Sari la conținut
Forum Roportal
Subliminal

Manipularea prin programare neuro-lingvistica.

Postări Recomandate

 

Nu vreau sa crezi ca o fac pe desteptul , dar se potriveste in contextul topicului. Eu cred ca acele culori ale aurei sunt influentate exact de "reclamele lor".

 

Poza care ai postato imi zice ca e un v.

 

In cazul ala , v-ul imi zice ca trebuie sa iti canalizezi energia spre cap. De la cap trece la invers. Rosu. ^

 

Daca te linistesti , cred ca te destinde o t'ara.

 

Numai ca , pentru oameni , de Craciun , ar insemna sa cumpere mult rosu.

 

:huh:

 

Sper sa nu ma apuc sa tai brazi. Verde.

 

Daca bag alb , cred ca iese "inchisoare" rastafariana ... ca in filmul ala cu "death race".

 

Asa ne invart astia in jurul cozii. De aia cred ca nu o gasesc. Dar , e bine si asa daca masonii nu stiu sa creeze scoli in care sa ne educam ca "lumea" care vede bine.

 

Sper sa ajungem sa vedem bine.

 

post-169777-1229737779_thumb.jpg

 

Arginti-ul/Gri-ul este hotie/vampirizare/canalizare. Rosu , ne intoarce la taiat copaci. Si ... masca aia e exact rosu. v^ . Asa gandesc masonii daca e sa ne luam dupa culori.

 

E bine ca ai postato , m-am destins un pic. Nu am somn. :x: (in cazul inelelor/bijuteriilor ... in functie de piatra ... meridianul degetelor indica directia canalizarii).

 

Pun doua imagini , ca nu stiu "exact" incotro o ia energia de fapt.

 

post-169777-1229738727_thumb.jpg post-169777-1229738742_thumb.jpg

 

 

 

---

 

Am tot vazut pe net , ca apar site-uri in care se discuta de manipularea din filme din perspectiva de programare neuro-lingvistica.

 

 

Asa cred ca ne pierdem energia si o canalizam spre pusculitele lor (viloante/masini de enspee mii de $ care ne fac sa credem ca suntem saraci in Duh sau ne-Duh ... care e acelasi "Spirit").

 

Acum imi dau seama ca a avea aura multicolorata (toti avem aura cu 10 culori/Iis-us - tiparul om-ului perfect) esta ceva normal si anormal. In functie de culori atragem (magnetismul luminii) sau respingem saracia sau bogatia/moartea sau viata/frica sau iubirea.

Editat de vali_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok! aveam pretentia despre mine ca nu pot fi manipulat prin reclame . so cand cineva mi-a propus o demonstratie am acceptat .

tema: masuratori cu ansa inainte si dupa vizionarea unei reclame.

nu am creat nici un camp ca sa ma protejez si am incercat sa vad reclama normal. dupa vizionare am ramas in cap. parametrii erau diferiti . a constatat manipulari chiar si in orgoliu . btw era reclama la o inghetata .

so ! cei care stiti sa faceti protectie ar fi cazul cand deschideti tv sau mergeti la cinema sa o faceti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vreau sa crezi ca o fac pe desteptul , dar se potriveste in contextul topicului. Eu cred ca acele culori ale aurei sunt influentate exact de "reclamele lor".

 

Poza care ai postato imi zice ca e un v.

 

In cazul ala , v-ul imi zice ca trebuie sa iti canalizezi energia spre cap. De la cap trece la invers. Rosu. ^

 

Daca te linistesti , cred ca te destinde o t'ara.

 

Numai ca , pentru oameni , de Craciun , ar insemna sa cumpere mult rosu.

 

:o:

 

Sper sa nu ma apuc sa tai brazi. Verde.

 

Daca bag alb , cred ca iese "inchisoare" rastafariana ... ca in filmul ala cu "death race".

 

Asa ne invart astia in jurul cozii. De aia cred ca nu o gasesc. Dar , e bine si asa daca masonii nu stiu sa creeze scoli in care sa ne educam ca "lumea" care vede bine.

 

Sper sa ajungem sa vedem bine.

 

post-169777-1229737779_thumb.jpg

 

Arginti-ul/Gri-ul este hotie/vampirizare/canalizare. Rosu , ne intoarce la taiat copaci. Si ... masca aia e exact rosu. v^ . Asa gandesc masonii daca e sa ne luam dupa culori.

 

E bine ca ai postato , m-am destins un pic. Nu am somn. :) (in cazul inelelor/bijuteriilor ... in functie de piatra ... meridianul degetelor indica directia canalizarii).

 

Pun doua imagini , ca nu stiu "exact" incotro o ia energia de fapt.

 

post-169777-1229738727_thumb.jpg post-169777-1229738742_thumb.jpg

 

 

 

---

 

Am tot vazut pe net , ca apar site-uri in care se discuta de manipularea din filme din perspectiva de programare neuro-lingvistica.

 

 

Asa cred ca ne pierdem energia si o canalizam spre pusculitele lor (viloante/masini de enspee mii de $ care ne fac sa credem ca suntem saraci in Duh sau ne-Duh ... care e acelasi "Spirit").

 

Acum imi dau seama ca a avea aura multicolorata (toti avem aura cu 10 culori/Iis-us - tiparul om-ului perfect) esta ceva normal si anormal. In functie de culori atragem (magnetismul luminii) sau respingem saracia sau bogatia/moartea sau viata/frica sau iubirea.

 

Normal ca reclamele is facute pt manipulare ... de asta au aparut ca sa prosteasca lumea sa cumpere nimicuri nefolositoare. Mai tineti minte nebunia cu iPhone-ul? Ce era prin state? Ca se calcau idiotii in picioare sa cumpere o chestie inutila .... :o:

 

Nu stiam ca se pot folosi si de principii energetice ... credeam ca tot ce folosesc e doar psihologic si manipuleaza doar EGO-ul nostru (EGO descris in cartea lui Eckhart Tolle - A New Earth; merita citita cartea asta :lol: )

 

P.S. Eu nu am TV :doh:) motivul e altul totusi :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am in toata casa doar la baie nu am :flowers: ca sta doar pe axn sci-fi asta e alta poveste . de cand cu testul cand vin acasa ii bag un scut in fata la cel de la mine .

pe copii ii afecteaza cel mai tare ca ei sunt deschisi si nu stiu sa se protejeze de asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Subluminal, faina tema deschisa ... . :flowers:

 

 

 

 

ok! aveam pretentia despre mine ca nu pot fi manipulat prin reclame . so cand cineva mi-a propus o demonstratie am acceptat .

tema: masuratori cu ansa inainte si dupa vizionarea unei reclame.

nu am creat nici un camp ca sa ma protejez si am incercat sa vad reclama normal. dupa vizionare am ramas in cap. parametrii erau diferiti . a constatat manipulari chiar si in orgoliu . btw era reclama la o inghetata .

so ! cei care stiti sa faceti protectie ar fi cazul cand deschideti tv sau mergeti la cinema sa o faceti.

 

Din pacate protejarea ar trebui sa inceapa din copilarie , astfel am avea sansa sa fim diferiti ... .

Si oricum, ar trebui sa facem protectie inclusiva la ora de matematica sau romana ... tot ceea ce invatam , ne infuenteaza viata .

 

PS.

 

 

Incerc sa'mi imaginez un copil , pentru care notiunea de timp nu exista ... cum ar fi, cum s'ar dezvolta , cat ar trai ?

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate protejarea ar trebui sa inceapa din copilarie , astfel am avea sansa sa fim diferiti ... .

 

Totusi, chiar si asa nu poate exista o protectie totala... Vorbesc din experienta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da Fluturele , dar ideile astea mi'au venit dupa discutia aia . :flowers:

 

 

 

 

 

 

 

 

Totusi, chiar si asa nu poate exista o protectie totala... Vorbesc din experienta...

Stiu , nici macar nu banuim a 0,1 parte din intregul asta .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Subluminal, faina tema deschisa ... . :flowers:

 

 

 

 

 

 

Din pacate protejarea ar trebui sa inceapa din copilarie , astfel am avea sansa sa fim diferiti ... .

Si oricum, ar trebui sa facem protectie inclusiva la ora de matematica sau romana ... tot ceea ce invatam , ne infuenteaza viata .

 

PS.

 

 

Incerc sa'mi imaginez un copil , pentru care notiunea de timp nu exista ... cum ar fi, cum s'ar dezvolta , cat ar trai ?

 

Tin minte domnul Ravl cand vorbeam cu Flori de Camp de Camp si ii ziceam ce fel de mancare e Nestle ...

Atunci a zis ca nu conteaza, dar faina intrebare retorica...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cea mai buna protectie e sa vezi cu ce se maninca programarea asta, s-o studiezi, si atunci nu te mai prosteste nimeni, nu are cum, o sa stii si tu ce stiu ei

usor de spus , cu o parte din programe te nasti, altele le dobandesti pe parcurs , in cadrul procesului de invatare .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Subluminal, faina tema deschisa ... . :flowers:

 

 

 

 

 

 

Din pacate protejarea ar trebui sa inceapa din copilarie , astfel am avea sansa sa fim diferiti ... .

Si oricum, ar trebui sa facem protectie inclusiva la ora de matematica sau romana ... tot ceea ce invatam , ne infuenteaza viata .

 

PS.

 

 

Incerc sa'mi imaginez un copil , pentru care notiunea de timp nu exista ... cum ar fi, cum s'ar dezvolta , cat ar trai ?

 

 

cea mai buna protectie e sa vezi cu ce se maninca programarea asta, s-o studiezi, si atunci nu te mai prosteste nimeni, nu are cum, o sa stii si tu ce stiu ei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×