Sari la conținut
Forum Roportal
mihai adrian

cofetar/patiser pt Portugalia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Caut patiser/a-cofetar/a cu multa experienta,pt a lucra in Portugalia.Atentie:deocamdata sunt in stadiul de tatonari.Nu deschid cofetaria mai devreme de iunie-iulie 2009.Ofer salariu de 600 euro,cazare si masa gratuita.In functie de priceperea,indemanarea angajatului,precum si a felului in care va functiona afacerea,ofer bonusuri lunare.

 

Pt cei interesati,rog trimiteti Cv la isabela_c@sapo.pt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Caut patiser/a-cofetar/a cu multa experienta,pt a lucra in Portugalia.Atentie:deocamdata sunt in stadiul de tatonari.Nu deschid cofetaria mai devreme de iunie-iulie 2009.Ofer salariu de 600 euro,cazare si masa gratuita.In functie de priceperea,indemanarea angajatului,precum si a felului in care va functiona afacerea,ofer bonusuri lunare.

 

Pt cei interesati,rog trimiteti Cv la isabela_c@sapo.pt

Sincer oferi cam putini bani, la pretentiile afisate. Dar poate ca atata poti oferii.

Nu de alta, dar cineva cu experienta castiga mult mai bine in Ro decat ii poti oferi tu.

Si pentru a pleca departe de cei dragi doar pentru banii aia, este o cerere prea mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincer oferi cam putini bani, la pretentiile afisate. Dar poate ca atata poti oferii.

Nu de alta, dar cineva cu experienta castiga mult mai bine in Ro decat ii poti oferi tu.

Si pentru a pleca departe de cei dragi doar pentru banii aia, este o cerere prea mare.

 

poate e salariul pe saptamana, ca eu de ex, pe saptamana sunt platita... :blink:

dar daca este pe luna, este extrem de putin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincer oferi cam putini bani, la pretentiile afisate. Dar poate ca atata poti oferii.

Nu de alta, dar cineva cu experienta castiga mult mai bine in Ro decat ii poti oferi tu.

Si pentru a pleca departe de cei dragi doar pentru banii aia, este o cerere prea mare.

Sincer,cred ca exagerezi!Pretentiile alea multe afisate este experienta.

Sigur,atata pot oferi.Probabil ca nu gresesc cu nimic fiind cinstita si spunand din capul locului ce pot oferi...

Poate nu toata lumea are de lucru,poate cineva va crede ca 600 de euro nu este putin,poate voi gasi pe cineva care deja este aici,dar lucreaza pe alta meserie decat cea pt care are calificare.

E o oferta de lucru,in conformitate cu topicul,si trebuie luata in seama doar de cine este interesat de ea.

Salutari!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincer,cred ca exagerezi!Pretentiile alea multe afisate este experienta.

Sigur,atata pot oferi.Probabil ca nu gresesc cu nimic fiind cinstita si spunand din capul locului ce pot oferi...

Poate nu toata lumea are de lucru,poate cineva va crede ca 600 de euro nu este putin,poate voi gasi pe cineva care deja este aici,dar lucreaza pe alta meserie decat cea pt care are calificare.

E o oferta de lucru,in conformitate cu topicul,si trebuie luata in seama doar de cine este interesat de ea.

Salutari!

Corect !

Dar ce ti-am spus este ca, experienta cuiva are o valoare mai mare de 600 de euro pe luna.

Nu exagerez cu nimic, un cofetar/patiser cu experienta castiga in Romania mai mult de 1000 de euro pe luna.

Si evident ca cine considera oferta ta viabila e liber sa te contacteze.

Tot ce spun este ca la acei bani, care iti permiti sa ii platesti, nu vei gasi oameni cu o reala experienta. Poate doar cu o vechime anume, dar care nu inseamna si experienta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Corect !

Dar ce ti-am spus este ca, experienta cuiva are o valoare mai mare de 600 de euro pe luna.

Nu exagerez cu nimic, un cofetar/patiser cu experienta castiga in Romania mai mult de 1000 de euro pe luna.

Si evident ca cine considera oferta ta viabila e liber sa te contacteze.

Tot ce spun este ca la acei bani, care iti permiti sa ii platesti, nu vei gasi oameni cu o reala experienta. Poate doar cu o vechime anume, dar care nu inseamna si experienta.

Acum cativa ani,sotul meu s-a angajat ca zugrav pt 750 de euro,dar dupa o luna si jumatate castiga 1400.La vremea aceea l-am certat ca merge sa lucreze pt atat de putin,iar el mi-a spus ca sa am rabdare ca e doar un inceput,ca nu are cum sa nu castige cel putin dublu tinand cont ca e meserias.Timpul i-a dat dreptate.

Asa e si in cazul asta.Eu am facut o oferta pe care omul se poate baza,dar asta nu inseamna ca nu poate castiga mai mult.De asemenea puteam face si o oferta de 1500,dar fara masa si chirie asigurata,ceea ce era cam acelasi lucru.

Oricum,va multumesc pt raspunsuri,voi extrage din fiecare ceea ce cred eu ca ma va ajuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Corect !

Dar ce ti-am spus este ca, experienta cuiva are o valoare mai mare de 600 de euro pe luna.

Nu exagerez cu nimic, un cofetar/patiser cu experienta castiga in Romania mai mult de 1000 de euro pe luna.

Si evident ca cine considera oferta ta viabila e liber sa te contacteze.

Tot ce spun este ca la acei bani, care iti permiti sa ii platesti, nu vei gasi oameni cu o reala experienta. Poate doar cu o vechime anume, dar care nu inseamna si experienta.

Acum cativa ani,sotul meu s-a angajat ca zugrav pt 750 de euro,dar dupa o luna si jumatate castiga 1400.La vremea aceea l-am certat ca merge sa lucreze pt atat de putin,iar el mi-a spus ca sa am rabdare ca e doar un inceput,ca nu are cum sa nu castige cel putin dublu tinand cont ca e meserias.Timpul i-a dat dreptate.

Asa e si in cazul asta.Eu am facut o oferta pe care omul se poate baza,dar asta nu inseamna ca nu poate castiga mai mult.De asemenea puteam face si o oferta de 1500,dar fara masa si chirie asigurata,ceea ce era cam acelasi lucru.

Oricum,va multumesc pt raspunsuri,voi extrage din fiecare ceea ce cred eu ca ma va ajuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As veni eu vreo doua luni, la o cura de kurtos kalacs :cheer:

 

Pe bune acum, nu e grozava oferta ta dar e decenta pentru un inceput. Stiu o tipa cu o afacere similara, dar in tara - vreo trei patiserii, nu in orase mari, si fetele care lucreaza pentru ea castiga pe la 300 de euro, vorbind aici de cele cu experienta. Deci pentru un job de inceput intr-o alta tara oferta ta nu e una lipsita de bun simt. De ce nu pui un anunt pe site-urile de profil?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum cativa ani,sotul meu s-a angajat ca zugrav pt 750 de euro,dar dupa o luna si jumatate castiga 1400.La vremea aceea l-am certat ca merge sa lucreze pt atat de putin,iar el mi-a spus ca sa am rabdare ca e doar un inceput,ca nu are cum sa nu castige cel putin dublu tinand cont ca e meserias.Timpul i-a dat dreptate.

Asa e si in cazul asta.Eu am facut o oferta pe care omul se poate baza,dar asta nu inseamna ca nu poate castiga mai mult.De asemenea puteam face si o oferta de 1500,dar fara masa si chirie asigurata,ceea ce era cam acelasi lucru.

Oricum,va multumesc pt raspunsuri,voi extrage din fiecare ceea ce cred eu ca ma va ajuta.

Dar vezi tu ..patiser sau cofetar nu se va compara niciodata cu cea de zugrav.

Acum depinde si ce intelege fiecare prin experienta.

Eu iti spun parerea mea, si am colegi care spun la fel.

Dar ca sfat zic ca ar fi mai bine sa spui 1500 si abia apoi cand ii vei gasi sa le spui si varianta cu cazarea.

Si daca inca nu ai gasit site-uri de specialitate,uite unul. http://www.ejobs.ro/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×