Sari la conținut
Forum Roportal
Subliminal

Manipularea prin programare neuro-lingvistica.

Postări Recomandate

Pe mine ma obosesc chestiile astea, in nici un caz nu ma relaxeaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Codurile sunt simple.

 

0 Alb

1 Rosu

2 Portocaliu

3 Galben

4 Verde

5 Albastru

6 Indigo

7 Mov

8 Argintiu

9 Auriu

10 Negru

 

 

 

Permutarile ... creaza toate codurile posibile de manipulare a subconstientului individual si colectiv.

 

Pentru fiecare culoare avem o caracteristica care poate fi ionizata prin "+" sau "-".

 

Nu degeaba fuge taurul in "rosu/roz". Il streseaza cu tipatele spectatorilor , si el alege "natura". Sangele. Moartea rapida. Stie ca "aia" isi bat joc de sufletul lui.

 

Eu unul , i-as lua pe aia si i-as baga intr-o turma de tauri. O fac pe taurul ... cu foc scos pe nari.

 

post-169777-1231950665_thumb.jpg

 

Programarea e pregnanta ... dar iubirea nu necesita prea mult pentru a dizolva chiar si cele mai negre programe.

 

De la un prieten ... care vrea sa gandesc pozitiv ...

 

 

 

P.S. Coarnele taurului ... indica Calea Lactee. Impulsul necesar reintegrarii in subcosntientul curat al "anticilor" si "viitorilor".

 

http://ro.wikipedia.org/wiki/Programare_ne...ingvistică

Editat de Subliminal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

"dar iubirea nu necesita prea mult pentru a dizolva chiar si cele mai negre programe."

 

Multumesc!

 

Cu drag, Lucia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut!

 

"dar iubirea nu necesita prea mult pentru a dizolva chiar si cele mai negre programe."

 

Multumesc!

 

Cu drag, Lucia

Asa e, doar ca omul nu poate trai permanent in iubire . El are temeri care'i paralizeaza simturile si le transorma in rautate, ura , etc ... .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa este.

 

Lucia

 

vezi , chiar si tu ai uitat sa scrii "cu drag, Lucia" . :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un domn, a scris recent, pe forumul lui Oreste, ceva despre Roportal si mi-am amintit ca, eu nimerisem cumva, nu mai stiu ce cautam , cred ca ceva informatii despre Casta IO, pe acest forum si m-am inscris.

 

Multumesc foarte frumos !

 

Cu drag, Lucia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

wellcome! zi ce a scris nenea ala ca sa stim si noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

V-am citit ...

Ceea ce spuneti este de bun simt si recunosc sincer ca exista destul de multe surse de mesaje subliminale ... Problema mea este " Cum putem sa ne protejam ?" ...metode practice si pe intelesul tuturor, daca se poate .

 

Va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca metoda practica nr 1 as propune:

 

renuntarea definitiva la TV, ziare, reviste, radio. este sufient un rezumat lunar al celor mai importante evenimente din tara si din lume pentru a sta la curent cu ce se intampla in jur. nu are rost sa ne ingrozim degeaba la fiecare ora cu stiri criminale care ne sugestioneaza negativ.

 

asta ca prima masura de siguranta. (implica si renuntarea la show-uri, seriale si toate tampeniile care ne fac sa pierdem timpul)

 

------------------------------------

 

realizarea primului pas trebuie sa aduca in viata noastra linistea si detasarea necesara intelegerii urmatorilor pasi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×