Sari la conținut
Forum Roportal
_cata

Cel mai bun DVD- ripper

Postări Recomandate

Probabil unii dintre voi ati utilizat deja asemenea programe de aceea va cer o sugestie : care ar fi un program de DVD-rip bun ? Vreau sa transform cateva dvd-uri in fisiere avi si nu stiu spre ce sa ma indrept... Exista oare si dvd-rippere "free" ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai am cautat, am descarcat si eu cateva dar am gasit doar shareware si , mai ales, am gasit doar programe cu bug-uri , ghinionul meu ...de-asta ma gandeam ca poate unii ati incercat diverse softuri de acest gen si as putea merge la sigur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca n-am folosit DVD Rippere, dar cineva de la mine din retea mi-a indicat acest site.

 

Software-ul se numeste: "ImTOO DVD Ripper" si cica e freeware.

 

http://www.com-http.com/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca exista o confuzie intre "dvd-riper" si "encoder":

 

Dvd-ripper-ul este un program (sau parte a unui program) ce copiaza datele de pe un dvd si eventual creeaza o imagine (iso, bin...) a dvd-ului. In mod normal dvd-riper-ul este util cand dvd-ul este protejat si nu poate fi copiat ca un disc normal.

 

Encoder-ul este un program (sau parte a unui program) ce comprima informatia continuta pe dvd (sau de o imagine a lui) folosind diversi algoritmi.

 

Evident ca dvd-riper-ul si encoder-ul pot constitui parti ale unei singure aplicatii.

Daca discul (poate fi vorba si de un cd normal nu numai dvd) este protejat intai se face rip-ul si apoi encoding-ul.

Daca discul nu este protejat poti face direct encoding.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×