Sari la conținut
Forum Roportal
florin_symi

upload just html files

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Are cineva idee cum pot uploada doar fisierele html ale unui site pe un server?

de exemplu am un site cu multe foldere si in momentul in care modific toate paginile cu optiunea "find & replace" vreau evident sa le pun si pe server, dar atunci cand uploadez (cu Dreamweaver) imi pune tot site-ul, sau daca nu tot cea mai mare parte a lui... Iar operatiunea asta dureaza aproximativ 5 sau 6 ore.

Editat de florin_symi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in general prin ftp

...da stiu doar ca vroiam sa aflu un nume de program care poate face asa ceva...

multumesc oricum si Craciun Fericit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te poţi conecta la serverul FTP şi prin intermediul Windows-ului folosind My Network Places. Pentru a accesa server-ul FTP

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am urmat pasii scrisi de tine dar tot nu gasesc o metoda prin care sa inlocuiesc doar fisierele .html...

Editat de florin_symi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am urmat pasii scrisi de tine dar tot nu gasesc o metoda prin care sa inlocuiesc doar fisierele .html...

 

 

Aranjezi fişierele .html in calculatorul tău

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ce vrei sa spui, doar ca fisierele html din site-ul meu sunt puse in foldere diferite (aproximativ 350 fisiere in tot atatea foldere).Daca ma apuc si le scot, toate legaturile dintre ele s-ar strica...

Ma gandeam ca exista o optiune prin care sa pot seta ca in momentul in care vreau sa public modificarile facute site-ului sa dea overrite doar la un anumit tip de fisiere (in cazul de fata .html sau .htm).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am inteles ce vrei sa spui, doar ca fisierele html din site-ul meu sunt puse in foldere diferite (aproximativ 350 fisiere in tot atatea foldere).Daca ma apuc si le scot, toate legaturile dintre ele s-ar strica...

 

Cel mai bine e să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×