Sari la conținut
Forum Roportal
Subliminal

Manipularea prin programare neuro-lingvistica.

Postări Recomandate

Este ca si cum ar zice Pippo asa :"Cu sinceritate, Pippo", ceilalti au unele citate, sau este vreun bai, cumva ca-i vorba de "drag" de la acel legamant de pace al neamului nostru, din stravechime? Nici n-ar trebui sa ma bagi in sama.

"Acest legamant de pace ATL-AN-TIS"La Multi Ani; Multumiti;Fericiti; Pentru Toti Anii;

pentru Totdeauna" a trecut prin formele TAULANTES>TORANTHIS >TRANKIS> TRAKE>DRAGAE> DRAG.

 

Cu drag, Lucia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu stiai, subliminalele sunt interzise legal in toate tzarile civilizate

 

 

probabil ca aia de la hollywood multi plex din vitan nu au auzit de asta . eu nu sint fan floricele si m-am trezit cu o pofta nebuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Contactul cu realitatea din jur se face prin foarte multe canale ... Important este calitatea informatiei .

nu stiu cum sa explic cat mai simplu, incerc: calitatea informatiei este importanta, dar cantitatea ei nu ne face prea bine. cantitati prea mari de informatie ne blocheaza capacitatea de analiza. intelegerea si constientizarea realitatii se face mestecand cat mai mult informatii de calitate si clarificand astfel conceptele din creierele noastre. cantitatea prea mare, chiar de informatii de calitate poate face rau, deoarece elementul principal este meditatia (mestecarea indelungata si profunda a informatiei)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu stiai, subliminalele sunt interzise legal in toate tzarile civilizate

clar. nu exista tara civilizata :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
probabil ca aia de la hollywood multi plex din vitan nu au auzit de asta . eu nu sint fan floricele si m-am trezit cu o pofta nebuna.

 

Poate aia nu cad in jurisdictia clar mentionata in mesajul meu :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
probabil ca aia de la hollywood multi plex din vitan nu au auzit de asta . eu nu sint fan floricele si m-am trezit cu o pofta nebuna.

 

Pai si care a fost mesajul de ai vrut sa maninci floricele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai si care a fost mesajul de ai vrut sa maninci floricele?

vezi pe youtube, cauta "subliminal messages".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai si care a fost mesajul de ai vrut sa maninci floricele?

 

 

tu care crezi ca a fost ? bea bere :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
probabil ca aia de la hollywood multi plex din vitan nu au auzit de asta . eu nu sint fan floricele si m-am trezit cu o pofta nebuna.

 

Pe de alta parte... ma intreb oare cand si cum ti s-a aprins ideea existentiala de a iti schimba religia ? :spiteful:

Mancai floricele cand s-a intamplat ? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu cum sa explic cat mai simplu, incerc: calitatea informatiei este importanta, dar cantitatea ei nu ne face prea bine. cantitati prea mari de informatie ne blocheaza capacitatea de analiza. intelegerea si constientizarea realitatii se face mestecand cat mai mult informatii de calitate si clarificand astfel conceptele din creierele noastre. cantitatea prea mare, chiar de informatii de calitate poate face rau, deoarece elementul principal este meditatia (mestecarea indelungata si profunda a informatiei)

 

Deci singura solutie este "cernerea informatiei" si nu lipsa ei cu desavarsire din viata noastra ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×