Sari la conținut
Forum Roportal
BTN

Arhitectura

Postări Recomandate

va rog,am nevoie de niste detalii privind facultatea de arhitectura..pe net nu gasesc cemi trebuie

 

1.daca puteti sami ziceti unde sunt facultati de arhitectura in romania..mar interesa mai mult in craiova daca exista asa ceva

2.de ce materii am nevoie cel mai mult..vreau sa invat din timp,inainte sa ajung acolo..sunt in clasa a 10-a si am timp sa ma pregatesc si sa ma gandesc daca merg sau nu..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

cum sa nu gasesti pe net asa ceva ... si pana la urma da si tu niste telefoane pe la informatii, fa rost de numere de telefon de la secretariate.. poate ar fi bine sa faci un weekend in craiova , iei un taxi si ii spui soferului sa te duca pana la facultatea/universitatea de arhitectura.. si vezi daca ala te injura sau nu

 

apeleaza si tu la ai tai ... mai zbate-te, cauta si tu sa simti pe pielea ta ce inseamna sa faci ceva

 

pana una-alta ..traiasca google

 

uite aici lista universitati .. ai ceva de rasfoit, nu stiu daca este .. mai fa si tu eforturi cica .. hahahaha

 

si data viitoare implica-te mai mult .. decat sa bati niste taste

Editat de Carhaix

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cele 2 sunt mai multe. 2 sunt doar in bucuresti. mai e in iasi, timisoara, arad sau oradea parca... mai cauta.

 

pregatire iti trebuie in principiu la desen liber, desen tehnic, geometrie descriptiva. si poate si altele, depinde de fiecare facultate.

 

daca nu reZisti la efort sustinut alege-ti altceva.

Editat de Dally

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chestia e cami place desenul..si sa fac proiecte,chestii..acum nus cat ma poate ajuta,de rezistat rezist :rot: am citit azi cate ceva..sar putea sa fie epuizant :cheer: dar sa fim seriosi..cand vezi o cladire frumoasa proiectata de tine...merita tot efortul :yam:

noh..eu am gasit decat la timisoara si cluj :yes: craiova am cautat bine si nu e :rot: asa ca la cluj :rot: e mai linistit orasul (din cate am auzit) in orice caz..am timp sa ma gandesc :rot: in 2 ani :-j e destul,doar ca vreau sa vad de acum ce si cum..mai bn inainte decat pe ultima suta de metri :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va rog,am nevoie de niste detalii privind facultatea de arhitectura..pe net nu gasesc cemi trebuie

 

1.daca puteti sami ziceti unde sunt facultati de arhitectura in romania..mar interesa mai mult in craiova daca exista asa ceva

2.de ce materii am nevoie cel mai mult..vreau sa invat din timp,inainte sa ajung acolo..sunt in clasa a 10-a si am timp sa ma pregatesc si sa ma gandesc daca merg sau nu..

 

 

Stiu sigur ca in Bucuresti exista aceasta facultate. :x:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×