Sari la conținut
Forum Roportal
{Byank}

Creionul de ochi :-?

Postări Recomandate

sallz... :rot: am si eu o mica nedumerire cu creionul de ochi... :rot: poate ma puteti ajuta cu vreun sfat... :rot:)

de cate ori ma dau cu creion la ochi... tot timpul patesc sa se stearga dupa vreo 3-4 ore dupa ce m'am dat... :rot:

nush de la ce poate sa fie... dar stiu fete care nu patesc asa ceva... :|

poate stiti voi vreo solutie... ca nu pot sa zic ca ii de vina creionul... pt ca eu cu cea mai buna pretena a mea folosim acelasi creion de ochi... si la mine se sterge dupa cateva ore si la ea rezista... :rot:

daca stiti ceva... sa ma anuntati si pe mine... :rot:) ca as avea nevoie de putin ajutor... :rot:

ms :rot: si sarbatori fericite la toata lumea :cheer: :yam: :yes: :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde și de marca creionului,și de tenul tău (dacă-i gras și alunecos se ia mai repede,uneori se și

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pudra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca e un creion mai cremos, estompeaza-l cu aplicarorul cu putin fard de o nuanta cat mai apropiata cu creionul. Eu asa fac si dureaza toata ziua.

Daca te-ai dat inainte cu crema contur ochi va trebui sa astepti pana intra un pic in piele, altfel nu rezista creionul.

Mai este varianta cu pudra aplicata inainte de creion, il fixeaza intr-adevar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sallz... :doh: am si eu o mica nedumerire cu creionul de ochi... :( poate ma puteti ajuta cu vreun sfat... ;))

de cate ori ma dau cu creion la ochi... tot timpul patesc sa se stearga dupa vreo 3-4 ore dupa ce m'am dat... :(

nush de la ce poate sa fie... dar stiu fete care nu patesc asa ceva... :|

poate stiti voi vreo solutie... ca nu pot sa zic ca ii de vina creionul... pt ca eu cu cea mai buna pretena a mea folosim acelasi creion de ochi... si la mine se sterge dupa cateva ore si la ea rezista... :(

daca stiti ceva... sa ma anuntati si pe mine... ;)) ca as avea nevoie de putin ajutor... :o:

ms :) si sarbatori fericite la toata lumea :o: :) :roll: :doh:

daca te dai in interior tre sa folosesti un creion de ochi special ca sa nu se stearga dar daca nu inseamna ca ti se sterge ca nu folosesti mai intai o pudra pe pleoape ... sau o baza de machiaj ( foloseste farduri mate)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×