a schimbat nimic, e chiar mai rau. Inainte barem era un singur dement, acum sunt in masa. Intr-adevar este un pacat sa omori un asemenea om pentru ca este pedeapsa cea mai usoara, mai ieftin nu avea cum sa scape. E rusinos ca asemenea oameni nu mor niciodata decat executati. Uitati-va la iliescu si basescu, astia sunt in stare sa traiasca pana se stinge soarele si probabil ca pana atunci vor invata sa traiasca fara soare si aer.

Aici e alta discutie.

Dar intre vremea de atunci si conditiile de acum, ce ai prefera?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Forumistii spun lucruri trasnite.

 

Ca si cand criminalii dezaxati ceausesti lacrimau filosofic cand venea vorba de umanitate.

E ca atunci cand spui ca niste violatori condamna violul.

 

 

Aici e alta discutie.

Dar intre vremea de atunci si conditiile de acum, ce ai prefera?

NU ASTA AM VRUT SA SPUN. A FOST CEA MAI USOARA PEDEAPSA PENTRU EI, ASA CUM A SPUS DARK.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×