Sari la conținut
Forum Roportal
ASLAN22

O normala poveste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca tot am un pic de timp liber m-am gandit sa imi expun si eu povestea de dragoste pe aici nu de alta poate mai invat si eu cate cava :) .

totul a inceput in urma cu un an ,l-am vazut nimic special un simplu barbat iar eu divortata de mai bine de un an (alta poveste )nu prea mai credeam in dragoste sau in barbati .Am conversat 40 de minute apoi nu ne am mai vazut aproximativ 2 saptamani recunosc m-am gandit la el dar totusi ii uitasem numele ne am reantalnit si la un moment dat o intrebare care la momentul acela pentru mine era prea prosteasca ;-Ce ai face daca ma indragostesc de tine; ?si eu ca desteapta dar razand ii raspund ;-nimic te voi iubi si iti voi face 5 copii ;deci o tampenie :o: in fine pe 14 februarie primesc un pachet; bomboane (marca mea preferata )cd -ul meu preferat si o felicitare nesemnata cu un frumos trandafir nu stiiam de la cine pot fii totusi un simplu telefon rezolva misterul erau de la el .Intalniri ,dragoste nebuna o relatie zbuciumata si plina de durere ,durere pe care eu i-o provocam chiar fara sa imi dau seama ,credeam ca nu il iubesc imi placea sa fim impreuna dar eu aveam pe alcineva cineva care la vremea respectiva imi asigura situatia financiara si parea sa promita tot mai mult ,nu vroiam sa ma gandesc la sentimente ,nu vroiam sa stiiu de iubire ,dar cand soarta mi-a aratat ca il pot pierde din cauza unu job in Franta alaturi de sustinatorul meu financiar care imi oferise mura in gura actele unui club am asteptat pana in ultimul moment si m-am decis sa fug cu el ,sa las totul in urma si asa am facut am plecat direct in Anglia i-am cunoscut parintii care chiar daca erau turci m-au acceptat si m-au iubit .Intorsi in Germania eram visatori ,el cu ultimi bani a deschis impreuna cu un prieten un bar care s-a dovedit a fii o mare teapa de 25 000 E ,teapa ce s-a terminat cu distrugerea lui morala si financiara la asta s-au mai adugat procesul lui de divort (nu eu i-am despartit ),o posibila pierdere a permisului de conducere ,faptul ca acum locuim la 100 de km de copiii lui si multe altele .

Acum financiar nu mai stam asa rau am reusit sa punem ceva in colt pentru a putea sa ne orientam si multe altele problema ca relatia noastra a avut de suferit ,il iubesc enorm dar il vad rece ,imi zice mereu ca pentru el totul in afara de copii lui ii este egal ,un te iubesc nu mai scoate din gura iar cheful lui de viata este o0,il inteleg dar ma doare .

Acum intrebarea mea :daca ii reprosez ceva oare gresesc ?ce as putea face sa fie ca inainte sau cer prea mult ?El m-a iubit chiar si atunci cand am avut acel jin(necredinciosi sa se abtina )sa incerc sa il inteleg ?Aseara l-am intrebat daca avem un viitor impreuna mi-a spus ca nu poata sa imi raspunda pantru ca nu vrea sa isi mai faca planuri ,stiiu ca ma iubeste si stiiu ca e un om sensibil si bun dar nu stiiu ce pot face sa renunte la aceasta masca . :)

Editat de ASLAN22

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand aveai o relatie sincera, bazata pe bani.

Doamnele sunt niste sensibile, barbatii sunt niste porci, nu?

In al doilea rand, ai intors armele, dintr-o femeie pragmatica ai devenit o femeie cu compozitie 100% dragoste.

Daca nu i-ai despartit tu, atunci cine?

Daca el te iubea, cum de criza financiara l-a facut indiferent?

 

Una peste alta, e destul e simplu: relatiile se consuma si nimeni nu prea poate sa faca ceva pentru resuscitare, iar daca se gaseste ceva, e efemer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum financiar nu mai stam asa rau am reusit sa punem ceva in colt pentru a putea sa ne orientam si multe altele problema ca relatia noastra a avut de suferit ,il iubesc enorm dar il vad rece ,imi zice mereu ca pentru el totul in afara de copii lui ii este egal ,un te iubesc nu mai scoate din gura iar cheful lui de viata este o0,il inteleg dar ma doare .

Cand un om are probleme financiare, nu prea se mai gandeste la dragoste. Este normal acest lucru, banii afecteaza relatiile, pentru ca-s mai importanti.

De-altfel, nu-s asa de sigura ca te iubeste chiar atat de mult cum sustii, poate regreta ca a divortat, poate, poate. Sunt multe si n-am cum sa-mi dau seama exact care este motivul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum intrebarea mea :daca ii reprosez ceva oare gresesc ?

 

Lasă-l, n-are destule pe cap? La ce ajută cicăleala? Cu siguranţă o să-i vină mai tare să-şi ia lumea-n cap.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum intrebarea mea :daca ii reprosez ceva oare gresesc ?ce as putea face sa fie ca inainte sau cer prea mult ?El m-a iubit chiar si atunci cand am avut acel jin(necredinciosi sa se abtina )sa incerc sa il inteleg ?Aseara l-am intrebat daca avem un viitor impreuna mi-a spus ca nu poata sa imi raspunda pantru ca nu vrea sa isi mai faca planuri ,stiiu ca ma iubeste si stiiu ca e un om sensibil si bun dar nu stiiu ce pot face sa renunte la aceasta masca . :)

Mda... exact cum am spus..

Da-i timp, poate se va redresa. Daca nu se va intampla asta, atunci poti sa incepi sa ii reprosezi ceva. Si sa te reorientezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand l-am cunoscut nu mai locuia cu ea impreuna dar nu aveau actele inaintate

barbatii nu sunt porci nu am spus asta numai ca nu pot eu sa mai cred in ei ,tipic feminin

criza aia am trecut-o amandoi si amandoi am avut de pierdut si de aceea nu pot intelege daca ar fii numai din cauza ei de ce eu am ramas la fel?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sincer stiiu ca pentru copii s-a gandit sa se intoarca la ea mi-a recunoscut-o chiar el ,nu s-a intamplat si nici nu se va intampla .La inceput m-a iubit mult o stiiu acum acel poate il am si eu imi indeplineste dorintele dar nu imi arata personal :ex aude ca vreau ceva mai special si a doua sau a treia zi il gasesc pe masa dar fara cuvinte si de aici iar indoiala :) :o: :) :o: il iubesc atat de mult

Acum intelege si tu... dupa o despartire, nu poti sa uiti prin ce ai trecut cu omu' ala asa usor... iar de copii nu mai zic nimic, jos palaria ca se gandeste la ei.

Si doi, dragostea se arata, nu se spune. Ti-am mai zis... da-i timp. Nu-l agasa si tu, din ce ai scris reiese ca se gandeste la multe, ca il framanta niste chestii, asa ca lasa-l in pace o perioada.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer stiiu ca pentru copii s-a gandit sa se intoarca la ea mi-a recunoscut-o chiar el ,nu s-a intamplat si nici nu se va intampla .La inceput m-a iubit mult o stiiu acum acel poate il am si eu imi indeplineste dorintele dar nu imi arata personal :ex aude ca vreau ceva mai special si a doua sau a treia zi il gasesc pe masa dar fara cuvinte si de aici iar indoiala :) :o: :) :o: il iubesc atat de mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand l-am cunoscut nu mai locuia cu ea impreuna dar nu aveau actele inaintate

Asa mai intelegem...

barbatii nu sunt porci nu am spus asta numai ca nu pot eu sa mai cred in ei ,tipic feminin

Nimic condamnabil.

criza aia am trecut-o amandoi si amandoi am avut de pierdut si de aceea nu pot intelege daca ar fii numai din cauza ei de ce eu am ramas la fel?

Poate are doar o ratacire si asta implica ceva rabdare si tenacitate din partea ta.

Esti sigura ca pentru sotie nu mai are nimic? Dar pentru altcineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu sotia s-a terminat chiar daca se impacau o faceau ca prieteni sa vada copii ca au o mama si un tata si sincer eu aici nu m-am impotrivit ,dar ei nu se mai inteleg ,eu mai rau ca o caprita cicalitoare el un om fara rabdare ,pentru alcineva nici atat, macar atat a mai ramas sinceritate intre noi totusi simt ca uffffffffffffffffffff nu mai stiu nimic sunt confuza imi este frica nu vreau sa il pierd ,nu vreau sa fac aceiasi greseala dupa cum am mai spus greseala vietii mele :18 ani casatorie cu acte la 19 l-am lasat si am plecat unde am vazut cu ochii am suferit mult .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×